Dwie prawicowe partie nie wystartują do Sejmu?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Jak informuje portal RP.pl partia Janusza Korwin-Mikke Nowa Prawica oraz Prawica RP Marka Jurka prawdopodobnie nie wystartują w wyborach parlamentarnych z powodu braku wystarczającej liczby podpisów, które zezwalają na rejestracje komitetów wyborczych.

Według RP.pl Prawica RP natomiast będzie ubiegać się o mandaty do Senatu, gdzie jak doskonale wiemy, od tego roku obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze.

Komitety jeszcze nie zdecydowały komu przekażą swoje oficjalne poparcie. Jak mówi lider Prawicy RP Marek Jurek, będą prowadzone rozmowy z partiami politycznymi w sprawie ewentualne poparcia i przekazania swoich głosów.

Jak nam powiedział pełnomocnik okręgowy Prawicy RP, Lesław Watras: „brakuje nam potwierdzenie z jednego okręgu wyborczego czy zostaną zarejestrowani. Jeśli będziemy w 20 okręgach, to na spotkaniu pełnomocników w sobotę będę przekonywał kolegów do startu. Wtedy widzę szansę,  przy zdobyciu 13 proc. poparcia – co może wydawać się nie realne jeszcze dziś -moglibyśmy kilku posłów wprowadzić do Sejmu. A wszystko w rękach wyborców.” – przekonuje Lesław Watras, który otwierałby listę do Sejmu. Na drugiej pozycji byłby Eugeniusz Zwierzchowski, działacz z Brzegu, kiedyś w LPR. Na trzecim miejscu tu rzeczywiście niespodzianka jak się dowiedzieliśmy niedawna miss nastolatek Karolina Magdalena [Patrz] –. nazwisko niewyraźnie było słychać, gdyż szef listy był w drodze do PKW po odbiór rejestracji listy do Sejmu z Opolszczyzny.

Autor: Tomasz Kwiatek i Łukasz Żygadło

  1. szczur internetowy
    | ID: 29530213 | #1

    Kongresowi Nowej Prawicy się jednak udało
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niespodzianka-Korwin-Mikkemu-jednak-sie-udalo,wid,13738898,wiadomosc.html?ticaid=1cf12&_ticrsn=3
    Trzeba jednak ze smutkiem przyznać, że zabetonowanie sceny parlamentarnej jest przerażające (nie tylko w Polsce, ale i na całym Zachodzie).

Komentarze są zamknięte