Uważajmy na prowokacje 13 grudnia 2011 r.!

Niezależna Gazeta Obywatelska

11 listopada 2011 r. i Marsz Niepodległości w Warszawie stał się jednym z elementów ataku lewicowych mediów na środowiska patriotyczne. Lewackie posiłki z Niemiec, płonące samochody TVN-u, bici przechodnie … I prowokatorzy … Smutny obraz obchodów kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Ponad 3 tygodnie temu powstał komitet, który organizuje obchody, które tradycyjnie zakończą się pod willą Wojciecha Jaruzelskiego. Wśród osób w komitecie honorowym tej inicjatywy odnajdujemy, m.in. Kornela Morawieckiego, Romualda Szeremietiwewa, Artura Zawiszę, Mariana Piłkę czy Adama Słomkę.

Niedawno prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział na 13 grudnia ”Marsz Niepodległości i Solidarności”. Nie sądzę, żeby dwa wydarzenia upamiętniające te tragiczne dla Polaków wydarzenie były sensowe. Za to jest to doskonała okazja do prowokacji, przeciwstawienia sobie ugrupowań, które uważają, że działania Wojciecha Jaruzelskiego były po prostu zbrodnicze.

Całkiem niedawno przypomniałem druk nr 1670 Sejmu RP III kadencji „projekt ustawy o upamiętnieniu ofiar Stanu Wojennego”. Pod tym projektem podpisał się zarówno Adam Słomka jak i Jarosław Kaczyński. Czy zamiast kolejnej uchwały Sejmu RP na kanwie ponownego złożenia gotowego projektu ustawy nie można zbudować porozumienia choćby na 12/13 grudnia 2011 r.?

Zwracam uwagę, że jeśli PiS organizuje marsz, a inne środowiska tradycyjnie protest pod willą Jaruzelskiego to jest możliwe, że jakaś ”niezidentyfikowana” grupa obrzuci policję kamieniami w czasie marszu albo obrzuci nimi dom generała PRL. I jak wtedy będzie wyglądała 30. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego? Czy starcia z lewakami są niemożliwe?

Stąd apeluję, spotkajmy się wszyscy, razem i ustalmy razem przebieg uroczystości. Czy jest niemożliwym, żeby pod willą szefa WRONy spotkali się Jarosław Kaczyński, Romuald Szermietiew, Zbigniew Ziobro, Adam Słomka, Kornel Morawiecki, Marian Piła i Artur Zwisza?

Moim zdaniem możliwe i konieczne. Tylko wtedy będzie możliwe godne i sensowne upamiętnienie ofiar Stanu Wojennego w sposób wykluczający manipulację liberalno-lewicowych mediów.

Dlatego proszę wszystkich apelujcie na portalach społecznościowych, wysyłajcie maile i odwiedzajcie biura parlamentarne PiS i Solidarnej Polski, biura KPN-OP czy Prawicy RP naciskając na wspólnotę w organizowaniu obchodów 13 grudnia 1981 r. Bo warto …

Autor: Paweł Czyż, p.o. REDAKTORA NACZELNEGO KSI

Komentarze są zamknięte