Wachowski z emigracji: Sąd pracy w Opolu nakazał wypłacenie mi odszkodowania

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Od lipca 2008 pracowałem jako operator techniczny w fabryce gumy do żucia „Cadbury” w Skarbimierzu. W kwietniu 2011 zostałem bezprawnie zwolniony za działalność związkową (red. szef zakładowej „Solidarności”) i ujawnienie patologii w kierownictwie: fałszowanie dokumentacji, zatajanie wypadków, zastraszanie pracowników. Mimo, że wszystkie poruszane przeze mnie tematy były potwierdzone wynikami kontroli Państwowej Inspekcji Pracy a pod bramą fabryki odbyła się pikieta protestacyjna – zarząd pozostał nieugięty. W ten sposób obie strony zaczęły przygotowywać się do batalii procesowej w sądach…

Złożyłem pozew w sądzie o przywrócenie do pracy. W międzyczasie PIP złożyła do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa/wykroczenia przez dyrektora „Cadbury” Iana O’T. Międzyczasie prokuratura prowadziła już postępowanie przeciwko zausznikowi dyrekcji – Tomaszowi O. pseudonim „Kapo”, podejrzanemu o zastraszanie działaczy związkowych.

Agresywna kancelaria wynajęta przez „Cadbury” postanowiła nie tylko się bronić. Napisano pozew przeciwko mnie o rzekome naruszanie dóbr firm, a także zawiadomienie do prokuratury w Gdańsku przeciwko NSZZ „Solidarność (sic!).

Od tych burzliwych dni mija już prawie rok. Co wydarzyło się w tym czasie? Aktualnie pracuję w renomowanej firmie w Amsterdamie. Nie boję się spraw sądowych, ponieważ sąd uznał że nie naruszałem dóbr „Cadbury” pisząc prawdę. Prokuratura w Gdańsku pewnie też pękała ze śmiechu czytając donos domorosłych prawników.

A jak z odpowiedzialnością po stronie „Cadbury”, oprócz przegranych spraw założonych mi i „Solidarności”? Kolejne kompromitacje. Zausznik dyrekcji Tomasz O. „Kapo” został uznany prawomocnym wyrokiem sądu winnym gróźb karalnych i skazany na karę grzywny. Wyrok w sprawie przeciwko dyrektorowi Ianowi O’T. też zapadnie na dniach. Tymczasem sąd pracy w Opolu (pewnie nie znając wszystkich tych okoliczności) nakazał wypłacenie mi odszkodowania, ale bez obowiązku przywracania mnie do pracy (stosuje się takie metody w „trosce o dobro” pracownika). Na to postanowienie sądu zostanie złożona apelacja, gdyż nie pieniądze były moim priorytetem, lecz udowodnienie, że nie każdego do się zastraszyć i złamać.

Mój krótki raport kieruję w Wasze ręce Drodzy Czytelnicy, większość mediów które poruszały ten temat po akcji „ocieplania wizerunku” przez „Cadbury” zamilkło jak grób, gdy sprawy przybrały niekorzystny dla firmy obrót.

Z pozdrowieniem z emigracji

Tomasz Wachowski

PS: Tu znajdziesz wcześniejsze artykuły na NGO dot. sprawy Wachowskiego.

 1. Łysy_Brzeg
  | ID: d4229c77 | #1

  Całe Catbury obudzi się z ręką w kieszeni … a ci „przyjaciele” co się odwrócili jak byli potrzebni .. zastraszeni dyrekcją … przyjdą na kolanach z wyciągniętymi rękoma

  Dobra robota Tomasz W.

 2. ;)
  | ID: d2609772 | #2

  wacha górą ;)

 3. | ID: d2609772 | #3

  a miało być tak pięknie ;/
  dyrektorze Ianie, dlaczego przegraliśmy?! :(

 4. Wyżyna
  | ID: 1c0f8fe3 | #4

  A moim zdaniem to przegrałeś!!!! Takich psychopatów właśnie się wyrzuca, bez dwóch zdań a nawet i sześćdziesięciu, a następnie nie zatrudnia na nowo. Krotka piłka :-) Kasa dobra rzecz, ale nikt przed Tobą czoła nie uchyli. A co do roboty to zakasaj kolego rękawy i w pole….sezon na szparagi za niedługo się zacznie :-)

 5. | ID: d2609772 | #5

  Wyżyna jesteś żałosny(a) ;)

 6. Nareszcie
  | ID: 119fe108 | #6

  Na emigracji!!! Miód!!! Niech się cieszy burak że ktoś mu dał pracę! Ciekawe czy w Amsterdamie też założył zwiąki? Ciekawe co to za renomowana firma jest? Pochwal sie Tomuś stanowiskiem… Żona nie tęskni czy też zrywa…?
  Dali Ci kasę? Niestety musieli. Gdybym mógł to w życiu nic byś nie dostał pasożycie.
  Piszesz że kancelaria była agresywna – ponad 3 miesiące wcześniej albo nawet pół roku stwierdziłem że powinni cię wyrzucić bez względu na koszty i stało się? Amazing!!!
  Pytanie: chciałbyś pracować w firmie w której Właściciel cię nie chce? (to jest dobro pracownika czyli twoje).
  Skoro ci tak dobrze abroad to ozostań tam na swoim eksponowanym stanowisku till the your end :-)
  Greetingz from Jamaica :-)

Komentarze są zamknięte