Regionalny Komitet Poparcia Marszu Niepodległości

Niezależna Gazeta Obywatelska8

11 listopada przez ulice Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości zorganizowany przez organizacje pozarządowe o profilu narodowo-konserwatywnym w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczna edycja marszu będzie wyjątkowa ponieważ będzie odbywać się  w zmienionej powyborczej rzeczywistości w której do głosu doszły skrajnie lewicowe, antypatriotyczne i antykatolickie środowiska.

Przez Europę przetacza się właśnie gwałtowna fala protestów, których inspiracją są groźne i wywrotowe poglądy godzące w łacińską tradycję i tożsamość naszego kontynentu.

W Polsce rodzą się dopiero te nastroje.

Nie możemy dopuścić żeby antynarodowa rewolta  zniszczyła naszą tożsamość.

Marsz Niepodległości jest obywatelskim oporem przed obyczajową, antynarodową rewolucją, która zagnieździła się w ławach poselskich.

Nastał czas na zdecydowany sprzeciw.

Nastał czas na Marsz Niepodległości, którego dziesiątki tysięcy uczestników dadzą świadectwo przywiązania do tradycji, tożsamości i religii łacińskiej Europy przeciwko degeneracji i sodomii.

W całym kraju trwa mobilizacja na skalę, jakiej Polska po roku 1989 nie widziała.

 Mobilizują się środowiska szeroko pojętej prawicy, ponieważ zagrożone są fundamenty na których państwo Polskie opiera się od tysiąca lat.

Na Opolszczyźnie, oprócz mobilizacji wśród środowisk narodowo-konserwatywnych,  zawiązał się  Regionalny Komitet Poparcia Marszu Niepodległości, w skład którego wchodzą znane i zasłużone osobistości opolskiego życia samorządowego, społecznego i naukowego. Lista jeszcze nie jest zamknięta i będzie na bieżąco aktualizowana.

Jacek Bezeg – Działacz Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej
Anna Grega – działaczka katolicka, szefowa Biura Radia Maryja przy parafii bł. Czesława w Opolu
Tomasz Greniuch – kierownik opolskiej brygady ONR, publicysta, autor książki „Król Podbeskidzia”, członek zespołu redakcyjnego NGO
Patryk Jaki – najmłodszy w historii Opola radny, piastujący tę funkcję przez dwie kadencje będąc szefem Klubu Radnych PiS i Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Opola, obecnie poseł – elekt z ramienia PiS
dr Marek Kawa – Nauczyciel akademicki, Poseł na Sejm RP V kadencji,  Radny Miasta Opola
Antoni Klusik – działacz Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej, internowany w Stanie Wojennym
Marek Kuryło – Lider Opolskiego Środowiska Tradycji Łacińskiej
Tomasz Kwiatek – Radny Miasta Opola w latach 2002-2010. Prezes ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Stop Korupcji”, założyciel i redaktor naczelny Niezależnej Gazety Obywatelskiej
Jerzy Łysiak – Prezes Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej
Marcin Ociepa – Nauczyciel akademicki na Politechnice Opolskiej. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Horyzonty”, Wiceprzewodniczący Radny Miasta Opola, podharcmistrz Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej
Violetta Porowska – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola, Honorowy Prezes Opolskiego Banku Żywności
Jan Religa – Poseł na Sejm RP VI kadencji, wieloletni Radny Kędzierzyna-Koźla, działacz „Solidarności”
Piotr Skrobotowicz – w marcu 1968 współautor i kolporter studenckich rezolucji, 1 V 1968 po kontrmanifestacji, na której domagano się m.in. uwolnienia aresztowanych studentów, relegowany z uczelni, wcielony do wojska, na studia przywrócony w X 1969. Od tego czasu inwigilowany przez SB;  właściciel dużej firmy w Opolu
Janusz Sanocki – Radny Powiatu Nyskiego, były Burmistrz Nysy, wydawca „Nowin Nyskich”, internowany w okresie Stanu Wojennego
Tomasz Strzałkowski – Radny Powiatu Opolskiego już trzecią kadencję, lider Komitetu „Nasz Samorząd”
Wiesław Ukleja – założyciel i pierwszy przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Opolu, opozycjonista. Internowany w okresie Stanu Wojennego. Działacz Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Za Zasługi w Działalności na rzecz Przemian Demokratycznych w Polsce (2001), odmówił przyjęcia w sprzeciwie wobec prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego.

PS: Są jeszcze wolne miejsce w autokarze na Marsz Niepodległości. Bądź pierwszy i zapisz się tutaj!

 1. ONR KK
  | ID: 2cde8e51 | #1
 2. Zofia
  | ID: 8d7e3a33 | #2

  Wiesław Ukleja nigdy nie był liderem opolskiej „Solidarności”! Ma rzeczywiste zasługi, nie trzeba mu dopisywać fikcyjnych.

 3. Tomasz
  | ID: 2ff27aad | #3

  Dla młodego pokolenia jest niekwestionowanym liderem i kropka

 4. Zofia
  | ID: 8d7e3a33 | #4

  Chyba nie wiesz co to była i jest „Solidarność” jeśli tak piszesz. NZS i „Solidarność” to nie to samo. Poczytaj sobie życiorys Wiesława Uklei, żebyś dobrze wiedział w jakich strukturach naprawdę działał. http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Wies%C5%82aw_Ukleja O skali poparcia ze strony młodego pokolenia najlepiej świadczą wyniki zeszłorocznych wyborów samorządowych.

 5. | ID: 9f52e2b4 | #5

  Oby jak najwięcej Opolan przyjechało do Warszawy. To będzie piękne. Taki polski żywioł.

 6. 28 października 2011, 13:47 | #1
 7. Fantastyczny you tube
  | ID: b2b67944 | #6

  Dzięki naprawdę 'hitler przciw marszowi wolności’ jest pięknie i cudownie zrobiony – pozdrawiam.

 8. 4 listopada 2011, 20:50 | #2
Komentarze są zamknięte