Zakłady Jopek w poważnych tarapatach

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Firma niosąca niegdyś szeroką pomoc, dziś sama tej pomocy potrzebuje. Zaczęło się w chwili wejścia Polski do Unii Europejskiej, kiedy z niewiadomych przyczyn Banki zerwały umowy i zaczęły utrudniać finansowanie znakomicie prosperującej fabryce ceramiki budowlanej – firmie JOPEK.

Ma ona wiele zakładów na terenie całej Polski, także w opolskim Paczkowie. Firma zatrudnia tam całe rodziny, a jej upadek oznaczałby katastrofę na lokalnym rynku pracy.

Z tego powodu 7 marca bieżącego roku TV TRWAM realizowała na terenie paczkowskiej fabryki program interwencyjny „Po stronie prawdy”. Cała Polska i świat mogła zobaczyć, w jaki sposób niszczy się Polski kapitał. Choć bez trudu można było odnieść takie wrażenie, nikt nie chciał otwarcie powiedzieć, że firma zmaga się z potężną zmową. Nie jest tajemnicą, że na Polski rynek z tożsamymi produktami od wielu lat chcą wejść zakłady Niemieckie. I nie jest chyba przypadkiem, że właśnie niemiecki kapitał, paczkowskie zakłady chce też wykupić. Co ciekawe, gdy pojawiła się perspektywa sprzedaży zakładów, ich wartość radykalnie zmalała. Ten przykład, jak w soczewce ukazuje cały proces niszczenia polskiego kapitału w okresie wolnej Polski.

W Programie udział wzięli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości – poseł na Sejm Sławomir Kłosowski, radny Sejmiku Wojewódzkiego – Dariusz Byczkowski, radny Nysy Janusz Smagoń, radny Powiatu Nyskiego Jacek Chwalenia i radny Brzegu Wojciech Komarzyński. Zapowiedzieli oni interwencje w tej sprawie – interpelacje w Sejmie i w samorządach.

Autor: Wojciech Komarzyński

 1. cozakoles
  | ID: 3a287293 | #1

  Mało człowiekowi żyłka na czole nie pęknie jak się takie coś czyta! Nie można dawać przyzwolenia na niszczenie polskiego kapitału

 2. akademik Miczurin
  | ID: a48512c9 | #2

  A że Pan J… sam wykończył wiele cegielni dumpingowymi enami to jest cacy bo Polak. Tak to jest gdy się robi we własne gniazdo. Tak kończą oszuści. Nie płaciło się za materiał do produkcji to przestali mu dawać na kredyt.

  Ale dla Was nawiedzeni nacjonaliści to najważniejsze jest tylko „nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”.

 3. Igor
  | ID: 1ac94674 | #3

  Też poplecznicy- nieudacznicy: Kłosowski,Byczkowski,Smagoń sami fachowcy z branży.
  Brakuje tylko Bolka i Lolka oraz Coralgola i ekipa jak ta lala.

 4. Anonim
  | ID: 1b79126e | #4

  Syf nie dachówka ! gdyby dbał o jakość i klienta to by ludzie kupowali … Darczyńca na rzecz kościoła ito i kościół broni ze swoimi pieskami. Szczerze – jak pójdzie z torbami to tylko jego wina.

 5. ABC.
  | ID: 0589803d | #5

  @Anonim

  gościu ty nie masz POjęcia o jakości Jopka.

  Jesteś POmylony.

 6. Eleonora
  | ID: 6da68637 | #6

  @Anonim

  Gdyby to był taki syf, nie pokryto by tym samego Wawelu!
  Opanuj się proniemiecki kundelku.
  Taaa… wszystko co najlepsze to musi być niemieckie: kawa, kafelki, tapety, kleje, ech… czasami aż słów brakuje wobec zakompleksienia idiotów :(
  Powiem, że Cyklon B- również był niemiecki,
  a poronne RU również one wymysliły!

  I od razu kościółek boli i uwiera….
  Głupki.

Komentarze są zamknięte