Komarzyński apeluje ws przywórcenia TV Trwam na platformę cyfrową przez KRRiT

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Proszę Was gorąco o wsparcie pewnej inicjatywy. Nadchodzi era cyfrowej telewizji. Już wiadomo, że znajdą się na niej takie programy jak TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, Polsat, TV4, ESKA TV, TV Puls, TVN7, Puls2, TV6, Polsat News, Polsat Sport, U-TV, ATM Rozrywka TV itd. Nie znalazło się jednak miejsce dla Telewizji TRWAM. Telewizji oglądanej przez ponad milion, także opłacających abonament radiowo-telewizyjny abonentów. Powodem jest, jak oznajmiła zdominowana przez Platformę Obywatelską – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – to, że program ten charakteryzuje się rzekomo małą różnorodnością.

TV Trwam, jeżeli ktokolwiek oglądał wie, że to program stricte katolicki, w którym w prawdzie dominującą część zajmują modlitwy, katechezy i transmisje Mszy Św., ale jest także mnóstwo niezależnej publicystyki, są programy muzyczne, rozrywkowe, bajki, programy tematyczne (sport, motoryzacja, wędkarstwo, kulinaria), filmy itd… Czy jest to zatem program mniej różnorodny od programu ESKA TV, który oferuje tylko i wyłącznie muzykę? Co ciekawe nie stoi nic na przeszkodzie, aby do naziemne Telewizji Cyfrowej dodać jeszcze jeden program, tylko czy jest w tym zakresie wola rządzących, czy mamy już do czynienia z totalitaryzmem? Ocenę oddaję Państwu.

>>> Pobierz apel do KRRiT, wypełnij i wyślij do Torunia

Nie każdy bowiem musi oglądać dany program, ale uważam, że w Państwie demokratycznym każdy obywatel powinien mieć dostęp do tego, co go interesuje. A już szczególnie, jeśli są to miliony ludzi. Ograniczanie wolności słowa poprzez zamykanie ust niezależnym mediom to standardy obowiązujące na Białorusi. Czy do tego chcemy dążyć? Proszę więc o podpisanie listy, którą załączyłem  i wysłanie jej do Przewodniczącego KRRiT, a kopię na wskazany u dołu adres. Proszę też o przesłanie tego linka swoim znajomym, ponieważ tu nie chodzi nawet o przekonywanie do słuszności programów TV Trwam, ale o pewne zasady obowiązujące w Państwie demokratycznym.

Z góry dziękuję

Autor: Wojciech Komarzyński, Radny Rady Miejskiej Brzegu

  1. tama
    | ID: 73998b25 | #1

    Najsilniejsze medium katolickie – ewangelizacyjne i prospołeczne /edukacyjno-wychowawcze, rzetelnie informacyjne i patriotyczne/,więc nie przystające do współczesności. Należy go izolować do uPragniOnego wykluczenia włącznie.

  2. TheGreg
    | ID: 60383432 | #2

    Pytanie tylko po co umieszczać telewizję trwam (pisownia oryginalna) – przecież tam nic ciekawego nie ma. Dajcie już spokój z tą katotelewizją.

Komentarze są zamknięte