Subiektywny przegląd tygodnia: Smagała za podatkiem od psa, a 6-latki do szkoły w 2014

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Z Opola
Poseł Adam Kępiński (Ruch Palikota) zasiądzie w komisji skarbu państwa… Świat się kończy, naprawdę to już koniec, the end, arrivederci, au revoir, despetida…

Podczas Sesji Rady Miasta Opola radni zastanawiali się, czy uchwalić podatek od posiadania psa. Długo się zastanawiali nim przyszło do głosowania i… tylko jeden radny był „za”. Tym śmiałkiem okazał się rady PO Dariusz Smagała, który nie ma psa. Tak, można się śmiać.

Macie rację, podnieście nam opłaty za wodę, ścieki, podatek transportu i jeszcze gruntowy. Nie wahajcie się przed żadną podwyżką. Wszak najpierw wyginiemy, ale zapłacić trzeba… To taki krótki komunikat dla Rady Miasta Opola.

Kto tu kłamie? Rady Nowak, czy Poseł Kłosowski? Ten pierwszy twierdzi, że nikt nowy do Forum Młodych PiS nie przystąpił, ten drugi natomiast twierdzi, że ludzie stale się zgłaszają. Osobiście uważam, że należy zapytać osobę nieomylną czyli nowego dyrektora biura posła Arkadiusza Szymańskiego. Popularny „Szyman” wie wszystko, łącznie z tym, jak nie wejść do Rady Miasta z pierwszego miejsca na liście PiS.

Z Kraju

„Nie idźcie tą drogą”– kto tak mówi najczęściej? Ryszard Kalisz! Tylko w tym roku powiedział to około 465 razy. Swoją drogą, czy tak mówi się, gdy nie wiadomo co powiedzieć?

Minister Skarbu w latach 2001-2003 Wiesław Kaczmarek powiedział, że w Polsce nie szanuje się takich ludzi jak Gromosław Cz. Co to znaczy „takich ludzi”? Chodziło o byłych oficerów? Oczywiście, należy dać im przyzwolenie na wszystko. Niech piorą brudne pieniądze, biorą łapówki, popełniają przestępstwa podatkowe, spotykają się na cmentarzach, co tam niech im będzie wolno!

Jest taki program „Polityka przy kawie”. Słucham sobie rozmowy Posła Mularczyka z Posłem Rozenkiem z Ruchu Palikota. Prowadząca zadaje dziwne pytania, o niczym, goście odpowiadają… jeżeli można to nazwać odpowiedziami. Spierają się w sposób tak idiotycznie słaby, aż żal patrzeć i słuchać. Co z prawdziwą debatą publiczną prawicy i lewicy?

Sześciolatki pójdą jednako do szkoły dopiero w roku 2014. Ale uwaga, najprawdopodobniej (tak szepczą ściany w ministerstwie edukacji) w roku 2016 do szkoły pójdą pięciolatki, potem czterolatki. Na koniec dojdziemy do czasów w których toż po porodzie noworodek będzie rozwiązywał test wiedzy o świecie. Dzieciństwo dla dzieci!

Autor: Łukasz Żygadło

  1. Filip
    | ID: 01a73f01 | #1
  2. jaja jak berety
    | ID: 4a011dd2 | #2
Komentarze są zamknięte