Radni za podwyżkami i rozważają sprzedaż ECO

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta Opole odbyło się kilka ciekawych głosowań. Otóż wzrośnie nam podatek od nieruchomości z 3 proc. do 3,7 proc. Podobnie będzie z podatkiem od transportu, który będzie na poziomie 4 proc. Dokonano również podwyżki cen wody, która będzie wynosić 2,89 zł za m 3, natomiast za ścieki zapłacimy 3,51 zł.

Doszło również do zmian na stanowiskach szefów komisji Rady Miasta. Nową szefową komisji społecznej została Elżbieta Bień z PO, która zastąpiła Halinę Żyłę, która to zrezygnowała z mandatu radnej, na rzecz pracy w Ratuszu. Radny PiS Marek Kawa zastąpił Patryka Jakiego na stanowisku przewodniczącego komisji rewizyjnej.

Miasto zastanawia się nad sprzedażą swoich udziałów w ECO. Można powiedzieć, że nareszcie. Podczas kampanii samorządowej toczyła się dyskusja a ten temat, która – jak wszyscy chyba pamiętamy – wzbudzała różne emocje. Prezydent zapierał się, że nie jest to potrzebne miastu, natomiast ówczesna kandydatka PiS na fotel prezydenta Violetta Porowska (której byłem rzecznikiem prasowym) upierała się, iż warto udziały w ECO sprzedać a za pieniądze, które będą pracować na wysoko oprocentowanych lokatach, remontować drogi, chodniki, realizować drobne inwestycje.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Anonim
  | ID: 1d464e55 | #1

  Panie Łukaszu, naprawdę sądzi pan, że rozsądnym jest sprzedaż ECO?!
  Proszę napisać solidny artykuł z udziałem członków Rad Spółdzielni. Ludzie zdają sobie sprawę, że sprzedaż (podobnie jak Stoenu) będzie równać się podwyżkom.
  Przy tym proszę przeanalizować komu sprzedajemy te zakłady( które nazywane są kurami znoszącymi złote jaja) W Polsce zimy bywają bardzo ostre i nic nie zapowiada totalnej zmiany klimatu, więc odbiorcy energii cieplnej będą zawsze:) Chcą czy nie chcą….
  Patriotyzm to nie tylko śpiew Pierwszej Brygady 11 listopada, to również dbanie o interesy ( i portfele) Polaków.

Komentarze są zamknięte