Zaskakująca decyzja Marka Samborskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Po uzyskaniu przez Patryka Jakiego mandatu posła na Sejm RP w jego miejsce wchodzi Marek Samborski, który również startował do Sejmu z list PJN. Co ciekawe, Samborski jako radny chce przystąpić do Klubu PiS w Radzie Miasta Opola. Powiedział dla NGO: – „Przyznam, że kibicowałem trochę Patrykowi, bo wchodzę na jego miejsce i przystępuję do klubu PiS w Radzie Miasta Opola. Chcę dotrzymać danego słowa, bo podpisywałem takie zobowiązanie w ubiegłym roku, „pacta sunt servanda”. Dzwoniłem też dziś do Patryka Jakiego, nagrałem się na pocztę głosową złożyłem mu gratulacje i poprosiłem o spotkanie”.

Marek Samborski w Radzie Miasta Opola chce zająć się przede wszystkim tanim ciepłem, sprawą zakupów grupowych i ścieżkami rowerowymi. Na pytanie czy nie chciał wstąpić do klubu Razem dla Opola, któremu szefuje, lider PJN Marcin Ociepa, będący w koalicji rządzącej, przyszły Radny PiS odpowiedział:  –  „Umów dotrzymuję i  jeśli koledzy z PiS będą chcieli ze mną współpracować, skoro startowałem w wyborach samorządowych z PiS-u.”. Przyznał w rozmowie, że nadal krytycznie ocenia rządzy Ryszarda Zembaczyńskiego i zdania nie zmienił.

Marcin Ociepa, lider PJN na Opolszczyźnie powiedział NGO: – „Nie jestem zaskoczony. Wiedziałem,  że Marek Samborski tak właśnie się zachowa. Nie mamy klubu PJN w Radzie Miasta Opola, więc nie mogę oczekiwać żeby do niego przystąpił. Jest za to Klub Radnych „Razem dla Opola”, z którego ja startowałem do Rady Miasta. Jeśli będzie chciał przystąpić do klubu to zawsze jest miejsce dla niego”.

Kim jest Marek Samborski? Ze strony PJN w Opolskim czytamy.

Ma 52 lata, fizyk, filozof. Absolwent fizyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu (obecnie Uniwersytet Opolski), absolutorium na wydziale filozofii przyrody PAT w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski), uczeń ks. prof. J. Tishnera oraz ks. prof. M. Hellera. W 1980 wszedł w skład Tymczasowego Komitetu Założycielskiego Niezależnego Zrzeszenia Studentów na WSP, a następnie został pierwszym przewodniczącym NZS WSP w Opolu. Po studiach pracował jako robotnik w ZACh „Metalchem” w Opolu, następnie jako nauczyciel, zawodowy polityk, urzędnik, przedsiębiorca. Poseł I kadencji, wieloletni pracownik Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W 1991 z ramienia Kongresu Liberalno – Demokratycznego został wybrany posłem na Sejm I kadencji. Po rozwiązaniu Sejmu, jako współtwórca, wraz z Lechem Mażewskim, skrzydła konserwatywnego KLD, przeciwnego współpracy z Unią Demokratyczną, został usunięty przez D. Tuska z partii. W 1993 nie ubiegał się o reelekcję. W latach 1993-2000 organizował na terenie województwa opolskiego Partię Konserwatywną, a po jej połączeniu z SChL, Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe, był członkiem oraz przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego obu tych formacji. Obecnie członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego opolskiej organizacji PJN.

Polecamy przy okazji nasz wcześniejszy wywiad z Markiem Samborskim.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. | ID: 30b19731 | #1

  Nie wiem komu dałeś słowo ale jesteś jednym z tych co osłabiło wynik wyborczy po wyjściu PIS i utworzeniu PJN. Dla mnie jesteś nie godny zaufania z tego co piszesz to tylko jeden wniosek można wyciągnąć – STOŁEK STOŁEK i jeszcze raz STOŁEK a nie sprawy Polski czy Opola.

 2. Andy
  | ID: b827259f | #2

  PACTA SUNT SERVANDA. „D”. Jak mi przykro, taki byk…..

 3. excentryk
  | ID: a68f18fb | #3

  @angor50 – z tego co piszesz, o tobie też można wyciągnąć jeden wniosek – jesteś miernota, miernota i jeszcze raz miernota.
  P.S.
  Polecam wizytę u jakiegoś psychoanalityka bo ta bezinteresowna zawiść w końcu cię zabije ;))

Komentarze są zamknięte