Miller i Kwaśniewski przed Trybunał Stanu?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Leszek Miller – „twarz” tzw. „lewicy” i ekspremier, który zasłynął sondażem poparcia na poziomie 0% oraz kandydat do Sejmu RP z Gdyni – powinien wraz z eksprezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim stanąć przed Trybunałem Stanu, jeśli potwierdzą się wyniki dochodzenia pilotowanego przez PE (Dick Marty) oraz informacje Komisarza Praw Człowieka Rady Europy Thomasa Hammarberga. W Polsce istniały tajne więzienia CIA. – Wiemy, kto był tu przetrzymywany. Wiemy, jakie metody przesłuchań były stosowane – powiedział w ekskluzywnym wywiadzie.

Komisarz twierdzi, że wiedza o tym co się stało, ma „wyjątkowe znaczenie” i wierzy, że wkrótce będą wyniki śledztwa. – Przestudiowałem wartościowe informacje, które mamy i jest jasne, że w Polsce były tajne więzienia CIA między grudniem 2002 i wrześniem 2003 roku. Wiemy, kto był tu przetrzymywany, wiemy jakie metody przesłuchań były stosowane. Można je określić jako tortury i ważne, aby takie wnioski wyciągnąć z polskiego śledztwa. Mamy na to dowody – wyjaśnia Hammarberg i dodaje, że w innym wypadku wynikiem dochodzenia będzie bezkarność.

Nie chodzi o kwestię bezpieczeństwa Polski, a o sytuację, w której urzędujący premier i prezydent – poza wiedzą Parlamentu RP – udzielają zgody obecnemu państwu, na eksterytorialne (bądź o zgrozo … wspólne), tajne więzienia. Przede wszystkim obaj politycy związani z SLD wielokrotnie, publicznie zaprzeczali „współpracy” USA i Polski w zakresie funkcjonowania na naszym terytorium ośrodków odosobnienia dla terrorystów.

O ile zaangażowanie Polski w misje stabilizacyjne jest zrozumiałe (szczególnie przy mandacie ONZ) i zrozumiała jest walka z terroryzmem – to sprowadzanie w tajemnicy groźby represji ze strony radykałów islamskich (terrorystów) za funkcjonowanie tajnych ośrodków CIA na naszym terytorium – jest skandaliczne.

Stąd – jeśli słowa unijnego komisarza są prawdziwe – czas postawić obu polityków przed Trybunałem Stanu. Z tego punktu widzenia Leszek Miller powinien również zrezygnować ze startu w wyborach … lub wyjaśnić publicznie do 9 października br. motywy swojego działania i odnieść się do ustaleń organów UE w przedstawionej sprawie.

Autor: Adam Słomka, kandydat do Senatu RP

  1. Łopolanin
    | ID: acd39646 | #1

    Miło by było, gdyby stanęli przed Trybunałem, ale znając życie sprawa rozejdzie się po kościach… A swoją drogą to nie tylko oni pomagali Amerykanom w ten sposób – Kaczyński i spółka, jak dowodzą depesze z Wikileaks duszę by sprzedali amerykańskim sojusznikom, nawet pomimo tego że na wizy itp. nie było i nie ma szans… Tusk i reszta też zresztą Amerykanom chołubią i w sprawie amerykańskich więzień milczą

Komentarze są zamknięte