Krucjata Różańcowa w intencji Polski trwa

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dnia 13. sierpnia br. w Katedrze Opolskiej po Mszy Świętej za Ojczyznę – sprawowanej jak co miesiąc o godz. 18.30 – zainaugurowana została Krucjata Różańcowa w intencji  naszej Ojczyzny. W tym dniu osoby biorące po Mszy Świętej udział w różańcu za Ojczyznę zadeklarowały chęć wstąpienia do Krucjaty Różańcowej w intencji  Polski, składając pisemną  deklarację. Każdy uczestnik Krucjaty zobowiązał się w niej do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca za Ojczyznę dziennie.

Z inicjatywą przystąpienia do Krucjaty wystąpili do ks. Infułata Podzielnego, proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, przedstawiciele opolskiego laikatu zaangażowanego w apostolat Maryjny oraz środowisk patriotycznych naszego miasta, m. in. członkowie „Solidaraności” i młodzi z Redakcji NGO.

Zachęcamy wszystkich Opolan, którym na sercu leży troska o  sprawy naszej Ojczyzny do  comiesięcznej modlitwy różańcowej  każdego 13. dnia miesiąca po Mszy Świętej za  Ojczyznę w Katedrze. Po różańcu jest możliwość złożenia deklaracji wstąpienia do Krucjaty Różańcowej w intencji Polski. Liczba osób, które wstąpiły do Krucjaty stale wzrasta. Aktualnie zrzeszonych jest 75  członków. To jednak  wciąż za mało, żeby można było ujrzeć zmiany w kraju. A zmiany przyjdą, przyjdą przez Maryję, tylko musimy Jej w tym pomóc. Takie jest proroctwo dla nas, zostawione przez opatrznościowego Kardynała Augusta Hlonda.  Znajdujemy w nim m. in. te oto słowa: „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem”.

Ogniska Krucjaty powstają w różnych punktach naszego kraju, wyraźnie świadcząc w taki sposób, że Polacy zaczynają rozumieć, iż nie da się pokonać zła coraz skuteczniej i zuchwalej dezintegrującego różne sfery naszego życia wyłącznie własnymi siłami – postawą, świadectwem, manifestacją, protestem. Wielu z nas przekonało się, że niezbędna jest także solidarna, systematyczna modlitwa różańcowa, która będzie jednoczyć wszystkie środowiska katolickiego laikatu i duchowieństwo. Jest to niezawodny sposób prowadzący do obezwładnienia ducha zła.

Do takiej właśnie modlitwy zachęcamy wszystkich, w przekonaniu, że inicjatywa ta spotyka się z aprobatą naszych duszpasterzy, w tym zwłaszcza z poparciem ks. Ordynariusza Andrzeja Czai, który w dniu 13 listopada modlił się z nami w Katedrze za Ojczyznę i przyjął formularz deklaracji przystąpienia do Krucjaty Różańcowej. Ufamy, że Opolska Pani także przy nas stoi, błogosławi nasze dobre czyny i dyskretnie przynagla: „Uczyńcie wszystko, co wam powie Syn”.

Autor: W.L.

Komentarze są zamknięte