Patrz na Izrael

Niezależna Gazeta Obywatelska13

Grupa izraelskich uczniów ostatnich klas szkół średnich, zwróciła się do władz, podpisując osobistą deklarację, żeby w przypadku, kiedy będą żołnierzami i gdyby dostali się do niewoli Hamasu, żeby ich nie wymieniać na siedzących w izraelskich więzieniach terrorystów. „Nie chcemy, żeby w imię źle pojętego humanitaryzmu, kosztem naszego osobistego bezpieczeństwa, nasi rodacy zostali narażeni na działalność zwolnionych z więzień terrorystów.”

Jest to wg polskiej prasy deklaracja „szokująca”. Oto młodzi Izraelczycy, którzy niedługo skończą szkoły i pójdą do wojska, deklarują, żeby ich nie wyciągać z niewoli kosztem setek palestyńskich terrorystów. Dla Ojczyzny, dla rodaków, którym armia ma zapewnić bezpieczeństwo, ci młodzi ludzie gotowi są poświęcić własne życie!

Zastanawiam się czy w Polsce znalazła by się dzisiaj taka grupa młodych? Nawet jeśliby się znalazła, to natychmiast została by gromko wyśmiana przez wszystkich odmieńców – różne Szczuki, Wojewódzkich, czy Powiatowych idoli TVN-u, a „Gazeta Wyborcza” natychmiast wyzwałaby ich od „faszystów” i „nacjonalistów”.

Kiedy w polsatowskim programie muzycznym pojawił się młody chłopak, który zaśpiewał piosenkę Rosiewicza – „Pytasz mnie”, o przywiązaniu do Polski, natychmiast został zrugany przez starą pruchwę, która zasiadała w jury. Stara pruchwa z niesmakiem radziła mu: „Skończ z tymi patriotyzmami”, a jakiś zbok z tego samego jury, wydymał pogardliwie wargi. Zachowanie starej pruchwy jest nagradzane sowitymi honorariami, podobnie opłacane są wszystkie zboki, wydymający pogardliwie wargi na słowo „Polska”, poniewierający polską flagę, wyśmiewający naszą religię, nasze tradycje. Wyborcza atakuje organizatorów „Marszu Niepodległości” w dniu 11 listopada, wyzywając ich od „faszystów”, lekcje historii są ograniczane, premier w ankiecie oświadcza, że „polskość to nienormalność”, a cała propaganda telewizyjna zachęca do stania się raczej „Europejczykiem”, niż zacofanym Polakiem słabo wykształconym, z jakiegoś „małego miasteczka”. I taka „obróbka” Polaków trwa już 22 lat. Czy można się dziwić, że po dwóch dziesięcioleciach takiej propagandy, wpędzania Polaków w poczucie niższości, właściwie nie można sobie wyobrazić podobnego gestu naszej młodzieży, jak ten, który wykonali młodzi Żydzi.

Patrzę z podziwem na tych młodych ludzi z Izraela, którzy publicznie zadeklarowali, że ich życie jest mniej ważne niż bezpieczeństwo Ojczyzny. Prawdę powiedziawszy sympatyzuję też z Izraelem w ich walce o zapewnienie im bezpieczeństwa. Trudno nie czuć podziwu dla Żydów, za ich determinację, szacunek do własnej tradycji, religii, solidarność narodową. I – z drugiej strony – trudno nie patrzeć z żalem na Polskę, na stan w jakim znajdujemy się obecnie. Co należałoby zrobić żeby Polacy byli tak wzajemnie solidarni jak Żydzi? Co należałoby zrobić żebyśmy stali się zdolni do poświęceń dla Ojczyzny, czyli dla nas samych, naszych rodzin, naszych braci?

Na razie możemy tylko z zazdrością patrzeć na Izrael.

Autor: Janusz Sanocki

 1. Eleonora
  | ID: b745960f | #1

  Panie Januszu, doprawdy, dziwne to pojęcie solidaryzmu narodowego w wykonaniu Izraela.
  Myslę, że bardziej mozna mówić o rasizmie lub terroryzmie państwowym…
  Nie ma czego zazdrościć, wolę jednak naszą piękną młodzież z MW, ZHR lub ONR:))
  Pozdrawiam i polecam krótki filmik edukacyjny

  http://www.youtube.com/watch?v=qQRMx0KgE5A

 2. Janusz Sanocki
  | ID: 47c4ec09 | #2

  Pani Eleonoro!
  No bardzo skuteczne pojęcie solidaryzmu narodowego. Rasizm – to nie to słowo, bo w końcu Palestyńczycy to ta sama rasa, ale to raczej „silny nepotyzm plemienny”.
  Nie mniej ja szanuję ich za świadomy patriotyzm i bardzo chciałbym, żebyśmy i my byli do takiego zdolni.
  Natomiast oczywiście u nas – jako u narodu chrześcijańskiego – nie może byc mowy o żadnym „nepotyźmie” bo nasza religia jest religią uniwersalną.
  Oczywiście, że nasza patriotyczna młodzież ma pełną moja symaptię.

 3. Eleonora
  | ID: b745960f | #3

  Zgoda!
  To może szowinizm?
  Proszę pana Janusza patriotyzm nie objawia się tylko w słowach, czy szczytnych hasłach…
  bywamy zdolni do rzeczy wielkich naprawdę:)
  Wolę już porównanie do naszych ” Zosiek Alków czy Rudych”

  Panie Januszu, nasza religia potrafiła stworzyć cywilizację, zwaną łacińską lub chrześcijańską, a żydowska monolatria? Do czego doprowadza?!
  Eeee, tam patrzmy na swoich i tyle:))

 4. OWP
  | ID: f66e1c5b | #4

  Izrael jest w stanie permanentnego konfliktu i poczucie zagrożenia konsoliduje społeczeństwo. Nie zapominajmy, ze deklarację składa młodzież idąca do wojska. Unas pozbawiono młodzież poczucia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa ze strony konkurentów, nie mówiąc o potencjalnym zagrożeniu zewnętrznym. Armii właściwie nie ma. Jest traktowana jak trochę bardziej ryzykowna, ale intratna praca zawodowa.Nie przyświeca jej właściwie żadna wartość ani wyższy cel. Poczucie wspolnoty jest w zaniku. Koszar pilnują firmy ochroniarskie, a ich potencjał i gotowość do obrony nie dorównuje sile gangu z Wołomina. Tak czy owak ryba psuje sie od glowy, o czym swiadczą podane wyżej przykłady propagowanych postaw i zachowań. Milość i tolerancja, ktora rzekomo obowiązuje wszędzie tylko nie w naszym chrześcijańskim zabobonnym kraju jest mitem rozbrajającym nasze morale. Postawa młodych Izraelczyków jest tego świetnym przykładem.

 5. Eleonora
  | ID: b745960f | #5

  „Nie wyrzucaj słów z gęby wora
  bo słowa to sprawa honoru”
  Tak ongiś powiadali ludzie honorowi, dzisiaj w zaniku:(
  Co ma wspólnego nasza armia, słabiutka, do armii Izraela?!
  czy rozróżnia pan OWP wojnę sprawiedliwą od niesprawiedliwej!? Zna pan takie definicje!?
  Obawiam się, że wątpię…
  jezeli uważa pan, że jestem zepsutą zabobonną Polką, to uprzejmie proszę zapoznać się z wywiadem pana profesora ( żyda, żeby nie było) Filkensteina. Ten to pojeeechał!
  Zero morali:)) Co za odór zepsucia:))

  http://wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1816:prof-norman-finkelstein-izrael-pastwo-z-pieka-rodem-&catid=6:warto-przeczytac&Itemid=6

 6. Eleonora
  | ID: b745960f | #6

  Na dobranoc polecam panu OWP kilka fajnych zdjęć. Pismo obrazkowe robi kolosalną karierę:)

  http://www.normanfinkelstein.com/deutschland-uber-alles/

  samo w sobie jest znacznie ciekawsze od bełkotu, prawda, szanowny panie?!

 7. OWP
  | ID: f66e1c5b | #7

  No więc Eleonora – nie rób z gęby wora i naucz się odróżniać ironię od powagi, a definicje wojen sprawiedliwych i niesprawiedliwych znane byly adeptom marksizmu i politrukom z LWP za PRL-u. Dla nich Związek Radziecki prowadził wojny sprawiedliwe, USA te brudne i brzydkie. Ja rozumiem, że co żydowskie.to złe i daleki jestem od sympatyzowania z Izraelem, choć tej drugiej stronie równiez trudno zaufać, ale nie o tym tu mowa.

 8. OWP
  | ID: f66e1c5b | #8

  Zdjęcia po zamachu terrorystów palestyńskich byłyby równie wzruszające. Jest między nami ta różnica, że pismem obrazkowym przestałem posługiwać się w wieku przedszkolnym.
  Karaluchy pod poduchy, a szczypawki dla zabawki.

 9. Eleonora
  | ID: b745960f | #9

  @Owp
  Uprzejmie proszę zapoznać się ze znanym i szanowanym „adeptem marksizmu”, specjalistą od wojen sprawiedliwych, ojcem Bocheńskim i jego książką „De Virtute Militari- zarys etyki wojskowej”

  Owszem zdjęcia z zamachów byłyby równie passjonujące, jednakże nikt przy zdrowych zmysłach nie opowiadałby bajek, że to nazywamy Sprawiedliwością:))
  Słodkich snów życzę

 10. Do Pana OWP
  | ID: 3b917801 | #10

  Panie, poczytaj Pan troszke historii to sie dowiesz ze pojecie wojny sprawiedliwej i niesprawiedliwej uformowalo sie wsrod wielkich myslicieli chrzescijanskich doby sredniowiecza i bylo rozwijane w dzielach takich wielkich patriotow jak o. Piotr Skarga.
  Troche douczenia sie a potem dopiero brac sie za dyskusje i obrazanie takich madrych wpisow jak ten od Eleonory.
  Izrael okupuje bezprawnie Palestyne, stosujac wybitnie typowy dla Zydow szowinizm , traktujac nie-Zydow jako podludzi. strefa Gazy to taki duzy oboz koncentracyjny, pilnowany przez wojsko izraelskie. Brakuje zywnosci, wody i paliwa. Cos strasznego. Swiat nie reaguje bo Zydzi maja olbrzymie wplywy.

 11. OWP
  | ID: a6b24b30 | #11

  A kto mówi, że nie! Poczytaj pan ze zrozumieniem i wróć pan do artykułu J.Sanockiego.

 12. Tafara
  | ID: a6b24b30 | #12

  Oj, z tym porównywaniem Gazy do obozów koncentracyjnych radziłbym ostrożność. Nawet getto byłoby mało odpowiednie.

 13. | ID: f60ed085 | #13

  No i jak zwykle Eleonora potrafi odwrócić kota ogonem ale za to popieram OWP – czytać ze zrozumieniem J.S. Przecież mu nie chodzi o żydów jako żydów ale o patryjotyzm narodowy czego u nas naprawdę jest mało. Zobaczymy co będzie się działo w dniu marszu niepodległości. Jak niektórzy wiedzą to GW- niana gazeta prosi o pomoc faszystów z niemiec o przeszkodzenie marszowi. Oby się nie udało faszystom i oby coraz więcej młodzieży było POLAKAMI a nie Europejczykami.

Komentarze są zamknięte