Leszek Miller szefem klubu SLD

Niezależna Gazeta Obywatelska2

I stało się. Leszek Miller – jedyny premier po 1989 r., który w sondażach osiągnął 0% poparcia – został namaszczony na przewodniczącego Klubu Parlamentarnego SLD. To wszystko z okazji 25 lecia nominacji na I sekretarza … Jego wybór ma związek z zanikaniem SLD i transferem betonu postkomunistycznego do ruchu Palikota z tow. Urbanem w tle. W dniu jutrzejszym jeden z posłów SLD idąc drogą poseł Anny Grodzkiej i Roberta Biedronia przejdzie do partii liberałów obyczajowych eksposła PO.

Przypomnijmy jego życiorys.

W latach 60. wstąpił do Związku Młodzieży Socjalistycznej. Był przewodniczącym zarządu zakładowego tej organizacji w Zakładach Przemysłu Lniarskiego w Żyrardowie. Po ukończeniu służby wojskowej w 1969 został działaczem PZPR.

W latach 1973–1974 pełnił funkcję sekretarza komitetu zakładowego PZPR. Po otrzymaniu partyjnej rekomendacji rozpoczął studia politologiczne w partyjnej Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR, które ukończył w 1978, uzyskując tytuł zawodowy magistra nauk politycznych. Po studiach był etatowym pracownikiem aparatu partyjnego (pracował w Komitecie Centralnym, kierując Zespołem, a następnie Wydziałem ds. Młodzieży, Kultury Fizycznej i Turystyki). W lipcu 1986 został wybrany I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Skierniewicach. W grudniu 1988 wrócił do Warszawy w związku z awansem na sekretarza Komitetu Centralnego PZPR.Jako przedstawiciel strony rządowej w 1989 uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, gdzie razem z Andrzejem Celińskim współprzewodniczący podzespołowi ds. młodzieży (był to jedyny stolik, który zakończył obrady bez podpisania porozumienia). W tym grudniu 1988 został członkiem Biura Politycznego Komitetu Centralnego PZPR.

W III RP zasłynął z afery starachowickiej i afery Rywina, która wyszła z kręgów postkomunistów. Zakończył również negocjacja z UE przyjmując niekorzystne warunki członkostwa, np. w kwestii wysokości dopłat rolniczych … Za jego wiedzą – co potwierdza komisarz UE – stworzono w Polsce ośrodek odosobnienia CIA dla terrorystów. Za kadencji tow. Millera wysłano również polskie wojsko do Iraku.

Towarzysz sekretarz obecnie stworzy „nową twarz” lewicy.

Autor: Adam Słomka

 1. | ID: 62025b98 | #1

  http://wpolityce.pl/artykuly/16663-krzysztof-czabanski-proponuje-powolajmy-konferencje-mediow-niezaleznych-zrobmy-to-jak-najszybciej-kolezanki-i-koledzy

  Warto przeczytać a nawet powiadomić wszystkich którzy mają wpływ na media np.
  J.Sanockiego
  Sorry że nie na temat wyżej opisany, ten człowiek jest dla mnie skończony.

 2. | ID: 4341b9f8 | #2

  SLD upada.

Komentarze są zamknięte