Co tam słychać w sporcie opolskim?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Logo OOPiłka nożna: ważne zwycięstwo w Pawłowicach Śląskich

Odra Opole, występująca w 3 lidze nie uległa presji gry na wyjeździe z liderem tabeli wygrywając 0-2, dzięki czemu zbliżyła się do czołówki, tracąc zaledwie 1 punkt do Pniówek Pawłowice Śląskie. Mecz praktycznie od początku, poza nielicznym atakami Pniówka, przebiegał pod dyktando Opolskich piłkarzy, a nasz najlepszy zawodnik Tadeusz Tyc strzelił obie bramki, pierwszą po akcji całego zespołu, a drugą po strzale z dystansu Sikorskiego, który to został najpierw wybroniony przez bramkarza gospodarzy, ale piłka trafiła wprost pod nogi Tyca, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce.

Po tak efektownym zwycięstwie kibice na pewno są pełni optymizmu przed następnymi spotkaniami. Oby tylko Odra utrzymała taką formę przez najbliższy czas.

Żużel: Rafał Fleger zwyciężył w Pucharze MACEC

Puchar MACEC – to żużlowe zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Motocyklowe Krajów Europy Środkowej po to, by każdy młody lub dysponujący nie najlepszej klasy sprzętem żużlowiec mógł szlifować swoje umiejętności jazdy na owalu. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Rumunii, Czech, Bułgarii i Słowacji oraz Polski. Zdecydowanie na przedzie w każdym biegu dominowali Polacy, którzy zaawansowaniem technologicznym swojego sprzętu bili na głowę rywali, często mając nad nimi kilkudziesięciometrową przewagę. Zwycięzcą został Rafał Fleger reprezentujący barwy Kolejarza Opole, który uzyskał komplet 15 punktów z 5 biegów. Na podium mogło znaleźć się więcej reprezentantów Polski, ale defekty, czy też upadki nie pozwoliły zdominować przysłowiowego „pudła”.

Autor: Adam Kolański

  1. NNN
    | ID: dc80ebb4 | #1

    Wreszcie jakiś sport! Dobry tekst

Komentarze są zamknięte