Odra Brzeg zwolni grupowo 130 osób

Niezależna Gazeta Obywatelska2
Wszystko wskazuje na to, że rok 2011 pod względem zwolnień grupowych będzie gorszy od ubiegłego. W pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku liczba osób zwolnionych z pracy była już o prawie tysiąc większa niż w tym samym czasie przed rokiem.

Sprawę opisała „Rzeczpospolita”. Tylko na Mazowszu do końca września aż 125 firm zapowiedziało redukcję niemal 17,3 tys. etatów, 6 tys. osób zwolnią pracodawcy z sektora prywatnego. W Zakładach Mięsnych Herman pracę straciło już ok. 20 z 250 zatrudnionych pracowników. W najbliższych miesiącach zwolnienia obejmą w sumie jedną trzecią załogi. Rybna spółka Wilbo już z końcem sierpnia zapowiedziała, że do końca roku pracę straci około 15 proc. załogi. Redukcja obejmie działy produkcji i administracji. Pozostali pracownicy przez dwa lata nie dostaną podwyżek wynagrodzeń. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów w tej chwili realizują plan restrukturyzacji zatrudnienia w swojej spółce zależnej Odra z Brzegu. Do końca roku pracę straci tam przynajmniej 130 osób. 
Jeszcze drastyczniejsze oszczędności planują największe firmy. W grupie PZU pracę straci 1,2 tys. osób. Dwa lata temu zaczęto wdrażać w tym przedsiębiorstwie program restrukturyzacyjny, pracę straciło w tym czasie 4 tys. ludzi.
Do tej pory rekordowy pod względem zwolnień grupowych w Polsce był rok 2009. W ramach zwolnień grupowych we wszystkich 16 województwach zwolniono wówczas łącznie 69,9 tys. osób. Rok wcześniej 32,5 tys. W 2010 roku tempo grupowych zwolnień osłabło. Pracę straciło 33,9 tys. osób. Wiele wskazuje na to, że rok 2011 może zapisać się w annałach niechlubnym rekordem.
Oprac. TK za: PiotrSkarga.pl, Źródło: „Rzeczpospolita”
 1. GOŚĆ
  | ID: fa616059 | #1

  ZAJEBI….

  PO oczywiście nie widzi problemu. PO najchętniej wyśle tych ludzi do Haloandii, Anglii etc.

 2. GOŚĆ
  | ID: fa616059 | #2

  do Holandii – przepraszam, za szybko pisałem

Komentarze są zamknięte