Obowiązki pani wiceminister admnistracji

Redaktor Obywatelski

Sprawowanie nadzoru nad współpracą z samorządami, kierowanie departamentami: współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego oraz budżetu i finansów – to zakres czynności podsekretarz stanu Magdaleny Wilamowskiej.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opublikowało dziennik urzędowy, w którym ogłoszona jest zmiana decyzji ministra w sprawie zakresu czynności sekretarza i podsekretarzy stanu w MAC.

W zakres czynności podsekretarz stanu Magdaleny Wilamowskiej wchodzi sprawowanie nadzoru nad prowadzeniem spraw objętych działem administracji rządowej – administracja publiczna w zakresie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Zgodnie z decyzją, nowa pani wiceminister kieruje Departamentem Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego oraz Departamentem Budżetu i Finansów, w zakresie realizacji zadań dysponenta części budżetowych.

Premier Donald Tusk powołał Magdalenę Wilamowską na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji 2 lutego. Magdalena Wilamowska ma 29 lat. Skończyła studia magisterskie na dwóch kierunkach – gospodarce przestrzennej i ochronie środowiska na Uniwersytecie Warszawskim, robi doktorat na SGH z finansów lokalnych i partnerstwa publiczno-prywatnego.

Bardzo ważne z punktu widzenia samorządów są dla niej finanse i problem ustawy o finansach publicznych. Nie wyklucza w przyszłości dyskusji systemowej o finansach i kolejnych zmian w systemie dochodów.

Wśród planów pani wiceminister jest wykonanie analizy problemów w samorządach. Jak nam mówiła, „okaże się wtedy co jest niedofinansowane, co można poprawić, jeśli chodzi o efektywność wydatkowania środków i jakie znaczenie ma tu podział terytorialny kraju”.

źródło PAP / kkż/

oprac: ŁŻ

Komentarze są zamknięte