Subiektywny przegląd tygodnia: Kępińskiemu za ciasno, a PZPN bez orzełka

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Z Opola
Adam Kępiński z Ruchu Palikota stwierdził, że mało jest miejsca w fotelach poselskich. Może więc warto spalić kilka, może kilkanaście kilogramów. Wtedy fotel pewnie będzie jak znalazł.

Violetta Porowska szarpie się z Patrykiem Jakim. Czy im również możemy ugotować kisiel, budyń i co tam jeszcze, aby zobaczyć urozmaicony pojedynek?

Oto paranoja: jak można wymagać od Marcina Ociepy aby zdjął z prywatnego słupa ogłoszeniowego swoje plakaty? Wszak wiszą tam legalnie, więc w czym rzecz? Może lepiej zastanowić się nad poważniejszymi problemami w mieście, niż plakaty wyborcze?

Przy okazji dotychczasowy rzecznik prasowy Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Horyzonty” Krzysztof Drynda, został wybrany na funkcję Prezesa . W tej funkcji zastąpi ostatniego Prezesa Marcina Ociepę, który po trzech kadencjach (6 lat) postanowił nie ubiegać się o kolejną reelekcję. Powodzenia!

Na grupę ludzi wracających z Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie, czekała w Opolu armia policji. Rzekomo, funkcjonariusze mieli 25 karabinów maszynowych, 6 armat i 2 rakiety naprowadzające ziemia-powietrze. Nie mam śmiałości nawet dodawać, że funkcjonariuszy było około pięciuset, a wszyscy przyjechali wozami pancernymi. Szok!

Podobno miasto chce poprowadzić drogę przez stary cmentarz na opolskiej Półwsi. Podobno też ekolodzy będą protestować, ludzie będą ganiać się z maczetami bijąc po głowach urzędników. Potem i tak na czwartą kadencję wybiorą tego samego prezydenta. Co tam.

Z Kraju

Robert Biedroń, powiedział, że kiedyś tam, dawno, dawno temu podkochiwał się w ówczesnym pośle Krzysztofie Bosaku z LPR… Krzysiek, szczerze Ci współczujemy takiego wyznania.

Premier Donald Tusk objął funkcję Ministra Zdrowia oraz Ministra Infrastruktury. Może jeszcze będzie Ministrem Sportu? Cóż to za poświęcenie, tyle pracy sobie wziąć na głowę. Teraz będzie idealne wytłumaczenie zastoju w rządzie.

Ruch Palikota czy może jak nosi nazwa klubu Ruch Patriotyczny? Czy ludzie od lubelskiego magnata alkoholowego są prawdziwymi patriotami? Wątpię. Ale klub tak nazwali.

Robert Biedroń pojechał po Donaldzie Tusku: „Premier rechotał”. Poszło o powiedzenia Posła Biedronia „cios po niżej pasa”. Ja osobiście nie widzę w tym nic śmiesznego, ale jak widać Prezes Rady Ministrów widzi… Cóż, to pokazuje poziom.

Z tym orzełkiem na strojach piłkarzy to już przesada. PZPN całkowicie zdurniał. Oczywiście zdurniał już dawno, tylko obecnie próg, granica, którą była zachowana, została przekroczona. Jak rubikon. Co tu dużo gadać, jak powiedział świeżo upieczony Poseł Jan Tomaszewski: „ j….ć PZPN ”.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Eleonora
  | ID: e5b7e42a | #1

  Panie Łukaszu!

  Faktycznie, policja uzbroiła się galancio.
  Rozbrajając naszych przyjaciól zza Odry.
  Swoją drogą to ciekawe?!
  Czyżby nasi niemieccy przyjaciele zupełnie byli pozbawieni dobrych manier?!
  SAVIOR VIVRU- jak mawiają francuzi wymowni:)
  Oto dziadunio odwiedza nasz kraj w 39 roku z pancerfaustem na plecach,
  teraz wnusio przyjeżdża, również nieproszony, z patardą, kijem bejsbolowym i gazem w spraju
  Co jest!??!!?

  Co do przystojniaczka Bosaka i wianuszka podkochujących się w nim
  – no toś pan pojechał!!!
  Można rzec:
  Poniżej pasa…)))))
  Pozdrawiam.

 2. Łukasz Żygadło
  | ID: 41d8ade5 | #2

  :)

Komentarze są zamknięte