Modlił się z nami ks. Biskup Ordynariusz

Niezależna Gazeta Obywatelska2

W niedzielę, trzynastego listopada, jak każdego trzynastego dnia miesiąca, w Katedrze opolskiej została odprawiona Najświętsza Eucharystia w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i „Słowem Bożym przełamał się” z licznie zgromadzonymi wiernymi ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja.

Po Mszy Świętej, jak co miesiąc, w tej samej intencji i w jedności ze wszystkimi Polakami, którzy wstąpili do Krucjaty Różańcowej za Polskę został odmówiony różaniec święty, podczas którego rozważana była część radosna. Na modlitwie różańcowej – w opustoszałej świątyni – trwał z nami ks. Biskup.

Krucjata Różańcowa trwa, bo trwa walka o Polskę. Nie zwyciężymy w tej walce, jeśli pozostaniemy w uśpieniu bądź będziemy uspokajać się – jak dawniej – zgubną przesłanką: „za nas myślą wodzowie”. Przestrogą dla takich postaw niech będą słowa Józefa Piłsudskiego: „Albo będziemy wielcy, albo nas nie będzie wcale”.

Odpowiedzi na pytanie: kto jest wielki? Który naród jest wielki? dostarcza nam sam Chrystus słowem niedzielnej Ewangelii. Komunikuje ono, iż potężny jest nie ten, kto wybiera komfort bezczynności, lecz jedynie ten, kto pomnaża swoim życiem Boże Talenty. Trzynastego listopada uzmysłowił to zebranym na Eucharystii za Ojczyznę ks. Biskup Ordynariusz.

Aby Duch Święty mógł tę prawdę o Bożych Talentach donieść do serc Polaków – przyjdź i módl się z nami. Trzynastego grudnia czekamy na Ciebie o zwykłej porze: godz. 18.30 – Msza Święta za Polskę, a po niej – różaniec święty w tejże intencji.

/W.L./

Komentarze są zamknięte