Oświadczenie poseł na Sejm RP Marii Nowak

Niezależna Gazeta Obywatelska7

W związku z informacjami na mój temat, jakie pojawiły się na kilku portalach internetowych, wzywam panią Jadwigę Chmielowską, aby podała do publicznej wiadomości fakty oparte na dokumentach a nie kłamstwa na mój temat. Kategorycznie żądam sprostowania ewidentnej nieprawdy:

1.Nieprawdą jest, że jestem członkiem RAŚ.

2. Nieprawdą jest, że członkowie Stowarzyszenia Pro Loquela Silesiana, panowie Adamus, Pankiewicz i Syniawa byli lub są pracownikami firmy mego syna, Marka.

3. Nieprawdą jest, że wspieram działalność mego syna Marka w RAŚ. Dodam, że mój drugi syn, Jacek, jest aktywnym członkiem i radnym Prawa i Sprawiedliwości.

4. Jedyną prawdą we wspomnianych tekstach, jest fakt, że jestem Ślązaczką od pokoleń i tym faktem się szczycę. Będąc aktywnym i lojalnym członkiem PiS, zabiegałam w Sejmie o sprawy Śląska, bo tak widzę swoją misję.

5. Jestem za kultywowaniem tradycji, kultury i godki śląskiej; nie widzę w tym niczego nagannego.

Dla przypomnienia. Podczas wizyty na Śląsku 2 lipca 2011 roku, prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział w gmachu Sejmu Śląskiego: „Jest niewątpliwą prawdą, iż nie ma sprzeczności między polskością a śląskością, że śląskość jest jedną z bardzo ważnych i znaczących form polskości.”

Jeżeli p. Jadwiga Chmielowska nie zamieści sprostowań i przeprosin na portalach niepoprawni.pl, salon24, nowyekran.pl, blogi.newseek.pl zostanie skierowana na drogę sądową.

Autor: Maria Nowak

 1. Hubert
  | ID: 7bb6670c | #1

  Brawo Pani Mario! Trzeba właściwie reagować na pewne działania. Nie warto „odpuszczać”. Pani Chmielowska w pełni zasłużyła na taką reakcję. To nie pierwszy taki „numer” z jej strony.

 2. Pejter
  | ID: 936778bd | #2

  Pani Maria Nowak widnieje w rejestrze członków RAŚ, reszta rewelacji p. Chmielowskiej faktycznie wyssana z palca.

 3. Ali
  | ID: 157889b1 | #3

  Brawo Pejter, nie jestem zwolennikiem autonomii, ale szacun za to, że potrafisz napisać prawdę. Poza tym, to oświadczenie p. Nowak to jakaś paranoja. Pani poseł pisze „Jestem za kultywowaniem tradycji, kultury i godki śląskiej; nie widzę w tym niczego nagannego”, jak można tak stawiać sprawę? Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie mówi, że tradycja śląska jest czymś złym. Kto pogardza Ślązakami, pogardza Polską. Polaka tradycja to oprócz miłości do ojczyzny, wielokulturowość i umiłowanie wolności.

 4. Eleonora
  | ID: 13153614 | #4

  Odnośnie powiązań Pani poseł:

  Posłanka PiS tłumaczy się z interesów syna
  Kamila Rożnowska
  03 sie 2011, 18:32

  „Rodziny się nie wybiera”- mówi dla „Dziennika Zachodniego” posłanka PiS – Maria Nowak. Brzmi to tragicznie, co najmniej jakby popełniała polityczne samobójstwo. Zdaje się, że dla niektórych tak ta sprawa właśnie się prezentuje. Od 20 lat syn posłanki jest członkiem RAŚ, a od jakiegoś czasu wraz ze swoją żoną prowadzi sklep internetowy oferujący gadżety związane z Górnym Śląskiem: koszulki, naklejki, breloki… Asortyment cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród sympatyków Ruchu Autonomii Śląska. A to z kolei nie podoba się partyjnym kolegom Marii Nowak.

  To jak to jest szanowna pani poseł? Są niejasne interesiki czy ich nie ma?!

  http://kampanianazywo.pl/korespondenci/poslanka-pis-tlumaczy-sie-z-interesow-syna/#lead

 5. Anonim
 6. Kazik
  | ID: c6a65970 | #6

  Niech pani Nowak kończy, wstydu oszczędzi , nich startuje z raś.

 7. 7 września 2011, 11:42 | #1
Komentarze są zamknięte