Nowe, papierowe wydanie NGO!

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Właśnie otrzymałem do rąk nowiuteńki, pachnący jeszcze farbą drukarską egzemplarz drugiego, specjalnego, papierowego wydania NGO.

Po raz pierwszy w życiu szelest papieru przyniósł mi tyle satysfakcji i poczucia spełnionego obowiązku. Tak Drodzy Państwo. Mam poczucie spełnionego, obywatelskiego obowiązku. Spełnionego wobec coraz większej rzeszy czytelników naszego medium. Drugi, papierowy numer NGO jest dowodem na to, że pierwsze wydanie nie było dziełem przypadku. Jest to już profesjonalna praca zgranego zespołu ludzi, którzy podobnie jak ja tworzą NGO w poczuciu wypełniania obowiązku wobec czytelników a nie wobec własnych portfeli, polityków czy wielkich koncernów prasowych.

Piszemy o sprawach, które w „reżimowych” mediach są „politycznie niepoprawne”, a jeśli są godne odnotowywania to z premedytacją są zawłaszczane bez podania pierwotnego źródła. Jest to objaw lekceważenia, ale może być również początkiem konsekwentnego bojkotu wobec naszej gazety. Z drugiej strony kradzieże „naszych” tematów przez medialnych „baronów” Opolszczyzny (wyspecjalizował się w tym zwłaszcza dziennik noszący trzyliterowy skrót) jest powodem swoistej nobilitacji i poczytujemy to jako równie swoisty hołd składany nam, obywatelskim, amatorskim dziennikarzom przez zawodowych literatów.

Tworzymy więc w niesprzyjających warunkach ale mamy pewność, że odwiedzający naszą witrynę lub sięgający po papierowe wydanie czytelnik jest unikatowy i wart najwyższego kunsztu pisarskiego, jeśli tylko na taki możemy się zdobyć.

Z drugiej strony chcemy, żeby każdy sięgający po papierowe wydanie NGO, miał świadomość, że za tymi kilkunastoma kartkami stoi najwyższe poświęcenie i często nieprzespane noce kilku zapaleńców, którzy w pewnym etapie swojego życia postanowiło „tworzyć gazetę” dla obywatelskiego dobra.

Ambicją redakcji jest stworzenie tygodnika, który stanie się regionalną przeciwwagą dla miałkiej i płytkiej informacji prezentowanej przez media pozostałe. Już to stwierdzenie świadczy, że jesteśmy bezkompromisowi, więc nie zawiedziesz się na nas, Drogi Czytelniku.

Nie pozostaje mi już nic innego jak tylko zachęcić Państwa do lektury nowego, drugiego wydania NGO.

Gazetę będzie można otrzymać, oczywiście bezpłatnie na środowym i czwartkowym spotkaniu z dr S. Cenckiewiczem i dr P. Cameronem, które odbędą się pod naszym patronatem. A także na ulicach Opola z rąk naszych ideowych kolporterów

Tomasz Greniuch, zespół redakcyjny NGO

Można też pobrać nowy numer NGO w wersji elektronicznej w zakładce WYDANIE SPECJALNE

 1. NGO
 2. Trydent
  | ID: ae8a486d | #2

  Brawo, tak trzymać:)

 3. Slim
  | ID: edff23d5 | #3

  Brawo! super! To wydanie jest bardziej dynamiczne. Świetna sprawa, gratulacje!

 4. | ID: 55ca4bd1 | #4

  Gratulacje. Trzymam kciuki, żeby dalej tak wam dobrze szło i byście nie tracili sił. Patriotyczne, narodowe, polskie media są Polsce potrzebne jak deszcz.

 5. | ID: 55ca4bd1 | #5

  Widzę, że nastąpiło jakieś porozumienie między NGO a Wpolityce. Coraz częściej NGO pojawia się w Wpolityce. Bardzo mnie to cieszy. Taka współpraca może dać tylko coś dobrego.

Komentarze są zamknięte