Standardy Białorusi w „demokratycznej” Polsce

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Biuro Prasowe KPN-OP z zażenowaniem i zaskoczeniem przyjmuje aresztowanie na mocy decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie lidera Konfederacji Adama Słomki na 14 dni. To oznacza, że standardy Białorusi są wprowadzone w polskim wymiarze sprawiedliwości bezpośrednio. Aresztowanie więźnia politycznego PRL, który domaga się m.in. ujawnienia odpowiedzialnych za zlecenie zabójstwa jego matki Krystyny Słomki dokonanego latem 1986 r. przez zastępcę komendanta wojewódzkiego MO ds. SB Zygmunta Zygadło. Aresztowanie Adama Słomki przypomina próbę „zamknięcia ust opozycji” znaną z procesu b. premier Ukrainy Julii Tymoszenko.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym Sąd uznał Czesława Kiszczaka za winnego udziału w zbrodni komunistycznej skazując go tylko na karę w zawieszeniu. Słuszny protest KPN-OP, w sytuacji wyłączenia z procesu Wojciecha Jaruzelskiego (co de facto zapewnia mu bezkarność) i postępowanie prokuratury (która nie jest w stanie zażądać w imieniu III RP kary adekwatnej do popełnionych zbrodni) jest skandalem.

Warszawski Sąd odwrócił w sposób jaskrawy formułę odpowiedzialności winnych z ofiarami. Przypominamy, że Adam Słomka w czasach PRL spędził w komunistycznych wiezieniach ponad 2 lata. W III RP orzeczenia sądów komunistycznych zostały w całości uchylone przez Sąd Najwyższy.

Od 2006 r. pod adresem Adama Słomki oraz KPN-OP mamy nieprzerwany ciąg nielegalnych działań funkcjonariuszy aparatu represji PRL, którzy obecnie pełnią wysokie funkcje w strukturach organów ścigania i sprawiedliwości.

W związku z zaistniałą sytuacją KPN-OP uruchamia na portalu społecznościowym Facebook inicjatywę „Solidarni z Adamem Słomką” licząc, że Polacy wesprą nas w naszym dążeniu na rzecz uzdrowienia organów państwa polskiego i relegowania z nich tych, którzy czynnie działali przeciwko odzyskaniu przez Polskę pełnej niepodległości w 1991 r.

Za: Biuro Prasowe KPN-OP

 1. RVNG
  | ID: c4a82e60 | #1

  TO JEST HAŃBA ! ! !

  TEN TEMAT POWINIEN BYĆ GŁÓWNYM TEMATEM ZARAZ PO AKCJI SOLIDARNOŚCI.

 2. akademik Miczurin
  | ID: 2757c13e | #2

  Panie Słomka, takie jest PRAWO i dostałeś Pan karę adekwatną do Pana zachowania

 3. Janusz Sanocki
  | ID: a8102808 | #3

  Dajcie spokoj tej biednej Bialorusi!

 4. Paweł
  | ID: 0b08a998 | #4

  Skazanie Pana Słomki dowodzi PO raz kolejny, że nadal żyjemy w reżimie, bez niepodległości w kontynuacji wsiowskiej POlszewii, gdzie prawa kata są ponad prawami ofiary!!!!!!!
  Jeśli nie odsuniemy od władzy, z sądów i urzędów POomków ubeckich i wsiowych – nie ma szans na wolną i niepodległą Polskę – Ojczyznę Polaków!!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte