W PiS zbierają podpisy do Senatu za Brzezińskim, a SLD zarejstrowało Nicieję

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Jak się dowiedzieliśmy, wciąż brakuje podpisów na kandydata do Senatu z list PiS Sławomira Brzezińskiego, byłego Przewodniczącego Rady Miasta Opola. Podpisy są ważne jeśli podpiszą się osoby mieszkające w Opolu lub w powiecie opolskim. Dziś PiS zbierał podpisy w centrum miasta, lecz jak się dowiedzieliśmy, może brakować nawet kilkaset, gdyż dużo podpisów jest nieważnych bo  podpisały się osoby z innych części Opolszczyzny. Jak informuje jedna z osób zbierająca podpisy, wszyscy proszeni są o zostawianie podpisanych list  na Brzezińskiego do poniedziałku do godziny 19.00 w Biurze Poselskim przy ul. Krakowskiej 9 w Opolu. Termin ostateczny rejestracji list, to wtorek 30 sierpnia br.

Jak się dowiedzieliśmy, problemy z zebraniem podpisów na swoich kandydatów do Senatu ma także Ruch Autonomii Śląska. Pierwszym zarejestrowanym kandydatem do Senatu jest Józef Kotyś z Mniejszości Niemieckiej, który startuje z okręgu wschodniego, gdzie jest duże poparcie dla mniejszości w takich powiatach jak oleski, krapkowicki czy strzelecki. W weekend w opolskiej delegaturze PKW zarejestrowano kandydata SLD prof. Stanisława Sławomira Nicieję, który zebrał 3 835 podpisów, a którego ulotki były już rozdawane od ponad tygodnia w Opolu.

Cicho jest o Prof. Piotrze Wachu, kandydacie do Senatu z Platformy Obywatelskiej. Profesor startuje z tego samego okręgu co Brzeziński. Z tego co wiemy, jeszcze nie został zarejestrowany. Kandydatem PSL do Senatu RP w okręgu prudnicko – nysko – brzesko – namysłowsko – kluczborskim będzie senator Norbert Krajczy. Tam dojdzie do ostrego starcia z Januszem Sanockim, kandydatem  PiS do Senatu. O innych kandydatach PSL z Opola do Senatu  jak dotąd nic nie słychać. Zapewne udzielą poparcia kandydatowi PO, z którym są w koalicji.

Jak ustaliliśmy, partie wiodące nie mają większych problemów z zebraniem podpisów na listy do Sejmu. PiS zebrał 3 krotnie więcej podpisów za kandydatami do Sejmu niż jest to wymagane. Swoją listę z 24 nazwiskami kandydatów do Sejmu zarejestrował również Sojusz Lewicy Demokratycznej – otwiera ją poseł Tomasz Garbowski. Kandydatów do Sejmu chce wystawić również Prawica RP Marka Jurka.

Autor:  Tomasz Kwiatek

Komentarze są zamknięte