Ziobro w Opolu: „Bardzo bym chciał, by nasze relacje z PiS były oparte na dobrej współpracy”

Niezależna Gazeta Obywatelska19

Polityka prorodzinna to inwestycja nie wydatek socjalny; nic tak nie napędza gospodarki, jak codzienne potrzeby rodziny – przekonywał w sobotę podczas konwencji Solidarnej Polski w Opolu lider ugrupowania Zbigniew Ziobro.

Ziobro zwracając się do kilkuset uczestników konwencji podkreślił, że to właśnie polityka prorodzinna, a nie wydłużanie wieku emerytalnego, jest sposobem na kłopoty ekonomiczne kraju.

„Scenariusz grozy, jaki zarysował Donald Tusk mówiąc, że w roku 2050 będzie nas o 20 mln mniej i będziemy najstarszym społeczeństwem w Europie nie musi się spełnić. Ale potrzeba odwagi i wyjścia naprzeciw potrzebom rodziny. Polityka prorodzinna to inwestycja, nie wydatek socjalny” – ocenił europoseł.

Nawiązał do wyniku wyborczego Platformy Obywatelskiej w ostatnich wyborach parlamentarnych.

„Platforma nie tylko wygrała wybory i poprawiła wynik, ale też >>wypączkowała<< niejakiego Palikota. To wymaga zmiany, powiewu nowej energii” – powiedział Ziobro.

Rządy PO i premiera Donalda Tuska europoseł nazwał nieudolnymi i niszczycielskimi dla Polski. Stwierdził też, że postępowanie premiera Donalda Tuska wobec Unii Europejskiej jest zby bezkrytyczne. Jak mówił, Donald Tusk zamiast zabiegać o polskie interesy „uśmiecha się, kłania i korzysta z dobrej europejskiej prasy”.

Według Ziobro decyzja o założeniu SP zapadła po to, by te rządy odsunąć.

Europoseł obiecał, że jego partia będzie prowadzić politykę służącą przedsiębiorcom, zwłaszcza małym i średnim. Nawiązując do opuszczenia Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jak każde rozstanie i to budzi złe emocje.

„Mam jednak nadzieję, że te emocje ustaną. Bardzo bym chciał, by nasze relacje z PiS były oparte na dobrej współpracy. By tam, gdzie są różnice, różnić się pięknie, a w tym, co nas łączy, jak jeden mąż ręka w rękę współpracować” – mówił Ziobro.

Zadeklarował, że chce powrócić do idei współpracy dwóch ugrupowań prawicowych, tak jak było za rządów PiS, któremu partnerowała Liga Polskich Rodzin.

„Choć trzeci koalicjant (Samoobrona) nie był najszczęśliwszy rządy PiS i LPR dały owocną współpracę” – uznał lider SP.

Jak dodał po 23 marca politycy Solidarnej Polski ruszą w teren i będą tworzyć struktury partii.

„Chcemy zbudować najbardziej liczebną formację w Polsce” – powiedział Ziobro.

„Tu w Opolu będziemy mieć bazę” – podkreślił.

Dodał też, że Śląsk jest mu szczególnie bliski, bo przed laty pewna Ślązaczka omal nie „porwała” mu serca.

W opinii Zbigniewa Ziobro Solidarna Polska ma być alternatywą dla rządów PO, podczas których – zdaniem Ziobry – kryzys goni kryzys, a afera aferę. „Prokurator strzela do siebie w pracy. Proszę sobie wyobrazić co by się działo, gdyby do tego zdarzenia doszło w czasie, gdy byłem ministrem sprawiedliwości” – powiedział Ziobro.

Inny polityk SP poseł Ludwik Dorn podkreślił, że SP ma być „drugim płucem prawicy”.

„Nędzna jakość rządów PO powoduje, że z szafy wypadają trupy – bezrobocie, ustawowe buble. A najsilniejsza partia opozycyjna nie rośnie w siłę. Dlatego potrzebne jest drugie płuco, by zablokować lewicę z błaznem Palikotem na czele i dać szansę prawicy” – mówił.

„Dla nas śląskość to nie zakamuflowana opcja niemiecka. Dla nas śląskość to polskość otwarta na inne rejony” – oświadczył Dorn.

Nawiązując do długiego czasu, jaki upłynął od pomysłu powstania Solidarnej Polski do założenia partii żartował:

„Ciąża trwa 9 miesięcy. Gdyby rozwiązanie nastąpiło wcześniej, groziłoby to poronieniem. A nam zależy, by dziecko było silne i rosło jak na drożdżach”.

Opolski poseł SP Patryk Jaki zauważył, że „Zbigniew Ziobro mógł do końca życia jeść mule w Brukseli.

„Ale dał nam sygnał: dość porażek, trzeba zacząć wygrywać” – podkreślił.

„Można przegrywać kolejne wybory jak mecz i nie zmienić taktyki oraz zawodników. Ale to zgoda na dalsze rządy Donalda Tuska. My nie oddamy Polski walkowerem, nie oddamy Polski w ręce Palikota” – zadeklarował.

PAP/Skaj

Za: wpolityce.pl

 1. Ozi
  | ID: 6ab8870e | #1

  Życzę sukcesu panu Patrykowi i Solidarnej Polsce, nareszcie mam alternatywę na prawicy!!!
  Teraz do pracy,by nie spalić nadzieji jaką w was pokładamy.
  I proszę pamietać,by pieknie sie różnić od Kłosowskich,Szymańskich,Porowskich i innych „pracusi” i pozorantów.

 2. Eleonora
  | ID: 0f3fcb7e | #2

  A czy pan Dorn wytłumaczył przybyłym tam matkom-polkom jak przedstawia się ta ” polska racja stanu” która mówi by jak najszybciej wysłać naszych żołnierzy na nową wojnę tym razem w Iranie?!?! ( bądź co bądź wyrośniętych osesków tychże pań :))
  Pan Bleda wybaczy, że przypomnę i wkleję?
  „W polskim interesie jest, by prewencyjne uderzenie na Iran nastąpiło raczej szybciej, niż później – pisze na blogu poseł niezrzeszony Ludwik Dorn.
  Były marszałek Sejmu ubolewa nad brakiem zainteresowania Polaków realizacją irańskiego programu atomowego i sprawą prewencyjnego uderzenia na Iran, rozważanego przez Izrael, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię. Zdaniem Dorna, konflikt izraelski-irańsko może przerodzić się w wojnę w ciągu roku. – Izrael musi dokonać uderzenia prewencyjnego, jeśli potwierdzą się doniesienia wywiadowcze o zaawansowaniu irańskiego programu (atomowego – red.), to rzecz zbyt oczywista, by się o niej rozpisywać – twierdzi Dorn. Za równie oczywiste Dorn uważa przesłanki, dla których USA muszą w takim konflikcie stanąć po stronie Izraela. ”

  I tak to na naszych oczach rodzi się „nowoczesny patriotyzm”… plemienny, niestety :)

 3. Tadeusz
  | ID: 0d10125b | #3

  Pani Anno ,naprawdę mi pani ŻAL. Wylewa pani tyle jadu i żółci co Niesiołowski, i pani uwarza się za katoliczkę!? Ot ci Katoliczka. Ludzie których spotyka nieszczęście życiowe zazwyczaj łagodnieją w swoim cechach charakteru.
  Naprawdę mi pani szkoda , mimo tragedii życiowej jest pani wredna i zawistna, BA! do tego sprawnie operuje pani językiem używając go do insynuowania.
  Następną Pani ułomnością jest brak szacunku do osób (lokalni człnkowie SP) które zbierały podpisy w celu przywrócenia TV Trwam na Multipleks Cyfrowy.
  To ewidentnie pokazuje brak jakiegokolwiek logicznego myślenia w pani przypadku.
  Pluje pani na Jakiego – podczas gdy on i jego ludzie zbierali podpisy. OT CI KATOLICZKA.
  Powinna pani pisać artykuły do „Najwyższy Czas”. Ten szmatławiec jest w sam raz dla pani.

 4. Eleonora
  | ID: 0f3fcb7e | #4

  @Tadeusz

  Szanowny pan odmawia mi podstawowej powinności demkraty?!
  Zadawania pytań?!?!
  Toż to bolszewia :)

 5. Eleonora
  | ID: 0f3fcb7e | #5

  @Eleonora

  Nie chce mi się pisać ponownie.
  Wkleję z innego wątku:

  @Tadeusz

  Proszę pana, jeszcze raz:
  Tv Trwam nie jest własnością jakiejkolwiek partii, proszę więc nie przypisywać róznej maści politykom jakiegoś nieuprawnionego męstwa, bo oto zbierają podpisy za jej utrzymaniem!
  Moje logiczne myślenie podpowiada mi, że naród musi się w końcu ocknąć, a casus Tv Trwam sprzyja temu przebudzeniu. ( rozumieją to wszyscy oburzeni partyjniacy)
  Jeszcze jedno, być może nie potrafię logicznie myśleć tak jak pan. Żałuję bardzo!
  Jednakże przypomnę szanownemu panu słowa wypowiedziane przez najwyższe czynniki państwowe, gdzieś w okolicach 2007 roku, podczas oficjalnej reaktywacji szkodliwej dla Polski lozy B’B:

  http://iluminaci.pl/bnai-brith/bnai-brith-w-polsce

  I uprzejmię proszę zapoznać się z najbliższymi w czasie celami tejże Loży:

  „Informacja o reaktywacji loży pojawiła się najpierw na stronach internetowych ambasady USA, gdzie można było przeczytać, że według władz organizacji, jej głównym celem jest rozwiązanie „sprawy” Radia Maryja oraz doprowadzenie do zwrotu mienia żydowskiego, czego od lat domaga się skrajnie antypolski Światowy Kongres Żydów”

  Spotkał się szanowny pan z oporem ówczesnej ” prawicy”?!?!
  Mam nadzieję, że pańska logika nie podpowiada panu, że taki aktorzyna od ” Kawy i herbaty” pan Luft jest samodzielny w swych decyzjach?
  I uparł się, że pomimo wielomilionowych protestów- nie przyzna koncesji?!
  ” Nie… bo nie…”
  Rozumie pan o czym w ogóle piszę!??!?!

 6. Janusz Sanocki
  | ID: 1edce278 | #6

  Eleonora zadaje pytanie – pwoażne, oparte na wypowiedzi Dorna, a w odpowiedzi na to Tadeusz wylewa na interlokutorke kubeł inwektyw. Okazuje się, że Eleonora „pluje”, „wylewa jad i żółć” itd itp. CZlowieku, taż przeczytaj co napisales i puknij sie w mózgozczaszke! Na pewno odezwie sie echo.
  Uwagi p. Eleonory są sluszne. Dorn to interesy amerykanskiego lobby (amerykanskirgo – cha, cha).
  Poza tym jesli idzie o SP to ja nie daje im żadnych szans. Nie przekroczy 3% glosow. Ktos kto mysli inaczej niech sie zalozy. O ile Kaczynski jest politycznym antytalentem, to jednak ma pewna charyzme, a Zbyszek Z. to niestety człowiek z plastiku, pozbawiony emocji, sztywny i szablonowy. Zero szansy!
  Kurski z roli cynicznego gracza nigdy nie wyjdzie, mógł dostac glosy do eurparlamentu kiedy byl na liscie PiS, ale „game is over”. Kaczynski i PiS skutecznie zablokowali prawice i zadna partia tam nie wyrosnie. Wyrosnie Palikot albo SLD jako alternatywa dla PO. Tak sie skonczy ta żenada autorstwa Jaroslawa i jego politycznych wychowanków. Np. tej, jak jej tam Kluzik-Rostkowska. To przeciez wychowanka Jaroslawa. podobnie jak posel Diakonow. Czy ktos z opolskiej „prawicy” pamieta jeszcze takiego. A poslanka Lena jakaś-tam. Czy ktos to pamieta? jesli to jest prawica, to ja jestem maoista.@Tadeusz

 7. Eleonora
  | ID: cf37d35c | #7

  @Janusz Sanocki

  A pamięta Pan wypowiedź samego pana zmarłego prezydenta?
  Że jego patriotyzm nie ma nic wspólnego z „plemiennym nacjonalizmem endeckim”.
  No to mamy próbkę tego nie-plemiennego patriotyzmu
  I to w wykonaniu ludzi z tzw,prawicy!
  No, ale jak się ma prawicę z korzeniami i po przejściach:” tata szklarz z Tarnopola, członek KPP”…. Ciekawe, że naszym lokalnym patryjotom bardzo uwiera tata Ozjasz ( nie, żebym broniła!) ale inny tata… już nie bardzo!
  Ciekawe według jakiej matrycy panowie orzekają który tata był milszy i pożyteczniejszy Polsce?? :)
  Ech nawet nie chce mi się komentować słów pan Ziobry, uważam, że każde krętactwo powinno mieć jakiś koniec?
  Panowie posłowie mówią o współpracy z PISem, a ilu czlonków zasiadało w pierwszych ławkach na tej miłej impresce?? :) :)
  To przyjaźnicie się czy nie?!
  Poza tym, mówienie o potzrebie wprowadzania polityki pro-rodzinnej, przy jednoczesnym zawetowaniu najprostszej ustawy becikowej ( tylko dlatego, że była Ligowa?)
  Czy gardlowanie o budowaniu sprawiedliwej Polski, podczas niedawnego ministrowania, w szufladzie spokojnie przeleżały wnioski do prokuratury z dwóch komisji: Orlenowskiej i PZU….Czy ktoś to jeszcze pamięta?!
  Poza tym… ech… jaki z pana Kaczyńskiego konserwatysta?!
  Proszę posłuchać argumentów, jakie pan wytoczył przeciwko podnoszeniu wieku
  emerytalnego. Jest w RM:)
  Otóż, pan były premier powiadał mniej więcej:
  ” W Polsce jest najniższy przyrost naturalny w Europie. A można to poprawić, gdyby młode kobiety miały tę swiadomość, że ich matki ( a przyszłe babcie) będą już emerytkami i będą miały czas na zajęcie się ich dziećmi!!
  To jak? Kobieta musi spełniać się tylko ” na traktorze” a nie w swoim naturalnym przecież macierzyństwie!??!
  A ta starsza- prosto z kabiny kierowcy ma w obowiązku pracować przy wychowaniu następnych pokoleń robotnic?!
  To według socjalistów, na przykład kobieta nauczycielka bywa ogólnie szanowaną postacią bo przecież cudze dzieci uczy tabliczki mnożenia, ale matka ucząca tegoż samego ale swoje pociechy jest ” nieproduktywna”?
  No to panowie- nie wyłączajcie traktorów!
  Zmieńcie może skrzynię biegów na automatyczną, wszak świat idzie z postępem :)
  .. I tak to się ma z socjalistami… na siłę zmieniają swiat, ale ciągle na wzór:
  Liberte, Egalite, Fraternite
  Niereformowalni ludzie.
  Pozdrawiam!

  PS. Poza tym może ktoś na tym świecie jeszcze pamięta definicję polityki , jako ” pracy na rzecz dobra wspólnego”
  Ja na wczorajszych filmikach widziałam tok szoł. Tysiące baloników i dym…
  Muza i wrzaski….
  Tak buduje się dobro?!
  Toż to biba jakaś, jak u cioci na srebrnych godach, a nie poważne spotkanie
  A gdzie poważne rozmowy (nawet sprzeczki), ale konstruktywne jakieś???
  To wyborców traktuje się jak idiotów jakiś, a nie dorosłych ludzi.
  Chociaż… jaka partia… tacy i wyborcy mili, milusińscy, rozumiejący w lot….

 8. ATL
  | ID: 5f58e905 | #8

  błazenada dupolizusków

 9. Kazik
  | ID: 5f851118 | #9

  Ja chętnie założę się z panem Januszem że Solidarna Polska przekroczy 3% . Czekam na propozycję kwotową ?

 10. Igor
  | ID: b15d7e14 | #10

  To kiedy panie Januszu przecinamy zakład? Chętnie zobaczę kandydata na senatora z PiS biegajacego na golasa po nyskim rynku.
  Wywodów Eleonory nawet nie czytam, bo i po co!! To jak u ciotki na imieninach!!
  Ale pan z takimi dyrdymałami to coś nowego.

 11. Eleonora
  | ID: cf37d35c | #11

  @Igor

  Rozumiem, że za to skrzetnie pan słuchał tych dyrdymałów w stylu: ” u ciotki na imieninach” w wykonaniu zamglonych patryjotów
  jednak ATL opisał panów krótko zwięźle i w dziesiątkę :)
  Błazenada ćwierćintelegentów.

 12. Paweł
  | ID: 558387f1 | #12

  Widzę że w województwie wyrasta nam nowy Nostradamus. 3,5 roku do następnych wyborów, a tu proszę jakie szybkie wybicie piłeczki-bezzasadne.
  Po pierwsze SP nie skończy jak PJN – ponieważ dali sobie dużo czasu na budowę struktur. Po drugie – już mają swój program , pjn do samego końca było chaotyczne, bez konkretów.
  Po trzecie – jeśli SP za 2,5 roku wprowadzi wielu radnych w kraju i jeśli te osoby będą rzetelne i się sprawdzą to „ci” radni zdobędą „ileś” głośów, pociągną za sobą pewną część społeczeństwa.
  Po czwarte Ziobro jest wyrazisty, ma charyzmę, ma żonę i dziecko,jest młody , nie jest starcem.
  Kto wie może SP nie wejdzie do sejmu ? – ale za wcześnie to oceniać.

  Oj starcy starcy co wy tu za brednie wypisujecie.

  p s Panie Sanocki niech się pan umówi na kawę z Eleonorą, nie bawcie się w dziecinne czatowanie pod artykułami, które opiera się na zasadzie „ja poparłem ciebie ty popierasz mnie” Pan popiera Eleonorę , a ona pana.

  @Janusz Sanocki

 13. Eleonora
  | ID: cf37d35c | #13

  @Paweł

  Czy bycie tzw.” starcem” bywa powodem do dyskwalifikacji?!?!
  A kogo, jeśli nie starsze panie, widać na zdjęciach z panem Ziobro?

  Bredzi pan Paweł wypisując podobne dyrdymały:)
  Mieć żonę i dziecko nie upoważnia jeszcze do tego by stać się przywódcą 40 milionowego narodu… pan wybaczy.
  A o jakich rzetelnych radnych pan łaskaw jest pisać?
  Tych dwóch panów z tekturowymi banerami nad sobą?!?!
  No to gratuluję, gratuluję :)
  Na kawę mogę z panem Januszem pójść bez pańskiej zachęty, bynajmniej nie będę uważała tego czasu za stracony… jak to bywało przebywając w waszym zacnym, patryjotycznym gronie :)

 14. Janusz Sanocki
  | ID: 1edce278 | #14

  Propozycje kwoty – Panie Kaziku zloze, kiedy Pan do mnie zadzwoni, bo ja tu wystepuje pod wlasnym nazwiskiem, a Pan pod nickiem. Telefon jest w „Nowinach”.
  Natomiast co do meriutm – SP adresuje swoja oferte, sposob dzialania itd. do tego samego elektoratu co PiS. W gruncie rzeczy nie róznia sie niczym, tylko personaliami. A w porównaniu z Kaczynskim (bo to jest PiS) to – wybaczcie, ale przy wszystkich błedach Kaczora, przy jego antypatycznym podejsciu do ludzi itd., to ejst to psotac wyrazista , z dorobkiem, legendą itd.itp. Bije na glowe takiego Ziobro, który niczym sam sie nie wyróznił. a o jakiej „charyzmie” Zbysia mówicie, to ja nie wiem. Sluchalem przeciez goscia na zywo i w tv i zadnej ja tam charyzmy nie widze. Ale oczywiscie, jak sie wpisalo do SP, to potem trzeba jakos do tego dorobic sobie pobozne zyczenia. ja to tak oceniam, ale byc moze sie myle. Tego sie nie wie do konca, bo dynamika sytuacji jest jednak do konca nieprzewidywalna.
  Paweł wyraźnie zazdrości nam – Pani Eleonoro – dobrych relacji. A ja je bardzo cenie, bo pani Eleonora, której nie znam osobiście, jest wg mnie osobą mądrą i cenie Jej opinie, nie dlatego bynajmniej, że Pani Eleonora pozytywnie oceniła moje wypowiedzi. Akurat nie przypuszczam, ze gdyby mnie skrytykowała, to bym sie obrażał. Na krytyke mądrej osoby tylko głupki się obruszają. Nikt – bowiem – nie jest doskonały (Nobody’s perfect).
  Kawa z Panią Eleonorą – to oczywiście na pewno byłaby uczta duchowa! (Ale co Paweł o „duchowych ucztach” – może powiedzieć?)
  A tak poważnie, to tzw. „polityka” strasznie zeszła w Polsce na psy. Jeśli argumentem na secesję i założenie osobnej partii jest to, że potencjalny przywódca (Ziobro) ma zone i dziecko, a Kaczynski nie… Nie jakieś tam kwestie polityczne, róznice ideowe, co do takiej czy innej kwestii , a żona! No a kot! Czy Zbyszek ma kota?
  href=”#comment-9481″>@Kazik

 15. Ozi
  | ID: 867d2bfb | #15

  Panie Januszu, jak siegnę pamiecią to nie był pan tak krytyczny do nowych, czasami dziwniejszych inicjatyw!! To ciekawe,że nowe znaczy stare. Ja widzę zasadnicze różnice w metodzie i podejściu SP i PiS.
  O pani omnibusie nie piszę, bo na żółć nie ma rady i niech tak zostanie.

 16. Eleonora
  | ID: 49b6fc7f | #16

  Przypominam o zapomnianym nieco Kodeksie Boziewicza. Tam stoi, że nie z każdym należy się honorowo układać :(

  Oj, widzę, że bywa pan malostkowy! Co z tego, że Zbigniew nie ma kota?
  A czy nasi ” piłsudczycy” mają Kasztanki, co?!
  Nooo, choćby wałachy jakieś?
  Pan przestanie!
  Co do naszej platońskiej Uczty, to proponuję coś poza kawą.
  W naszym starczym wieku szalenie szkodzi na ciśnienie :(
  Proponuję taką nowoczesną limoniadę co tak z obca nazywają: Coca Cola czy jak?!
  Podobno pija ją sam Dominik Taras!
  Słyszał pan o nim?
  Mówią, że demon intelektu IV RP!
  Guru młodych, wykształconych i wyrazistych…
  A jak po tej limoniadzie tańczy i śpiewa!??!!??!
  Podobno same hity.
  Więc, może na sam początek ustalmy repertuar:

  „Wesołe jest życie staruszka choć wczoraj zmoczyła je łza… ”

  http://www.youtube.com/watch?v=jiOU7AwS-s4

  … i koniecznie zamówmy ją w kubkach, przydadzą się na przechowywanie ząbków na noc :)

  A propo polityki: Gdzie pan ostatnio słyszał jakieś poważne rozmowy na ten temat z udziałem naszych ” wybrańców”?!
  Im się wydaje, że kolorowe baloniki i sztuczny hałas ludowi wystarczy!
  I nie miał racji starożytny mysliciel, że demokracja jest najbardziej ułomnym systemem?
  :)

 17. Janusz Sanocki
  | ID: 1edce278 | #17

  Szanowny Ozi!
  No jestem krytyczny bo to kolejne wejscie „do tej samej rzeki”. A ile razy mądry człowiek moze potykac sie o ten sam kamień?
  Ziobro grał przez lata w gre partyjną , której nazelna zasadą jest; „Wódz jest nieomylny, a kto mysli inaczej tego – za burte.”
  Przecież to Ziobro był w pierwszym szeregu tych, którzy flekowali PJoNki! To ziobro w swoim regionie wycinał swoich rpzeciwników (nawet tych domniemanych) a obsadzal listy partyjne zwolennikami. Teraz Ziobro podnosi bunt – bo przeciez to robi, ale w imie czego? w imie zmiany regul? Bynajmniej! Te reguły (Wóz jest nieomylny) Ziobrze odpowiadają, tylko pod warunkiem, ze to on bedzie wodzem.
  Wiec gra jest czytelna dla kazdego i mnie np. ani to ziebi, ani parzy ktory wódz akurat bedzie niszczyl polska demokracje,/prawice/ spoleczenstwo obwyatelskie (niepotrzebne skreślic. Zawsze jak taka partyjna inicjatywa pwostaje natychmiast – oprócz naturalnie uczciwych ludzi – pchają siewszystkie męty społeczne. I tak juz widze w Nysie jak w pierwszym szeregu widnieje TW „Topór” i inni wybitni miejscowi „liderzy”. „Liderzy inaczej” – ma się rozumieć.
  To ja juz wolę ten ustabilizowany PiS (jesli mialbym wybierac) Ale dlaczego mialbym ciagle wybierac mniejsze zlo? Mnie sie to znudzilo. Nie lubie byc nabijany w butelke. Żadam zmainy regul. ŻĄdam zmiany ordynacji wyborczej bo inaczej żąden wybory nie maja sensu. Nie oszukujcie siebie i innych.
  PiS, Kaczynski i inni zapowiadają „Budapeszt”. CZy wiecie dlaczego Orban wygrał wybory? Oprócz tego, ze pracował, jeździł po kraju, zakaldal Komietey Obywatelskie (nie partyjne struktury – tylko Komitety). ale oprócz tego wszystkiego pomogła mu rodynacja, tzn. jednomandatowe okręgi wyborcze, w których na Węgrzech wybiera się 176 posłow (na ogólna ilość 386). Otóz partia Orbana na 176 JOW zdobyła 173 mandaty (98%). Bez JOW nie byłoby możliwe takiez wycięstwo Orbana i zmiana konstytucji.
  Tymczasem kaczynski jest wrogiem JOW zadeklarowanym. Podobnie jak Ziobro, Kurski i inni z SP. O czym wiec oni mówia kiedy obiecuja nam Budapest?
  to kłamcy albo durnie nie widze innego wytłumaczenia.
  Powtarzam: dla mnie testem na partiotyczna uczciwośc polityków jest stosunek do JOW. Uczciwy stosunek, bo oczywiscie Tusku obiecuje, ale nas nienawidzi. Kaczynski jawnie zwalcza JOW opowiadajac przy tym masę bredni. Ziobro, Kurski są rpzeciw. No to co ja mam się podniecać, że jakiś tam polityczny wyjadacz przyjechal robic porządnym patriotom wodę z mózgu?
  Et voila tout. a href=”#comment-9490″>@Ozi

 18. Ozi
  | ID: 1567119c | #18

  Panie Januszu, skad wiedza nt. stosunku Solidarnej Polski do JOW?
  Kongres 24 marca, program 24 marca! Dla tworzonej partii to szansa na rzeczowych-niekoniecznie partyjnych kandydatów i potencjalnych radnych.
  Dziekuje za tekst.Spotkanie było bez patosu, zbednych bredni i pokazówek.
  A swoja droga Orban w takim razie rozegrał to perfekt.

 19. Janusz Sanocki
  | ID: 1edce278 | #19

  Drogi Ozi!
  No wiedza na temat „Politycy SP, a sprawa JOW” jes ogólnie dostepna, bo panowie nie spadli z księzyca. Np. taki jacek kurski bywał juz w róznych partiach jak chocby Ruch Odbudowy panstwa i znamy jego wypowiedzi z tamtego okresu. Powiedzial m.in. na spotkaniu we Wroclawiu, zemordynacja w Polsce jest dobra i jeszcze tylko podniósłby próg na 8%.
  Ziobro, ani słowem do tej pory nie odezwal sie w sprawie. Stąd trudno wierzyc w jakiekolwiek deklaracje na Kongresie. W sprawach praworządności – np. obsadzenia prokuratur też nie dał dowódów że cokolwiek z sytuacji w jakiej sie znajdujemy – rozumie. Zrobił jako minister pare fajerwerków i tyle. „Mnie ta nie będzie za świetego” – jak mawia poeta.
  Oczywiście – panstwo rozumiecie chyba – że nie jestem jakims wrogiem SP. Jestem wrogiem komuny, i PO. ale niestety po stronie „prawej” (cokolwiek by to znaczylo) są niestety ludzie, którzy gwaranytuja porażkę, i troskę o osobista kariere. dla mnie JOW jest kryterium czy ktos chce dobrze dla Polski czy dla siebie. Niezaleznie od tego czy wiesza sobie Matke Boska w klapie i płacze nad ofiarami smolenskimi. Tym bardziej powinien taki ktoś byc uczciwy. Bledem Ziobry jest tworzenie partii. Ale to aprtyjny polityk tak jak Kurski.
  co do orbana – tak to polityk, którego rzetelnośc, horyzonty, odwage i rozsadek nalezy podziwiac. Niestety nikt z liderów tzw. „prawicy polskiej” nie zbliza sie nawet do tego poziomu. @Ozi

Komentarze są zamknięte