Opolski przegląd sportowy: Polska pokonała USA, Gwardia wygrywa a Kolejarz robi resume

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dzisiejsze aktualności zaczynamy od Reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn.  Jestem pewien, że każdy Polak będący kibicem sportowym właśnie na tą reprezentację zwraca najwięcej uwagi, słusznie! Podyktowane jest to znakomitymi wynikami Polaków w Pucharze Świata. Otóż nasi siatkarze nie zniechęcili się zaskakującą porażką z Iranem, a wręcz podbudowało to zespół i doprowadziło do kolejnych znakomitych zwycięstw. Najpierw z reprezentantami Azji, co mimo wszystko było do przewidzenia zważywszy na formę prezentowaną przede wszystkim przez Chińczyków. W poniedziałkowy poranek polskiego czasu Polska grała z mistrzami Olimpijskimi, Stanami Zjednoczonymi. Forma USA również w tym turnieju nie jest najlepsza, ale Polacy dobrze pamiętają, że jest to bardzo niewygodny przeciwnik. Jednak w dniu meczu nic nie było w stanie odebrać chłopakom spod biało-czerwonej flagi zwycięstwa.  Wygraliśmy 3-0 po jednostronnym widowisku. Cały zespół grał chyba jeden z najlepszych meczów w tym turnieju, nie było błędów, były asy serwisowe, oraz piekielnie mocne ataki Kurka i Bartmana na bokach, oraz Nowakowskiego ze środka.  Jeszcze lepiej w meczu spisał się Łukasz Żygadło, który rozdawał piłki niczym najlepszy rozgrywający świata. Do tego świetne obrony Ignaczaka oraz nienaganna technika Michała Winiarskiego sprawiły, że odprawiliśmy Mistrzów Olimpijskich z kwitkiem.  Chciałbym wlać wiele optymizmu w serca kibiców, którzy czekają na dwa ostatnie mecze, gdzie Chłopcy zmierzą się z Brazylią, a potem Rosją. Wiadomo jak ciężko przez lata było wygrać zwłaszcza z Brazylijczykami, oraz jak wiele podtekstów mają mecze z Rosjanami. Sądzę jednak, że jeżeli w tych meczach przede wszystkim Łukasz Żygadło zagra tak jak z USA, to nawiążemy równą walkę z tymi dwiema obecnie najlepszymi drużynami świata. Póki co Polska zajmuje pierwsze miejsce i ma punkt przewagi nad Rosją, oraz 3 „oczka” nad Brazylią.

KS Gwardia Opole wygrywa trudne spotkanie

To było bardzo trudne i zacięte spotkanie, lecz wiele było także błędów Opolan. Naszym chłopakom ciężko było wyjść na prowadzenie, czego dowodem był fakt rzucenia 10 bramki w 25 minucie, wtedy na tablicy wyświetlił się wynik 10:9. Można śmiało powiedzieć, że zawiodła obrona, tylko problemem jest określenie gry obrońców. Czy była słaba tego dnia, czy po prostu najlepszy strzelec KS Viret Zawiercie, Krzysztof Kurełka był tego dnia w znakomitej formie. Myślę, że jest i w jednym stwierdzeniu ziarno prawdy, jak i w drugim. Końcowy wynik to jednak 23:21 dla Opolan i myślę, że trenerzy dobrze wiedzą, jak mają ustawić drużynę, czego dowodem było tego dnia zachowanie obu szkoleniowców Gwardii, którzy niczym wykwintni psychologowie oraz taktycy rozmawiali z zawodnikami i dokonywali przetasowań. Obecnie Gwardia ciągle goni „Harcerzy” tracąc do nich 2 punkty i będąc na trzecim miejscu po 10 kolejkach.  W następnej kolejce zmierzy się z KSSPR Końskie 3 grudnia.

Żużlowcy i zarząd po podsumowaniu sezonu.

Członkowie Kolejarza Opole podsumowali sezon ligowy 2011. W piątek odbyło się walne zebranie klubu. Najciekawszym wydarzeniem były rozmowy zarządu z zawodnikami Kolejarza. Rozmawiano przede wszystkim o tym, jakie oczekiwania mają zarówno zawodnicy jak i działacze.  Większość zawodników wykazała chęć podpisania kontraktów, jeżeli tylko nie będzie różnicy zdań. Niedługo pewnie doczekamy się kolejnych zebrań, a co za tym idzie może pierwszych kontraktów.

Autor: Adam Kolański

Komentarze są zamknięte