O likwidację III RP – państwa postkomunistycznych sitw!

Niezależna Gazeta Obywatelska41

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Zapraszam serdecznie do współtworzenia, a także do uczestnictwa w ważnym wydarzeniu – jakim może stać się Kongres Protestu organizowany przez nas w Warszawie w sobotę 31 marca br. Poniżej mój tekst nt. pomysłu „Referendum Obywatelskiego”, które – mam nadzieję – będzie następstwem Kongresu.

Przewiduję także, że Kongres może powołać zespoły problemowe – np. ds. reformy prawa i sądów, ds. służby zdrowia, ds. praw pracowniczych, ds. ordynacji wyborczej i reformy administracji i in., które opiszą problemy i zaproponują społeczeństwu konkretne propozycje zmian, a także uzasadnią te proponowane w pytaniach do Referendum Obywatelskiego.

Cała idea, pomysł Kongresu, a także jego realizacja rodzą się „w marszu”, wiec proszę o dużą tolerancję, ale tez ma to być NASZE WSPÓLNE DZIEŁO. Otwarte, pospolite ruszenie Polaków – wiec są to w dużej mierze propozycje do dyskusji i namysłu.

do zobaczenia na Kongresie!

 

Autor: Janusz Sanocki

 

O likwidację III RP – państwa postkomunistycznych sitw!

O Rzeczpospolitą Wolnych Polaków!

 

Referendum Obywatelskie – drugi etap zmiany ustroju

 

Zapyta ktoś – gdzie pierwszy? Pierwszym etapem jest stworzenie Kongresu Protestu – miejsca, gdzie spotykają się ludzie i środowiska – na zasadzie pełnej autonomii, swobody działania i wolnego wyboru – ci, którzy uważają, że ustrój państwa, w którym żyjemy jest zły. I że ten ustrój właśnie wytwarza problemy nie do rozwiązania w zakresie praw człowieka, emerytur, zapaści gospodarki (pomimo propagandy sukcesu), załamania demograficznego, upadku znaczenia politycznego Polski itd. itp.

Istotny jest fakt, że zdecydowaliśmy się powiedzieć głośno: „Nie zgadzamy się na to co się dzieje i dążymy do  zmiany ustroju!”, a nie tylko; „nie zgadzamy się na ten rząd”. Przeżyliśmy przez ostatnie 22 lata rządy prawicy, lewicy, liberałów, konserwatystów, związkowców i wszystkie one konserwowały najważniejsze elementy ustrojowe i polityczne, a różniły się zaledwie stylem sprawowania władzy. Drugorzędnymi zjawiskami. Tymczasem zło narastało i za rządów prawicy i lewicy. Niezawisłe od zdrowego rozsądku sądy wydawały niesprawiedliwe wyroki i za lewicowych i za prawicowych ministrów. Posłowie lekceważyli wyborców przez całe 22 lata, urzędy puchły od „krewnych i znajomych królika” zawsze, źródła deficytu budżetowego pulsowały zawsze. Właściwie każdy z kolejnych rządów (z wyjątkiem chyba rządu Jana Olszewskiego, który szybko został obalony) tolerował mechanizmy destrukcji, które w końcu doprowadziły do załamania demograficznego, a z nim załamania systemu emerytalnego.

Źródła tych zjawisk leżą w wadliwym ustroju III RP i nie usuną ich kolejne roszady grup rządzących  i grup opozycyjnych.  Musi nastąpić totalna zmiana systemu. Wszystkim trzeba powiedzieć: „Idźcie precz!” Już mieliście swoje pięć minut! „Mamy dość państwa, które stworzyliście – III RP. Chcemy Rzeczpospolitej Wolnych Polaków  – państwa sprawiedliwego, w którym obywatel będzie szanowany, a rządzący będą odpowiedzialni przed społeczeństwem. Państwa, wypełniającego swoje podstawowe zobowiązania, a nie tylko ograbiającego nas, obywateli z dorobku naszej pracy! Dosyć!

Mamy tę świadomość, że musimy zmienić wszystko – że dotychczasowe mechanizmy – pseudowybory, pisanie skarg i petycji, obywatelskie protesty , prośby, żądania referendum,  itd. itp. – prowadzą do nikąd. Że musimy zaprotestować przeciwko temu pseudopaństwu, jego pseudoustrojowi i powiedzieć: zbudujemy nowe państwo, a wy wszyscy – dotychczasowi pseudopolitycy i z rządu i z opozycji, i z pseudoprawicy i z pseudolewicy – idźcie do diabła!  To uświadomienie  jest samo w sobie osiągnięciem! To jest pierwszy etap.

 

Drugi etap – Referendum Obywatelskie

Referendum Obywatelskie – to powszechne referendum, które musimy zorganizować i przeprowadzić sami. Nie! Nie będziemy pisać wniosku do tego pseudosejmu, po to żeby ci pseudoreprezentanci wrzucili potem miliony podpisów do kosza.

Sformułujemy listę pytań dotyczących podstawowych spraw ustrojowych, politycznych, gospodarczych i społecznych – powiedzmy takie nasze 21 postulaty – zorganizujemy obywatelskie komitety referendalne w każdym powiecie, w każdej gminie (jak się da) i w określonym miesiącu – (proponuję  sierpień) przeprowadzimy referendum wśród naszych rodaków. Sami, bez pytania jakichś pseudoposłów o zgodę.

No dobrze, ale jakie będzie znaczenie takiego referendum- zapyta ktoś? Będzie ogromne pod warunkiem, że  rzeczywiście uda nam się dotrzeć do każdego powiatu, a najlepiej do każdej gminy. I pod warunkiem, że w Referendum Obywatelskim weźmie udział znacząca ilość naszych rodaków. A przecież Referendum Obywatelskie  będzie trwało – powiedzmy – miesiąc – więc jest szansa na dotarcie do każdej gminy. Ba, metodą naszą powinno być pozyskiwanie do udziału, do organizowania referendum – współpracowników w każdej miejscowości. Przecież nie chodzi tu o udział w jakiejś konkurencyjnej pseudo-partii, w pseudowyborach itd. wiec jest szansa, ze ogarniemy – wspólnymi siłami – kilka milionów Polaków. I wówczas wynik Referendum Obywatelskiego będzie obowiązujący via facti. Nie da się go zlekceważyć, nie da się przejść  nad nim do porządku. Oznaczać on będzie, ze rząd, sejm i cały obecny establiszment stracił legitymację do sprawowania władzy. Udział w referendum, oddanie głosu, poparcie przez Polaków nowej wizji – Rzeczpospolitej wolnych Polaków – będzie oznaczało koniec III RP.

I to będzie drugi etap.

III etap – czyli co będzie jeśli nie ustąpią?

Oczywiście system III RP z jego koteriami, układami, sitwami nie odda władzy ot tak sobie. Ale wynik Referendum Obywatelskiego (RO) będzie podstawą do  jego zanegowania, tak jak strajki w 1980 i późniejszy opór społeczeństwa  były podstawą do zmiany ustroju w 1989. Tamta zmiana okazała się pozorna, bo koterie komunistyczne zapewniły sobie znakomite warunki rozwoju, a powstały nowie koterie pseudodemokratów, które im w tym pomogły.

Jednak opór społeczny zmusił ich do wykonania tego zabiegu. Teraz oczywiście będą też próbowali zrobić jakiś ruch, który sprawiłby, że zmiany będą pozorne. ONI działają tak zawsze. Jak się przed tymi działaniami „układu” obronić to inne zagadnienie. W pewnym sensie bronić nas będą same odpowiedzi na pytania w Referendum Obywatelskim, które będą zwierać fundamenty nowego ustroju. Z nich zrezygnować absolutnie nie wolno. Z drugiej strony – obroną będą te tysiące ludzi, którzy w każdym powiecie – zaangażują się w przeprowadzenie Referendum Obywatelskiego. O innych sposobach obrony – należy rozmawiać i je  przygotowywać. Jednak siła RO, jednoznaczność postulatu Kongresu protestu, który brzmi: „Precz z III RP! Niech żyje Rzeczpospolita Wolnych Polaków!” jest też potężną bronią przed wykolejeniem tego zamierzenia.

Jednak III etap może wiązać się z koniecznością podniesienia otwartego buntu przeciwko nielegalnej władzy (bo władza po RO będzie nielegalna). Może nastąpić konieczność szerokiej akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa. Po skutecznym przeprowadzeniu RO społeczeństwo będzie zorganizowane i zdolne do takiej akcji. Polacy będą świadomi – jaki ustrój państwa im odpowiada i jaki jest prawomocny. Wtedy tylko do determinacji społeczeństwa zależeć będzie los nowej Rzeczpospolitej – Rzeczpospolitej Wolnych Polaków. Wszystkie inne warunki zostaną spełnione.

Autor: Janusz Sanocki

 

 1. | ID: 13cecd2a | #1

  Przypomina mi to co prawda powstawanie Platformy Obywatelskiej która też mieniła się apartyjnością i przede wszystkim obiecywała J.O.W po dostaniu się do sejmu a ja wyszło to wszyscy widzimy. Popieram nową inicjatywę ale też zastanawiam się ile minie czasu kiedy nawet referendum wypali. Potem co? Tworzenie struktury partyjnej – władz – dostanie się do sejmu w wyborach – zdobywając większość w sejmie – utworzenie rządu i zapomnienie o sprawach opisanych w referendum. No i zaś nowi ludzie nie zlustrowani na dorobku i tak następne 20 lat w plecy. Obym się mylił, zawsze jest nadzieja może tym razem znajdą się uczciwi.
  ps.Szkoda p.Januszu ale ze względów zdrowotnych nie mogę się wybrać na ten kongres.
  pozdrawiam angor50

 2. Janusz Sanocki
  | ID: 0fd3caa5 | #2

  Drogi Angorze! I Szanowni Czytelnicy!
  Odrzućmy kajdany partyjnego myslenia!
  Przecież widac, że to pułapka! Że nie ma na tej drodze rozwiazania! Że nie ma wyzwolenia!
  Żadnych partyjnych struktur! Żadnej zasranej partii! Tylko Pospolite Ruszenie Polaków! I Rewolucja.

 3. Eleonora
  | ID: e4c8b4c1 | #3

  @Janusz Sanocki

  Panie Januszu, myśl przednia!
  Niemniej, nie chcę uchodzić za malkontentkę, ale…
  Z własnych doświadczeń widzę, że nasze pokolenie już na niewiele stać…
  Poza tym nie mysli Pan, że ” one” nawet w wypadku wygranego referendum ( bo ze ono będzie wygrane nie wątpię) nie zakrzyczą, zamilczą obrzydzą itp… itd…
  Nie mam wątpliwości, że nasza ” prawica” jak i ” lewica” na jednym wałachu jadą!
  Dla nich to: Być albo nie być!!!
  Poza tym proszę pana tłum sam nigdy nie dokonał wielkich rzeczy, nigdy!
  Potrzeba przywódcy.
  Tłum jest takim Profanum Vulgus, może słuszność miał Horacy dodając: et arceo…
  ( co oddaje taką myśl: Nienawidzę nieoświeconego tłumu, więc unikam go)
  Jednak upieram się:
  -Potrzebny jest przywódca (y)
  Jak go wybrać, podług jakich kryteriów? I nie chodzi mi bynajmniej o taki ” demokratyczny” wybór jaki miał miejsce w opolskim PIS :(
  Poza tym jeszcze jedno spostrzeżenie:
  Ludzie są już tak otepiali, tak umęczeni najprostszą walką o byt, zniechęceni tym nieustannym jazgotem…
  Proszę przyjrzeć się Marszowi w Krakowie
  Jaka sympatia wobec Orbana! Ileż pięknych słów!
  … I naprowadzanie na brata poległego prezydenta….
  Jak nie on, to koniec naszego państwa!!!
  Bzdura, oni mieli już swoje nie pięć, ale całe godziny czasu…
  Od dwudziestu lat, na przemian!
  kto więc nam się rysuje jako alternatywa?!
  Kolejna kanapka!
  I w rozmowach słyszę, że Ziobro bo młody i mądry, a pan posełek z butonierką to nawet kwiatki paniom rozdawał!
  O szlag!
  Aż się chce zapytać rozanieloną patriotkę:
  Tak wysoko ceni pani Polskę? za kwiatka?!
  Panie Januszu,,, dużo by mówić….
  Niemniej jestem ZA
  Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
  Pozdrawiam.

 4. Eleonora
  | ID: e4c8b4c1 | #4

  … I boję się rewolucji…
  Ta wariatka lubuje się milionach ofiar
  Non serviam!
  Któż zaczął tym okrzykiem?!

 5. | ID: 0e16eca5 | #5

  P.Januszu Demokracja opiera się na partiach. Czy zna pan kraj demokratyczny bez partii?
  Jak na razie nie znaleziono innego stylu demokratycznego rządzenia.

 6. | ID: 0e16eca5 | #6

  Oczywiście w Polsce jeszcze daleko do prawdziwej demokracji. Przede wszystkim pierwszy warunek to J.O.W. NO ale rewolucja przez pana głoszona też się żle kojarz – pytam czy myśli pan o wojnie domowej czy tylko tak przerysowane nie wiem po co?

 7. Janusz Sanocki
  | ID: 0fd3caa5 | #7

  @Eleonora
  Eleonoro! Zapraszam na Kongres. Wszystkie wątpliwości znam, mógłbym wymienić jeszcze więcej. a jeśli idzie o poetów, to zawsze targały nimi sprzeczności. Było i „Odi profanum vugus”, ale było też „Exegi monumentum” – wiec od depresji, do wzniosłości il n’y a qu’un pas.
  Rewolucja! Jestem za! Żadne – excusez-le-mot zasrane partyjki, wmontowane w ustrój, służace tylko paru karierowiczom na góze, nic tu nie są w stanie zmienic. Tu trzeba wywalic wszystkich: i rządzących i opozycję.
  Poważnie zapraszam wszystkich, którym to „przebywanie w wychodku” zwanym III RP juz zbrzydło – na Kongres. Z Nysy pojedzie autokar, wiec w Opolu mozna się dosiaść.

 8. | ID: 0e16eca5 | #8

  Ciekawi mnie ilu już ma p.Janusz chętnych na ten kongres rewolucyjny??

 9. | ID: 0e16eca5 | #9

  A tak przy okazji – mógłby p.Janusz wymienić jakieś znane nazwiska które wezmą udział w tym kongresie??

 10. | ID: 0e16eca5 | #10

  Skąd elity III RP? „Trzecia podmiana elit to podmiana elit solidarnościowych”

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/25043-skad-elity-iii-rp-trzecia-podmiana-elit-to-podmiana-elit-solidarnosciowych

  Warto przeczytać

 11. Janusz Sanocki
  | ID: 0fd3caa5 | #11

  Za dużo chcesz wiedzieć, mój Drogi A50! coby cie głowa nie rozbolała!@angor50

 12. | ID: 0e16eca5 | #12

  no i szok w najnowszej rewolucji już jest cenzura hahaha.

 13. | ID: 0e16eca5 | #13

  Oto propozycja dla elity IIIRP

  Elity w Polsce zostaly wytrzebione i wybite. Poza nielicznymi wyjątkami które wybrały (częściej zostały zmuszone) emigrację, nie ma zachowanej ciagłości myśli i tradycji politycznej i społecznej. Nawet nie zdajemy sobie sprawy w jak wielkim stopniu tzw. komunizm, przeorał myślenie kolejnych pokoleń. Obecna odwrócona piramida społeczna funkcjonuje w Polsce od 1945 r. Zdrajcy i zwykłe konformistyczne miernoty, które zostały wywindowane na piedestał władzy i gospodarki, ich dzieci, a teraz juz wnuki rządzą z nadania obcego mocarstwa – CCCP. Po środku piramidy miota sie zdezorientowany, ogłupiały tłum, ktory jest przedmiotem manipulacji i dezinformacji medialnej od lat. Na tym właśnie żerują polityczni celebryci – populiści, którzy hedonizm stawiają przed obowiązkiem wobec Państwa. Jednocześnie ci sami politycy-celebryci przykrecaja śrubę w celu zezwierzęcenia odruchów i wypłukania resztek więzi społecznych. Biednym, zahukanym bydłem łatwiej jest zarzadzać i manipulować. Gdy potrzeby nizszego żędu nie sa zaspakajane, potrzeby wyzsze schodza na plan dalszy. Zauwazyc należy, że jednocześnie podnoszone sa aspiracje i stymulowana jest cheć posiadania wszelkich dóbr materialnych. Nawet kosztem zostania niewolnikiem banku na 30 lat. Prowadzi to do obłędnego pędu jednostek pozbawiajac ich zdolnosci współpracy na rzecz rywalizacji. Co robić? Jak temu zaradzić? Jednym z rozwiazań wydaje się praca u podstaw z naciskiem na propagowanie niezależnych informacji i pogladów odmiennych od prezentowanych przez establishment będący u władzy. W przeciwnym razie, jeśli ta ŚWIADOMOŚĆ nie dotrze do masowego odbiorcy, juz na zawsze Polacy pozostaną bydłem, sprowadzonym do roli taniej siły roboczej. Kiedy dotrze to do świadomosci obywateli? Kiedy ta wiedza zostanie przełożona na gest wyborczy? Trzeba nad tym pracować, bo przecież przez całe życie nie można byc idiotą – masochistą i beznamiętnie przyjmować los raba jako swój. Słów kilka do trolli na tym forum: Jesli dostajecie za swoje wpisy pieniądze, ok – jestem w stanie to zrozumieć. Jesli sa to Wasze faktyczne i prawdziwe przekonania – jestescie pozbawionymi instynktu samozachowawczego idiotami, którzy dostaną po dupie tak jak wszyscy w tym kraju, a Wy w jakims stopniu sie do tego przyczynicie. Czy to juz masochizm, nie wiem, ale na Waszym miejscu zastanowiłbym sie nad emigracją np. do Rosji lub na Białoruś. Mówie całkiem poważnie. Z takimi poglądami – tam jest Wasze miejsce. W Rosji lub na Białorusi. Tam tez jest masa idiotów, którzy głosuja jak im w telewizji powiedzą.

 14. Eleonora
  | ID: e4c8b4c1 | #14

  @angor50

  Zapewniam pana, ze jestem matką, kobietą i Polką :)
  Tak, tak… piję mleko, doję krowy i słucham Chopina
  Dlaczego uzurpuje sobie pan prawo do nazywania mnie:
  BYDŁEM????

 15. | ID: 0e16eca5 | #15

  A to o p.eleonorze pisałem haha nie wiedziałem

 16. | ID: 0e16eca5 | #16

  Miałem napisać na forum wielu portali a nie akurat na tym hihihi a i tak się uśmiałem oto mamy na tym forum elite IIIRP.

 17. Eleonora
  | ID: e4c8b4c1 | #17

  No sam pan widzi, że bycie ” Elitą”- zobowiązuje!
  Bo oprócz myślenia
  tak, tak nie tylko co nam media na tacy podadzą
  ” Białoruś to jest samo zło, a naród który kocha swojego batiuszkę to imbecyle do kwadratu” :(
  Trzeba jeszcze mieć KLASĘ, pan Angor wie cóż to takiego???

  Polecam, życząc miłej lektury i owocnych przemyśleń :)

  Osoby zdolne do żądania i dawania satysfakcji honorowej.

  Art. l.

  Pojęciem osoby, zdolnej do żądania i dawania satysfakcji honorowej albo krótko: osobami honorowymi lub z angielskiego: gentlemanami nazywamy (z wykluczeniem osób duchownych) te osoby płci męskiej, które z powodu wykształcenia, inteligencji osobistej, stanowiska społecznego lub urodzenia wznoszą, się ponad zwyczajny poziom uczciwego człowieka.

  Uwaga: Określenie powyższe usuwa zatem kobietę z pod mocy obowiązującej przepisów honorowych, dając tem samem wyraz swej średniowiecznej genezie i czyniąc zadość zasadzie francuskiej, określającej kobietę, jako „impropre au duel”.

  Art. 2.

  Przez pojęcie „osób stanu duchownego” należy rozumieć nie tylko osoby o święceniach kapłańskich, ale również wszystkie osoby posiadające święcenia niższe, dalej zakonników, kleryków, wreszcie słuchaczy uniwersyteckich wydziału teologicznego.

  Uwaga: Dla braku jakiegokolwiek zwyczaju polskiego, określającego pojęcie „osoby duchownej”, przyjmujemy określenie włoskie, uznające każdego człowieka, noszącego prawnie szaty duchowne, jako wyłączonego od obowiązków, złączonych ze świeckim pojęciem honoru.

  Art. 3.

  Z tytułu wykształcenia zaliczyć należy do osób zdolnych do żądania i dawania satysfakcji honorowej tych wszystkich, którzy ukończyli szkoły średnie.

  Art. 4.

  Mimo braku wykształcenia średniego należy wciągnąć pod pojęcie osób honorowych tych wszystkich, którzy swoją inteligencją lub wybitnymi zdolnościami w rzeczywistości dorośli, jeśli nie przewyższyli poziom średniego wykształcenia.

  Uwaga: Dlatego nie można odmówić satysfakcji artyście malarzowi, mimo, iż tenże studiów średnich nie odbył, lub np. powieściopisarzowi, który ukończył trzy klasy gimnazjalne.

  Art. 5.

  Osoby nieposiadające wymaganych art. 3 i 4 kryteriów, posiadają mimo to zdolności dawania i żądania honorowego zadośćuczynienia, o ile zajmują wybitne stanowisko społeczne.

  Uwaga: W myśl tej zasady należy udzielić satysfakcji honorowej wieśniakowi, który jest posłem na sejm.

  Art. 6.

  Wreszcie osobom stanu szlacheckiego należy się bez względu na wymogi art. 3—5 prawo gentlemanów.

  Uwaga: Postanowienie tego artykułu, manifestujące jaskrawo zabytek feodalizmu, jest wszędzie respektowane po dziś dzień i na tej zasadzie przyjęte.

  Art. 7.

  Wszyscy ludzie honorowi są sobie bezwzględnie równi. Dlatego nie wolno odmawiać zadośćuczynienia z powodu różnicy stanu, urodzenia, stanowiska lub majątku.

  Osoba odmawiająca na takiej podstawie satysfakcji honorowej staje się niehonorową.

  Uwaga: Zasada powyższa, odpowiadająca w zupełności współczesnej demokratyzacji społeczeństw, nie dozwala np. członkowi rodu książęcego odmówić satysfakcji honorowej robotnikowi, który jest posłem na sejm.

  Art. 8.

  Wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych są osoby, które dopuściły się pewnego ściśle kodeksem honorowym określonego czynu; a więc indywidua następujące:

  1. osoby karane przez sąd państwowy za przestępstwo pochodzące z chciwości zysku lub inne, mogące danego osobnika poniżyć w opinii ogółu;

  2. denuncjant i zdrajca;

  3. tchórz w pojedynku lub na polu bitwy;

  4. homoseksualista;

  5. dezerter z armii polskiej;

  6. nieżądający satysfakcji za ciężką zniewagę, wyrządzoną przez człowieka honorowego;

  7. przekraczający zasady honorowe w czasie pojedynku lub pertraktacji honorowych;

  8. odwołujący obrazę na miejscu starcia przed pierwszym złożeniem względnie pierwszą wymianą strzałów;

  9. przyjmujący utrzymanie od kobiet nie będących jego najbliższymi krewnymi;

  10. kompromitujący cześć kobiet niedyskrecją;

  11. notorycznie łamiący słowo honoru;

  12.zeznający fałsz przed sądem honorowym;

  13. gospodarz łamiący prawa gościnności przez obrażanie gości we własnym mieszkaniu;

  14. ten, kto nie broni czci kobiet pod jego opieką pozostających;

  15. piszący anonimy;

  16. oszczerca;

  17. notoryczny alkoholik, o ile w stanie nietrzeźwym popełnia czyny poniżające go w opinii społecznej;

  18. ten, kto nie płaci w terminie honorowych długów;

  19. fałszywy gracz w hazardzie;

  20. lichwiarz i paskarz;

  21. paszkwilant i członek redakcji pisma paszkwilowego;

  22. rozszerzający paszkwile;

  23. szantażysta,

  24. przywłaszczający sobie nieprawnie tytuły, godności lub odznaczenia;

  25. obcujący ustawicznie z ludźmi notorycznie niehonorowymi;

  26. podstępnie napadający (z tyłu, z ukrycia itp.);

  To jest urywek Kodeksu Honorowego Boziewicza.
  Podstawowa lektura przedwojennych elit, szanowny panie!
  Ale skąd pan ma to wiedzieć?!?!?
  Żegnam.

 18. | ID: 0e16eca5 | #18

  szanowna p.Elononoro jest pani XIXw i niech tak pozostanie amen.

 19. Eleonora
  | ID: e4c8b4c1 | #19

  @angor50

  A w XIX wieku honor był pojeciem nieznanym?
  Może to bolszewia nam to szczęśliwe i wyższe uczucia przyniosły, hę?!
  A SP reaktywuje, co???
  Kończę ,bo jest pan żałosny…

 20. Janusz Sanocki
  | ID: 13ee17c3 | #20

  Droga Eleonoro!
  Prosze nie brac wszystkiego do siebie! Angor w sumie dał dobry skrót analizy obecnej sytuacji. Jednak pewnie wnioski wypływajace z opisu stanu istniejącego mozna wyciagnąć rózne, albo – inaczej – różne treści podstawiać pod dane pojęcia. Tu zacytuje obszernie Angora:

  „Jednym z rozwiazań wydaje się praca u podstaw z naciskiem na propagowanie niezależnych informacji i pogladów odmiennych od prezentowanych przez establishment będący u władzy. W przeciwnym razie, jeśli ta ŚWIADOMOŚĆ nie dotrze do masowego odbiorcy, juz na zawsze Polacy pozostaną bydłem, sprowadzonym do roli taniej siły roboczej. Kiedy dotrze to do świadomosci obywateli? Kiedy ta wiedza zostanie przełożona na gest wyborczy? Trzeba nad tym pracować, bo przecież przez całe życie nie można byc idiotą – masochistą i beznamiętnie przyjmować los raba jako swój. Słów kilka do trolli na tym forum: Jesli dostajecie za swoje wpisy pieniądze, ok – jestem w stanie to zrozumieć. Jesli sa to Wasze faktyczne i prawdziwe przekonania – jestescie pozbawionymi instynktu samozachowawczego idiotami, którzy dostaną po dupie tak jak wszyscy w tym kraju, a Wy w jakims stopniu sie do tego przyczynicie. Czy to juz masochizm, nie wiem, ale na Waszym miejscu zastanowiłbym sie nad emigracją np. do Rosji lub na Białoruś. Mówie całkiem poważnie. Z takimi poglądami – tam jest Wasze miejsce. W Rosji lub na Białorusi. Tam tez jest masa idiotów, którzy głosuja jak im w telewizji powiedzą.”

  I otóz nasz Drogi Angor ma taki mniej wiecej obraz świata: „Platforma kłamie, ale my podamy prawdziwe informacje i ludzie przekonaja sie, zaglosuja na prawdziwą alternatywę czyli PiS i Polska będzie uratowana. sytuacja się zmieni.”
  Ten obraz świata Angora jest naiwny i nieprawdziwy z kilku powodów.
  Po pierwsze Angor i wszyscy wyznawcy Kaczynskiego są przekonani, że Polacy nie mają prawdziwych informacji i to z tego powodu nie głosują na Jarka i jego partię.
  Otóz Drogi Angorze – tak nie jest. Ja np. mam prawdziwe informacje, w tym sensie że np. nie podzielam rządowej obojętności wobec sprawy Smolenska, ale np. uważam, ze w sprawie katastrofy popełniono wiele pwoażnych niedociagnieć, strona polska się skompromitowała, a ruscy nam napluli w gebe i kto wie, czy nie zamordowali tych ludzi – naszych reprezentantów. A pomimo tej wiedzy nie zagłosuję na PiS.
  Dlaczego? Najkrócej mówiac uważam Kaczynskeigo za część establiszmentu III RP. Kaczynski ponosi pełną odpowiedzialnosć za stan polskiego panstwa (oczywiscie nie za to co wyrabia Donek), ale za wiele innych zjawisk. Np. za kwestię pełnego rozgardiaszu i permanetnengo konfliktu między prezydentem a premierem. Kiedy Lech Był Prezydentem, a jarek premierem nik z nich nie zaproponował uporządkowania tego obszaru.
  Angor a z nim wielu wyznawców Jarka, niema z kolei wiedzy o tym o czym własnie napisałem, tzn. on tej wiedzy nie chce mieć, bo ona burzy jego obraz świata. Obraz dosyc prosty.
  w gruncie rzeczy wiec Angor krytykuje sam siebie, i w koncu chyba sam pojedzie na Bialorus, zniechęcony nawracaniem Polaków na pisizm.
  Tak wiec Drogi Angorze, nie jest tak że Polacy nie wiedzą, a Hofman ich musi wyedukowac. Równie dobrze ja moge tu dodac troche wiedzy do ogólnego doświadczenia. I wcale nie wyjdzie z tego, ze trzeba glosowac na PiS, albo ze w ogole trzeba glosowac.
  Mogłbym podac znacznie wiecej przykałdów, które zburzą naiwną wiare Angora i innych wyznawców, a z tych faktów wyłania się orbaz taki, ze i Donald i Jarek są częścia establiszmentu. Dlatego rpawdziwe wyzwolenie, w odroznieniu od pozornego, ktore powtarza Angor za propagandą, polega na zakwestionowaniu ich obu. co ja niniejszym czynie.
  Nie mniej Droga Eleonoro, Angor to patriota, szczery i oddany człowiek, i na pewno nie ma zlych intencji. Dlatego prosze mu nie wytykac zbyt wielu rpzywar. I Ty Angorze nie atakuj i nie besztaj Pani Eleonory, (oby zyła wiecznie). Szanuj rozmówców, chocbys sie z nimi nie zgadzal i nie pomawiaj porządnych ludzi, o neicne intencje czy postepki.
  To niestety plaga internetu.

 21. Łukaszenka
  | ID: e57beab9 | #21

  Białoruski opozycjonista Siarhiej Kawalenka prowadzi od grudnia 2011 głodówkę protestacyjną w więzieniu (w chwili obecnej – w więziennym szpitalu). Jego zdrowie jest w stanie krytycznym. W lutym sąd reżimowy w Witebsku skazał go na 2 lata kolonii karnej za wywieszenie narodowej flagi Białorusi (biało-czerwono-białej) w centrum Witebska. Historyczna flaga Białorusi została przez Łukaszenkę parę lat temu zdelegalizowana, i zastąpiona modyfikacją flagi byłej BSSR. Przesyłam apel, pod którym chcemy zebrać do jutra wieczór (20 marca) trochę podpisów organizacji, oraz osób indywidualnych. Sprawa jest niezwykle pilna – nacisk opinii międzynarodowej może uratować życie Kawalenki. Jego stan zdrowia pogarsza się z dnia na dzień.

  Czekamy na sygnatariuszy – organizacje i podpisy indywidualne. Proszę o rozpropagowanie tego apelu po swoich środowiskach. Czas nagli.

  Pozdrawiam, Piotr Hlebowicz

 22. Eleonora
 23. Janusz Sanocki
  | ID: 0fd3caa5 | #23

  Droga Pani Eleonoro!
  Ma Pani 100% racji (co się prawie nie zdarza w przyrodzie). ale to taki styl. Kiedy Bartoszewski nazywal wyborców PiS-u „bydłem” wszyscy byli oburzeni. A tu nasz Angor – zwolennik Jar- Kacza tak samo wyzywa Polaków. Oto do czego prowadzi partyjne myslenie!
  ale akurat ja rozumiem rozgoryczenie Angora i porządnych pattriotów skupionych w PiS – a „tout comprendre c’est tout pardonner” (wszystko zrozumiec, to wszystko wybaczyc). Dlatego proszę Droga eleonoro – prawdziwa Damo tego forum, miej wyrozumiałość dla prostego ludu, który jest podpuszczany na siebie wzajem przez tych dwóch przebiegłych szamanów – Donka i Jarka, których interes jest wspólny, a polega na tym, żeby Polacy nigdy nie byli w stanie myslec samodzielnie! Stąd taka nienawiśc i niszczenie tych, którzy gdziekolwiek odważa się cos pomyslec, cos powiedzieć co nie zostało powiedziane wcześniej przez „Wodza”. Stado musi poruszac sie stadnie. Nie moze złamac barierek.
  Angor bierze za dobrą monetę opowieści Jar-Kacza i nie wychodzi ani o krok poza linię, ktora wódz wyznaczył dla wyznawców.
  Tymczasem np. w kwestii czołowego obecnie tematu – katastrofy smolenskiej, oprócz pytan o wine strony rosyjskiej, o zamach itd., ktore to pytania są jak najbardziejz asadne, jest jeszcze pytanie o odpowiedzialnośc sp. Prezydenta Lecha Kaczyskiego. Jak to? Najwyzszy zwierzchnik sił zbrojnych, głowa Polskiego panstwa, która miała w zapleczu Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, która mogła prowadzić Rady Gabinetowe i wzywać ministrów na spowiedź doprowadził do sytuacji, w której leci na oślep na lotnisko, na którym moga lądować kukurźniki, bez obstawy, bez zapezpiecznia!
  Tusk to dupek, bo oddał slezdtwo Ruskim – zgadzam sie! To mięczak, którego celem jest posada w Unii i który nikomu się nie chce narazić. Ale jak wyglądają kompetencje i Jar-Kacza i jego śp. Brata jako głow panstwa (boc jedne był prezydentem, a drugi premierem) i nic nie zmienili w funkcjonowaniu panstwa polskiego.
  ale żeby nikt nie zadawał niewygodnych pytań, z których wyniknęłoby jak nic, że Jar-Kacz nie ma żadnych kwalifikacji na szefa partii, na narodowego przywódcę nadaje sie tak, jak Doda na mniszkę.
  @Eleonora

 24. Eleonora
  | ID: e2283c47 | #24

  @Janusz Sanocki

  Hej, hej! Nie jestem zadną damą, jestem zwykłą kobietką.
  To o nas znakomity Chesterton powiadał, iż Dobry Bóg dał kobietom mądrość, a mężczyznom spryt. A że jak powszechnie wiadomo, spryt zabija mądrość- rzecz oczywista :)
  Zastanawiam się nad współną plaszczyzną porozumienia Polsko-Polskiego?!
  Nie lubię PISu!!!
  dla moich znajomych, jest to rzeczą oczywistą i znaną…
  Podszywa się pod oryginał czyli Prawicę!
  W przyrodzie tak bywa, jeżeli można nabyć coś łatwiejszego i tańszego… to po co zabijać się za oryginałem?!
  Wystarczy podróba :)
  Prawie jak z religią: Głupcy poszukuja łatwiejszej czy mniej wymagającej i trafiają na buddystów na przykład.
  Ale, prawdziwi herosi nie podążają na skróty!
  Stąd mamy ciekawych świętych.
  Ale polityków już nie…
  Bo łone łażą na skróty, beleco ich zadowala.
  Po co użerać się z całą czerwoną ( dziś raczej niebieską) UE?!
  Podpisać co każą- a ciemny lud i tak wszystko kupi!
  Proszę zwrócić uwagę, nawet nasi ” patryjoci” brzebąkują coś, że ” trza było, nie mielismy wyboru”….
  Ech, a im się Orban marzy?!
  Pozdrawiam.

 25. Janusz Sanocki
  | ID: 0fd3caa5 | #25

  zmasowany masaż mózgów daje efekty. a im mniej realnych róznic między Donaldem a Jarkiem, tym bardziej trzeba ludzi napuszczać na siebie żeby w ferworze walki o sprawy – z punktu widzenia przyszłości Polski – zupełnie drugorzędne, żarli się tak, żeby nie mogli dostrzec brutalnej prawdy, że Donek i Jarek to polityczne bliźniaki.

 26. Eleonora
  | ID: e2283c47 | #26

  Ano jak powiadał Giordano Bruno
  ” Arogancja i ignorancja są jak dwie siostrzyce”
  Pozdrawiam :)

 27. | ID: cbe2257d | #27

  A oto takie można wysnuć wnioski na tym forum z picia sobie z dziubków p.Janusza i Eleonory.
  PIS – BEEE
  PO – BEEE
  Demokracja – BEEE
  I kto tu BEEczy?!?!
  A odpowiedzi na konkrety i fakty od p. Janusza nie otrzymałem a nie gadu gadu jaki to Jar-Kacz z Donkiem bliżniaki. Jak to motłoch tumaniom a oni jak te barany w stadzie – zobaczymy czy przed wyborami też p.Janusz będzie określał tych co jeszcze mają ochotę chodzić na wybory. Jeśli chodzi o mnie to akurat glosowałem za Patrykiem Jakim i Januszem Sanockim do Senatu z poparcia PIS i pomimo że odebrano panu poparcie to nie wycofał pan loga PIS ze swoich plakatów i tak na p.Janusza głosowałem. No i co ja mam myśleć biedny wyborca jak teraz chcesz pan zostać rewolucjonistą. Kałasznikowy kupione – sznurki do wieszania tyż.
  Mówmy poważnie i odpowiadać proszę na konkretne pytania a nie gawedzić abstrakcyjnie z pominę bo zaś coś odpisze a nie do niej to pisze.

  Dodam na koniec że moimi fanami są nie tylko Jar-kacz ale tyż Ziobro,Kaminski szef CBA, Macierewicz. śp.Wasserman no i ostatnio młody pracowity Patryk Jaki.

  Przypominam moje pytania.
  1. P.Januszu Demokracja opiera się na partiach. Czy zna pan kraj demokratyczny bez partii?
  Jak na razie nie znaleziono innego stylu demokratycznego rządzenia.

  2.mógłby p.Janusz wymienić jakieś znane nazwiska które wezmą udział w tym kongresie??
  Może p. no no jak on się nazywał no -ten co zadyme zrobił w sądzie przy ogłoszeniu wyroku za stan wojenny. No i pewnikiem już pan wiesz ba nawet konferencje mieliście razem. Co dziwne tv was nawet pokazała sorry p.Janusza bo jego już przerwali.

  3. Ciekawi mnie ilu już ma p.Janusz chętnych na ten kongres rewolucyjny??
  Dodam jeszcze na jaką frekwencje p.Janusz liczy na ty rewolucyjnym kongresie.
  Bo 21.03.12r. PIS urządza protest w Warszawce na temat mediów itp. i liczy na około 100
  tyś. Poparcie ma niezmienne od kilku lat około 30% i dodać do tego jakieś 17% Ziobrystów
  większość sejmowa jak znalazł a wtedy można zmieniać POLSKĘ.

  P.Janusz powinien najlepiej wiedzieć jak się rzadzi gdy nie ma się większości będąc
  Burmistrzem.

  Proszę o konkretne odpowiedzi.

 28. | ID: cbe2257d | #28

  Jasny gwint zaraz mi dowalą że z matematyką nie tak miało być 35 dla PIS hahaha.

 29. Eleonora
  | ID: e2283c47 | #29

  Bo 21.03.12r. PIS urządza protest w Warszawce na temat mediów itp. i liczy na około 100
  tyś. Poparcie ma niezmienne od kilku lat około 30% i dodać do tego jakieś 17% Ziobrystów
  większość sejmowa jak znalazł a wtedy można zmieniać POLSKĘ.

  Hłe, hłe pan Angor chce zmieniać Polskę!?
  A z kim? z tymi trzydziestoma w porywach, procentami!?
  Nooo, faktycznie, z matematyką cuśś nie tak :)
  Przypominam szanownemu panu, że większość parlamentarną jużeście mieli z LPRem, SA… Pamięta pan!?
  … ale wtedy ” się nie dało”….
  No to teraz macie, to jest wasze piwko!
  Dopuściliście (walkowerem) do władzy gnojków- to teraz macie!
  I nie wrzeszczeć, bardzo proszę!!!
  każdy czyn ma swoje konsekwencję, wie pan?!
  Zerwało się całkiem dobry Sejm, to się ma!

  A co do marszu wolnych mediów.
  Uprzejmię przypominam komunikat nowo otwartej Loży B’B
  „Głównym celem jest rozwiązanie „sprawy” Radia Maryja oraz doprowadzenie do zwrotu mienia żydowskiego”
  a pamięta jeszcze pan patryjota Angor kto entuzjastycznie otwierał tę lożunię?!
  Po latach niesprawiedliwości i wykluczenia, hę?!?!
  Komunikacik proszę
  „Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B’nai’B«rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd, oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B’nai B’rith. Dlatego to powinno być rozważane jako symboliczny gest, że ja teraz jestem tutaj przed wami, jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizację, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce.”
  No to łone dążą do celu, do celu!!!
  A patryjoci wrzeszczą i wrzeszczą…
  I przechadzki ulicami miast sobie urządzają…
  Ale to są konsekwencje waszych ( pisowskich między innymi) działań!
  Lub ich zaniechań
  Ale, czy coś do zamglonych dociera? :(

 30. | ID: cbe2257d | #30

  Boże proszę nie odpisywać nie do pani pisałem

 31. Eleonora
  | ID: e2283c47 | #31

  @angor50
  Na brednie trzeba odpisać, ażżż się prosi szanowny panie angorze.
  Pan włączy myślenie, a wyłączy kołchoźnika z partyjnymi hasełkami:(

 32. | ID: cbe2257d | #32

  A może taki ironiczny wpis pomoże Yntylygentnym inaczej

  PO- PARTJA LUDZI MONDRYCH, WYKSZTAŁCONYCH I YNTYLYGENTNYCH
  PO- PARTJA LUDZI MONDRYCH, WYKSZTAŁCONYCH I YNTYLYGENTNYCH
  Dlaczego jestem wiernym wyborcą PO i premiera Tuska? Gdyż tylko PO
  *Odsunie sektę PIS i ich guru Jarka od władzy
  *POdniesie POdatek VAT POprze fałszywy i zakłamany raPOrt MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
  *Odda całkowicie śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiej, w której zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński w ręce rosyjskich władz, czyli Putina
  *Zabierze pieniądze z OFE i przeznaczy je do bankrutującego ZUS, czym POzbawi Polaków wyższych emerytur
  *Zadłuży kraj na 100 mld $
  *Zrobimy redukcję etatów w administracji publicznej poprzez zatrudnienie dodatkowych 80 000 urzędników
  *Będzie prowadzić 2 niepotrzebne sejmowe komisje śledcze mające na celu szukania haków na polityków PIS w tym na Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro, próbując na siłę udowodnić win tych ludzi w rzekomych ich przestępstwach
  *OdPOlityczni TVP obsadzając stanowiska przez swoich ludzi
  *Zamiecie wszystkie afery związane z POlitykami PO pod dywan- afera hazardowa, afera stoczniowa
  *Zlikwiduje stocznie
  *Zgodzi się na gazociąg NORDSTREAM na dnie Bałtyku
  *Będzie kręcić lody na Orlikach
  *Zrobi porządek z syfem na PKP
  *Przedłuży w nieskończoność misję polskich żołnierzy Afganistanie
  *POdpisze niekorzystny dla Polski kontrakt gazowy z Rosją, bez możliwości wycofania się z niego *Będzie inwigilować dziennikarzy, a także wicepremiera swojego rządu
  *Będzie prowadzić POddańczą i uległą POlitykę wobec Rosji
  *Zacznie walkę z krzyżem, POzwalając na obrażanie, szydzenie i wyśmiewanie kleru, Kościoła a także obrońców krzyża
  *Normą będzie brak odPOwiedzialności POlitycznej przez ministrów w rządzie miedzy innymi za chaos na kolei czy za katastrofę smoleńską lub katastrofę lotniczą CASA, za kłamstwa w sprawie sprzedaży stoczni
  *Będzie oszukiwać Polaków przed wyborami mówiąc, że jest kupiec z Kataru na stocznie, lub, że w Polsce nie ma kryzysu gospodarczego
  *Będzie wciskać te kłamstwa tylko i wyłącznie aby wygrać wybory
  *Odkryje wielką aferę dorszową, która wstrząśnie całą Polskę. Tym samym skompromitują poprzednią władzę
  *Będzie obrażać PIS i braci Kaczyńskich Będzie straszyć Polaków PIS-em i braćmi Kaczyńskimi, wmawiając, że są oni zagrożeniem dla Polski i Polaków
  *POdpisze w tajemnicy przed narodem ACTA dający możliwość całkowite ograniczenie wolności w sieci
  *POdniesie i zrówna wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn
  Dlatego jeśli Polacy nie chcą żyć w państwie totalitarnym stworzonym przez Kaczyńskich i PIS, powinni głosować na PO

 33. | ID: cbe2257d | #33

  BÓG HONOR OJCZYZNA
  PIS= POLSKA, PRAWDZIWI POLACY, PATRIOCI I KATOLICY KOCHAJĄCY BOGA I POLSKĘ
  Prawdziwi Polacy, patrioci i katolicy kochający Boga i Polskę popierają jedyną polską partię PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oraz jej Prezesa, Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego! Tylko dla polityków i wyborców PIS nie są obce słowa i wartości takie jak- BÓG, HONOR, OJCZYZNA, POLSKA, WIARA, KRZYŻ, BIBLIA, FLAGA, PATRIOTYZM. Kochamy Polskę, dlatego nienawidzimy PO-wskich zaprzańców dla których Polska i Polskość to nienormalność. PO-wscy to współcześni targowiczanie , którzy nienawidzą Polski i Polaków. Ta partia PO-lnofobów to zwykli wasale Moskwy i Berlina, którzy posłusznie wykonują polecenia swoich mocodawców z Kremla i Bundestagu. Ich zadaniem jest konspiracja przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu, mająca na celu utratę suwerenności i być może nawet niepodległości przez naszą ojczyznę na rzecz naszych wrogów z Rosji i Niemiec. Jak świat światem Ruski i Niemiec nigdy nie będzie Polakowi bratem!

 34. Anonim
  | ID: 13ee17c3 | #34

  Angorze – Moj Drogi – to co wypisujesz to krancowa ignorancja. Zaczne od „demokracji”, ktorej nie ma jesli aprtie są nidemokratyczne czyli jak u nas – leninowskie. W jaki sposob wybrano wladze PiS na Opolszczyznie? Prezes wskazal i nic nikt nie mial do gadania. Gdzie tu demokracja.
  Dalej – w jaki sposob zmienial Polske PiS kiedy byl u wladzy? Ktora ustawe zmienil? Ktory projekt wniosl pod obrady sejmu? (mysle o ustawach zasadniczych). No nie klam moj Drogi, bo na klamstwie nic nie zbudujesz.
  Na slepocie rowniez.
  Demokracja to takze szacunek do partnerów. Ja neguje wszystkie partie, ale nie uwazam, zeby wszyscy w PSL, Po, a nawet w SLD byli zdrajcami, pacholkami Moskwy czy Berlina, moze maja inna wizje Polski, a moze po prostu nie odpoiwada im Kaczynski i jego wieczne przywództwo.
  Ty uwazasz, ze jedna partia jest zlozona z patriotow, a inne ze zdrajcow. To po prostu nieuczciwość.
  Dla mnie te aprrtie są chore, bo nie są w stanie wylonic zdolnych, akceptowanych przez Narod i „umocowanych” spolecznie przywódcw.
  Przy calym szacunku do p. Jakiego – prosze mi wymienic jego spoleczne osiagnięcia. To są bzdury.
  co ma do tego ilosc osob na Kongresie? Ile mial znanych osob Pilsudski kiedy wyruszal z kompania kadrowa na wojne? Ile karabinów i dzial? A wtedy armie walczące byly potega.
  Nie porownuje sie do Pilsudskiego, ale analogia do Twojego pytania jest oczywista.
  Poslugujesz sie wiedzą o mnie, aiec i ja sie posluze. Przciez byles kiedys goracym zwolennikiem PO. Ja to pamietam. FCzy wtedy tez byles zdrajca Polski?
  Troche zimnej wody na gorąca glowe.
  Nie czytasz komentarzy i nie myslisz na temat tego co kto mowi, tylko reagujesz.
  Moge – i napisze to kiedys jakz najde chwile czasu – analzie polityki Kaczynskiego, ktora w wielu fragmentach rpzyniosła Polsce ewidente szkody.
  Ale przecież o tym wiesz. Dzisiaj popierasz Jakiego, ale rpzecież Jaki to zdrajca Kaczynskiego. CZyz nie tak? Zostal poslem z listy Pis, glos0wali na niego wyborcy PiS, a on przeszedl tam, gdzie mial wieksze szanse.
  Ja go nie potepiam, tylko przypominam Twoje kryteria.
  A co dla usuniecia wad polskiego wymiaru sprawiedliwosci zrobil Ziobro? Odpowiadam – nic konstruktywnego. Popisywal sie tylko jak niedojrzaly chlopak. A minister Gowin – z Platformy, ktora rzekomo jest partią zdrajców – jednak otwiera zawody prawnicze. Dlaczego ziobro majac 2 lata czasu tego nei zrobil?
  A co z ordynacja wybroczą, ktora jest po prostu antydemokratyczna? Obecna ordynacja której broni jar-Kacz – odbiera Polako,m bierne prawo wyborcze i to wg Ciebie ma byc „demokracja”. Chyba „demokracja ludowa”.
  I td itp. Kaczynski nigdy nie wygra wyborów, bo Polacy maja go dość. jego arogancji, małostkowości i braku kompetencji.
  Ja pracuje nad poprawa ustroju Polsii, bez ktróregj to zmiany nie będzie żadnej demokracji, ani żadnej praworzadnosci. Ty nie chcesz tego zrozumec i wszyscy wyznawcy też tego nie chcą zrozumeic, bo im sie nie chce myśleć.
  wiec odwrotnie – pomimo patriotycznych deklaracji – PiS jest dla mnie partia ktora owszem skupia wielu patriotów, emocjonalnie kochających Polskę – tego nikomu nie odbieram. ale Polsce potrzebne jest MYSLENIE. Rozum! Bo polityka nie ma serca, ma tylko głowe.
  I moge wyliczac (kazdy mzoe to zrobic) zaniedbania Kaczynskiego w sferze ustrojowej, politycznej – jego chorą kocnepcję partii – calkowicie opartą o wzorzec stalinowski – gdzie kolejne czystki eliminuja ludzi zdolnych do samodzielnego myslenia i dzialania, a wciagają albo ludzi krancowo naiwnych (jak Ty) albo po prostu karierowiczów. I to karierowiczów niższego poziomu. Bo tych duzych karierowiczów skupia PO.
  Jeszcze nie tak dawno w Nysie PiS reprezentowali czołowi karierowicze doktor K. czy doktor W. – posel. Obaj – calkowicie bez żadnych zasad, kochajacy przede wszystkim wlasne interesy. Obaj byli akceptowani przez Jarka a wylecieli z PiS na skutek wewnętrznych intryg – przgrali po prostu rozgrywkę o wladze w aprtii. Ale czy obecne kierownictwo jest lepsze? Kiedy człopnkiem zarządu opolskiego zostaje radny Samgoń, człowiek, który dwóch zdań nie potrafi sklecic w zrozumiałym języku polskim, i który od kilku lat gotów jest za stanowisko oddać wszyskie wartości. Wystarczy spojrzeć na jego głosowania w Radzie. Dejze spokój z tą propaganda, bo nikt rozumny w nia nie wierzy, a tylko ludzie niezorientowani dają sie nabierać.
  @angor50

 35. | ID: a89f57ed | #35

  Za dużo tu złych emocji, które choć uprawomocnione w dużej częsci (bo dużo jest do zmiany) to jednak tak się państwa nie buduje. Nie o likwidację III RP a o budowę IV RP powinien pan występować! O zmianę systemu! Nową otulinę dla narodu polskiego nie zbuduje się na gadaniu rozwalmy, rozwalmy, rozwalmy (nawet jeśli coś trzeba rozwalić, żeby potem budować) ale na pozytywnych hasłach budujmy coś nowego, lepszego!

 36. | ID: a89f57ed | #36

  Anonim: „Demokracja to takze szacunek do partnerów.”

  Do niektórych partii, ruchów, polityków i postaw nie można miec szacunku jesli człowiek ma byc uczciwy wobec siebie, państwa i narodu.

  „Ja neguje wszystkie partie,”

  Wszystkie partie jakie mamy w Polsce? Czy może partie w ogóle? Chce pan rządzić samodzielnie jako samozwaniec?

  „ale nie uwazam, zeby wszyscy w PSL, Po, a nawet w SLD byli zdrajcami, pacholkami Moskwy czy Berlina,”

  Ja też nie uważam, że wszyscy ale wystarczy, że większość jest zdrajcami by dana partia zachowywała się zdradziecko.

  „moze maja inna wizje Polski,”

  no, np. mają taką wizję Polski gdzie ona przestaje istnieć albo zamienia się w województwo Niemiec albo Rosji, albo jest dzielona na parę ziem i częśc z nich jest np. przyłączana do Niemiec.

 37. | ID: f239ff08 | #37

  P.Anonim na wszystkie pana zarzuty pisałem już w pierwszych wpisach na tym forum.
  np.cyt. ” Przciez byles kiedys goracym zwolennikiem PO. Ja to pamietam. FCzy wtedy tez byles zdrajca Polski?”
  Byłem całe życie za poparciem wolnej ,demokratycznej, niezależnej Polski.
  I tak 80r popierałem SOLIDARNOSC
  potem AWS
  Ligę Nyską
  PO – tylko ze względu na obiecane J.O.W
  PIS
  SOLIDARNĄ POLSKĘ
  Należę do optymistów i chcę wierzyć że po zdobyciu co najmniej 35% przez PIS i 17% S.P.
  w najbliższych wyborach będzie miała większość w sejmie i wtedy będzie można mówić o przemianach ustrojowych i zasadniczych włącznie ze zmianą ordynacji wyborczej.

  Dziś mówić o rewolucji oddolnej zaczynając od kongresu – pytam ile to potrwa zanim by do tego doszło biorąc wariant optymistyczny, czy nie lepiej wspierać to co już wyprowadza ludzi na ulice sprzeciwiajacych się dotychczasowej polityce i popierać wariant Orbana w Polsce.
  p.Anonim jak dobrze mnie pan zna to powinien tez pan wiedzieć ze jestem całym sercem za J.O.W. i osobiście brałem udział w demonstracjach w Warszawce na rzecz J.O.W.
  Pozdrawiam p.Anonima

 38. | ID: f239ff08 | #38

  Do znajomego p.Anonima
  Na wszystkie pana zarzuty pisałem już w pierwszych wpisach na tym forum.
  np.cyt. ” Przciez byles kiedys goracym zwolennikiem PO. Ja to pamietam. FCzy wtedy tez byles zdrajca Polski?”
  Byłem całe życie za poparciem wolnej ,demokratycznej, niezależnej Polski.
  I tak 80r popierałem SOLIDARNOSC
  potem AWS
  Ligę Nyską
  PO – tylko ze względu na obiecane J.O.W
  PIS
  SOLIDARNĄ POLSKĘ
  Należę do optymistów i chcę wierzyć że po zdobyciu co najmniej 35% przez PIS i 17% S.P.
  w najbliższych wyborach będzie miała większość w sejmie i wtedy będzie można mówić o przemianach ustrojowych i zasadniczych włącznie ze zmianą ordynacji wyborczej.

  Dziś mówić o rewolucji oddolnej zaczynając od kongresu – pytam ile to potrwa zanim by do tego doszło biorąc wariant optymistyczny, czy nie lepiej wspierać to co już wyprowadza ludzi na ulice sprzeciwiajacych się dotychczasowej polityce i popierać wariant Orbana w Polsce.
  p.Anonim jak dobrze mnie pan zna to powinien tez pan wiedzieć ze jestem całym sercem za J.O.W. i osobiście brałem udział w demonstracjach w Warszawce na rzecz J.O.W.
  Pozdrawiam p.Anonima

 39. Janusz Sanocki
  | ID: 13ee17c3 | #39

  Drodzy Panstwo!
  Angor, p. Lutostanski – partie w Polsce są zdegenerowane (wszystkie) przez system wyborczy. To uprawnienia ordynacji wyborczej czynią z prezesa aprtii (albo z grupy partyjnych oligarchó) partyjnego furrera (furrerów). Oprócz tego, ze to jest nie do rpzyjęcia z etycznego punktu widzenia, to w rpaktyce oznacza że takie partie niesłychanie łatwo sie korumpują, nie są w stanie wyłonic dobrych kadr do rządzenia państwem, ani do bycia w opozycji i w efekcie niszczą państwo, zamieniajac je w partyjne żerowisko.
  Np. powiaty (które jako radny obserwuje od środka) są tylko po to, zeby partyjni działacze mieli utrzymanie na okres między wybroami parlamentarnymi.
  dlatego jestem – i każdy aptriota powinien być – nieprzejdnanym wroiem TYCH partii, które tu rziałaja.
  Jeśli wprowadzimy JOW, partie natychmaist będa musiały się zmienić i dostosować się do na prawde demokratycznej konkurencji. Dlatego nasapi calkowite „trzęsienie ziemi” i to dlatego wszyscys liderzy partyjni są przeciwko JOW. (Tusk po cichu, a Kaczynski otwarcie – oni się tak umówili).
  co do „państwa pn III RP”, to nie widze żadnego pozytywnego elementu, który należałoby ocalic. Przez pojęcie „państwo” rozumiem ogół procedur prawnych, sposób działania adminsitracji, strukture konstytucjną, a nie „ludnosć i terytorium”. III RP jest pańdtwem złym niefunkcjonalnyjm, szkodliwym, działajacym na szkode ogółu swoich obywateli, a w interesie partyjno-administracyjnych sitw i nielicznej grupki politycznych kapitalistów czyli polskich oligarchów. To sa „nasi wewnętrzni okupanci”. Zresztą od czasu podpisania traktau lizbońskiego , a nawet wczesniej od czasu wejścia do NATO i UE to już nie tak do konca „wewnętrzni okupanci”. Element zewnętrznej okupacji staje się coraz bardziej widoczny.
  PiS zwraca uwage na uzależnienie gazowe od Rosji, ale zapytajmy kto ejst właścicielem polskiej prasy? Kto finansuje polskie think-tanki? kto decyduje o wysłaniu naszych zołnierzy na „misje”? Tu między rządzącymi, a opozycja trwa „entente cordiale” i nie ma debaty. Ja – jako patriota to neguję.
  Można wymieniac wiele elementów zniewolenia, ale niewątpliwie są dwie kwesite fundamentalne: ordynacja wyborcza odbierajaća Narodowi kontrolę nad władzą ustawowdawczą i konstytucjne zapisy nt. sądownictwa – pozawiające Polaków kontroli nad władza sądowniczą. Wszystkie partie akceptują ten stan rzeczy. Kaczynscy w żaden sposób nie kwestionowali obu tych elementów. To co robili w zakresie „wymairu neisprawiedliwości” to była czysta kosmetyka i powierzchowne działania pijarowskie, majace przekonac społeczeństwo, że oni dążą do zmian. Nic podobnego. Nie naruszyli istoty bo sami należą do „cechu” prawników. podobnie zreszta jak Ziobro, który nie naruszy żadnej z tych isntytucji.
  Można oczywiście poddawać się emocjom, dawać się podpuszczać i spoza wydarzeń bieżących, spoza skandalicznego (zgadzam się ) zachowania Platformy – nie dostregać, ze ani Kaczynski, ani ziobro nie jest zadną alternatywą, ale to nie ma nic wspolnego z rzeczywistocią. To są pobożne chęci i naiwne andzieje ludzi, którzy wolą oddać swoją wolnośc komus innemu. Podobnie dalismy się nabrać na Wałęsę. Czy Michnika. ONI wiedzieli, ze zbliża się koniec i tak wyreżyserowali, ze Polacy uwierzyli Bolkowi i Michnikowi. Teraz ONI tak steruja, zeby system był bezpieczny nawet jeśli Donek będzie musiał odejść. ale ile razy będziemy dawac sie nabierać na te same numery?
  wyzwolenie musi zacząć się od dobrego rozpoznania rzeczywistości. „Prawda was wyzwoli”. Nie naiwne złudzenia.

 40. Eleonora
  | ID: 1a0a9821 | #40

  Polecam panom o gorących głowach ABC polityki po-okrągłostołowej

  http://prawica.net/forum/27251

  Przecież to są takie oczywistości, że aż biją po oczach….

 41. 26 marca 2012, 00:04 | #1
Komentarze są zamknięte