Radni piszą do Minister Kudryckiej ws konwecji SLD na UO

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Radni Solidarnej Polski Michał Nowak i Przemysław Bukowski wystosowali list do Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej w sprawie organizacji Konwencji Sojuszu Lewicy Demokratycznej w gmachu Uniwersytetu Opolskiego. Konwencja ma się odbyć 18 stycznia br.

Radni w liście pytają Panią Minister o jej opinię, czy właściwe jest zachowanie opolskiej uczelni, która w swoich murach organizuje konwencję wyborczą ugrupowania politycznego. Czy uczelnia wyższa mająca za zadanie kształtowanie przyszłych elit, to właściwe miejsce do organizowania konwencji jakiejkolwiek partii politycznej?

Radni również pytają Minister Kudrycką, jakie zamierza podjąć działania w tym kierunku, aby przeciwdziałać popularyzowaniu alternatywnej nazwy Uniwersytetu Opolskiego, jaką jest „Czerwona Sorbona”. Niestety, mimo starań kilku opolskich naukowców, którzy walczą z tym popularnym określeniem opolskiej Alma Mater, to takie działania utwierdzają opinię publiczną w zasadności używania tego terminu. Przypomnijmy też, że w trakcie kampanii wyborczej w zeszłym roku, na gmachu Uniwersytetu Opolskiego wisiały banery kandydata SLD do Senatu Stanisława Nicieji, a wśród studentów rozdawane były również jego ulotki.

 Autor: Łukasz Żygadło

 1. wołyniak
  | ID: b18ddc49 | #1

  Z niecierpliwością czekam na odpowiedź Pani minister.

 2. Ozi
  | ID: d1277d89 | #2

  Czerwone plemiona lgną do siebie.Wymienią się totemami i poklepią po plecach.
  I tylko „komercyjny wynajm ” mi się nie zgadza. Promocja jak w telefonach – 1,22 za salę.

 3. Stary
  | ID: f538ec75 | #3

  no pięknie k… pięknie

Komentarze są zamknięte