Ziobro, Kurski i Cymański wykluczeni z PiS

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Komitet polityczny PiS podjął decyzję o wykluczeniu panów Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego – poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. Chwilę potem Zbigniew Ziobro wyszedł do dziennikarzy z krótkim komunikatem: – To bardzo zła decyzja – powiedział. Jacek Kurski powiedział z kolei, że zostali bardzo niesprawiedliwie potraktowani. Ziobro zapowiedział odwołanie od decyzji Komitetu Politycznego.

Można zobaczyć krótki film na wp.pl. Natomiast więcej szczegółów podaje zaprzyjaźniony portal Wpolitce.pl.

Adam Hofman powiedział również, że komitet podjął tę decyzję dużą większością głosów. Dopytywany o szczegóły tajnego głosowania powiedział, że jedynie trzech członków komitetu głosowało za pozostawieniem w PiS Ziobry i Kurskiego, a czterech – Cymańskiego, reszta była przeciw. Komitet Polityczny liczy ponad 20 osób.

Wobec trzech polityków toczyło się postępowanie dyscyplinarne w partii m.in. w związku z ich publicznymi wypowiedziami. Ziobro mówił o konieczności demokratyzacji PiS oraz otwarcia się partii na inne środowiska. W piątek po południu w ramach tego postępowania z Ziobrą, Cymańskim i Kurskim rozmawiał rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. Karski rekomendował Komitetowi Politycznemu ich wykluczenie.

Hofman powiedział po posiedzeniu komitetu, że Polska potrzebuje opozycji, która zajmuje się sprawami najważniejszymi: gospodarką, kryzysem, rozliczaniem rządzących, a nie sama sobą.

„Chcemy zajmować się ważniejszymi sprawami niż ciągłym serialem +rozłam w PiS+, dlatego – po odrzuceniu raz jeszcze ponowionego przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego kompromisu – Komitet Polityczny podjął decyzje dyscyplinarne i wykluczył z grona członków PiS pana Zbigniewa Ziobrę, pana Jacka Kurskiego i pana Tadeusza Cymańskiego w głosowaniu tajnym bardzo dużą większością głosów”

– zaznaczył Hofman.

Dodał, że Ziobrze, Cymańskiemu i Kurskiemu przysługuje odwołanie do sądu partyjnego i mają na to siedem dni. Hofman ocenił, że przez ostatnie tygodnie działalność trzech europosłów uniemożliwiała pracę PiS dla dobra Polski. Dlatego – jak zaznaczył – Komitet Polityczny podjął tę „trudną, męską, zdecydowaną decyzję, bo innego wyjścia nie było”. Rzecznik poinformował też, że decyzja komitetu jest zgodna z rekomendacją rzecznika partyjnej dyscypliny. „Taka decyzja została przedłożona, podtrzymał ją prezes partii Jarosław Kaczyński i członkowie komitetu politycznego w głosowaniu tajnym utrzymali tę decyzję – panowie są wykluczeni z pocztu członków PiS” – powiedział.

Ziobro zapowiedział, że wraz z Cymańskim i Kurskim będą się odwoływać od decyzji o wykluczeniu ich z partii. Powiedział też, że nadal liczą na zgodę i pojednanie. Jak dodał, decyzja o ich wykluczeniu jest „krzywdząca” i „dzieli, a nie łączy”. „Liczyliśmy na jedność, spotykamy się z decyzjami, które dzielą” – mówił dziennikarzom. Wykluczeni europosłowie mają siedem dni na odwołanie.

Oprac. za: wpolityce.pl, wp.pl


 1. Anonim
  | ID: 34f49161 | #1

  Co z Jakim? Też idzie z nimi?

 2. czekolada
  | ID: c9f40979 | #2

  Jarek K strzelił sobie w kolano.

  Adam Lipiński stoi za plecami i tylko szturcha by jego Adaś Hofmn został nowym preziem.

  To była najgorsza „decyzja” Jarka. Napisane w cudzysłowi ponieważ to nie Jarek tylko Lipa decyduje.

  Chyba nikt nie chce ciotunii błaszczka na prezesa!?

 3. NGO
Komentarze są zamknięte