Zuzanna Kurtyka: niepublikowany film i zdjęcia z odlotu Tu-154 M

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Zdjęcia i film, które znajdują się poniżej dostałam od osoby, która je wykonała. 10-go kwietnia. Sobie, na pamiątkę. Wtedy nie przyszło pewnie jej do głowy, że wszelka dokumentacja i nagarnia z polskiego! lotniska wojskowego dotycząca wylotu polskiego! prezydenta zniknie jak za najlepszych czasów PRL-u.

Mija kolejny 10-ty kolejnego miesiąca. Ile jeszcze jest ludzi, dla których ta data coś znaczy? Tego nie wiem, ale na pewno niezbyt dużo, bo w naturze ludzkiej leży chęć nie myślenia i zapominania o sprawach trudnych. Szczególne o sprawach, które generują lęk. Lęk o samego siebie.

Wiem, że 10-ty kwiecień zawsze będzie dużo znaczył dla tych, którzy ponoszą winę za tą Tragedię Narodową. Winę, zarówno bezpośrednią jak i pośrednią. Ich pamięć warunkuje nie lęk, a strach. Przyziemny, prosty strach. Paraliżujący strach. Strach przed ujawnieniem ich winy. Oni tą datę pamiętać będą do swojej śmierci. I walczyć o niepamięć innych. Walczyć z wszelkimi próbami wyjaśnienia tego co się stało.

Już dziś mogę otwarcie powiedzieć, że to daremne wysiłki.

Wysiłki te jednak doprowadziły do tego, że wokół Tragedii Narodowej 10-go kwietnia narasta jak lawina ilość spekulacji, teorii fantastycznych, generowanych czasem chęcią pomocy, dobrej woli, czasem zwykła głupotą, czasem inspiracją osób mataczeniem żywo zainteresowanych.

Profil Niezależna Gazeta Obywatelska na Facebooku ma 241 fanów. Plus jeden? »

Zdjęcia i film, które znajdują się poniżej dostałam od osoby, która je wykonała. 10-go kwietnia. Sobie, na pamiątkę. Wtedy nie przyszło pewnie jej do głowy, że wszelka dokumentacja i nagarnia z polskiego! lotniska wojskowego dotycząca wylotu polskiego! prezydenta zniknie jak za najlepszych czasów PRL-u. Materiały te zostały ocenione prze ekspertów w Polsce i Stanach. Ich autentyczność nie budzi zastrzeżeń.

Film kliknij tutaj lub zobacz na pasku z prawej strony http://www.youtube.com/

Zamieszczam je tutaj, żeby rozprawić się , raz na zawsze, z głupimi spekulacjami, że ten samolot z Warszawy nie odleciał. Jak również, by polecić ocenie Polaków stwierdzenie komisji Millera, która w swoim raporcie dowodzi, że na prezydenta Kaczyńskiego czekały tylko 2 osoby: gen. Błasik i mjr. Protasiuk, podczas gdy na zdjęciach widać osób 5. Nie chciało im się policzyć czy też zalecono nie policzyć ?

Autor: Zuzanna Kurtyka, za: PomnikSmolensk.plKomentarze są zamknięte