Od Redakcji: trzecie, papierowe wydanie NGO

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Witam w kolejnym, trzecim już specjalnym numerze Niezależnej Gazety Obywatelskiej. Dystans od poprzedniego wydania zmniejszył się radykalnie, bo też radykalnie zmieniła się sytuacja obywatelska w Polsce.  Oto mamy za sobą II Marsz Niepodległości, w którym wzięło udział niemal 30 000 uczestników. Była to największa manifestacja patriotyczna po roku 1989 i zarazem największe w najnowszej historii Polski wydarzenie w pełni obywatelskie, zainspirowane oddolnie, bez udziału partii politycznych. NGO miała ten zaszczyt, że włączyła się swoim skromnym potencjałem w patronat medialny Marszu Niepodległości mobilizując niemal 180 opolan, którzy w sposób zorganizowany wzięli udział w warszawskiej manifestacji.  Mamy w pamięci ogromną nagonkę wszystkich mediów głównego nurtu na Marsz Niepodległości, które uczestników bez pardonu określały mianem „faszystów” i „antysemitów”.

Profil Niezależna Gazeta Obywatelska na Facebooku ma 285 fanów. Plus jeden? »

Obecny numer NGO głównie poświęcony jest ukazaniu prawdy o tym wydarzeniu, bo jak mawiał Józef Mackiewicz  „tylko prawda jest ciekawa”.  Maksyma ta stała się drogowskazem dziennikarzy obywatelskich, tworzących niezależną gazetę. I nie zawiedliśmy się. Czytelnicy doceniają naszą bezkompromisowość w opisywaniu otaczającej nas rzeczywistości. Taki jest również ten numer, który przeniesie Państwa na rozgrzane ulice Warszawy pamiętnego 11 listopada ale również na ulice Opola. Jesteśmy i będziemy wszędzie tam, gdzie prawda i rzetelność są zniekształcane. NGO staje się wolnym, obywatelskim forum. Zależy nam na każdym głosie, żaden nie będzie pominięty w dyskusji, która kształtuje rzetelny obraz rzeczywistości.  Nie zawiedziemy Państwa.

Zapraszamy do lektury!

Tomasz Greniuch – Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

* * *

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informuję, że ze względu na rozwój NGO powołałem na moich zastępców Tomasza Greniucha i Łukasza Żygadło. Tomasz będzie odpowiedzialny za działy historia i społeczeństwo, a Łukasz będzie miał pod opieką dział polityka i marketing.

Do zespołu redakcyjnego, oprócz komentatora politycznego Marcina Rola weszli również: Joanna Fąferko, Marek Kuryło i Adam Kolański.

Przypominam również, że pracujemy społecznie i można nas wesprzeć finansowo przelewając „darowiznę na cele statutowe” na Stowarzyszenie „Stop Korupcji” z siedzibą przy ul. Krakowskiej 9, 45-018 Opole. Konto w BRE Bank SA Oddział w Opolu 11 1140 1788 0000 2464 5400 1001. Więcej na www.stopkorupcji.pl.
Dziękujemy za każdą drobną wpłatę!

Pozdrawiam serdecznie,

Tomasz Kwiatek – Wydawca NGO

 1. | ID: 3a3aa82f | #1

  To był genialny marsz. Cieszę się, że przyjechało tylu patriotów ze Śląska.

 2. | ID: 9c7a4f94 | #2

  Zapomniałeś dodać że numer będzie do zdobycia jutro w okolicach Dworca PKP i Krakowskiej ;-)

 3. NGO
 4. RVNG
  | ID: 3a553385 | #4

  Dobrze że w papierowym wydaniu nie będzie eleonory :) której spora część czytelników ma dosyć !

 5. | ID: 6d355b99 | #5

  Brawo, gratuluję i życzę wytrwałości!

Komentarze są zamknięte