Rozdano cztery dzikie karty na Tour de Pologne

Niezależna Gazeta Obywatelska

Przygotowania do tegorocznego 69. Tour de Pologne UCI World Tour nabierają tempa. Wyścig odbędzie się w dniach 10-16 lipca i zgromadzi na starcie najlepsze zespoły na świecie. Dołączą do nich również ekipy z „dzikimi kartami”: Team Type 1 – Sanofi, Colnago-CSF Inox, Caja Rural oraz Reprezentacja Polski.

Otrzymaliśmy wiele próśb o zaproszenie na Tour de Pologne, od ekip z całego świata. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i satysfakcja, że wyścig rośnie w siłę – powiedział dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. – Obecnie rozdaliśmy cztery z możliwych pięciu zaproszeń. Dla Reprezentacji Polski, Tour de Pologne jest najważniejszym startem w sezonie. Każdego roku nasi kolarze jeżdżą niezwykle agresywnie i są widoczni na trasie. W ubiegłym roku czerwoną koszulkę – najaktywniejszego kolarza klasyfikacji Fiata, wygrał Adrian Kurek. Jazda we własnym kraju w biało-czerwonym trykocie jest zawsze czymś wyjątkowym. Dla naszych młodych zawodników jest to także okazja do posmakowania, a także wkroczenia w najwyższy poziom kolarstwa.

Jestem pewny, że Team Type 1 – Sanofi będzie wiedział jak zrobić dobre wrażenie i dodać coś ekstra do wyścigu. Wybraliśmy ten zespół ponieważ wykazali duże zaangażowanie w walce o zaproszenie na Tour de Pologne. W ciągu ostatniego roku bardzo mocno się rozwinęli i stali się ekipą na światowym poziomie. W zespole ścigają się zawodnicy z różnych krajów, a osiągane przez nich rezultaty robią wrażenie. Warto również podkreślić, że amerykański zespół propaguje walkę z cukrzycą, a zakontraktowani zawodnicy to w dużej mierze diabetycy. Chciałbym aby ich działanie zyskało także rozgłos w Polsce – dodał Czesław Lang.

Zdecydowaliśmy się również zaprosić włoski zespół Colnago-CSF Inox oraz hiszpański Caja Rural. Są to bardzo mocne zespoły z wieloma młodymi i utalentowanymi kolarzami. W ekipie Caja Rural jeździ także utalentowany Polak – Karol Domagalski. Na pewno oba zespoły będą walczyć na całego w Tour de Pologne, chcąc wykorzystać szansę pokazania się w wyścigu najwyższej kategorii – zakończył Lang.

Ostatnie, piąte zaproszenie na Tour de Pologne, zostanie ogłoszone wkrótce.

Autor: Biuro Prasowe Lang Team

Komentarze są zamknięte