Agent Tomek startuje do Sejmu z ostatniego miejsca na liście

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Jak dowiedział się portal Niezależna.pl, były funkcjonariusz CBA Tomasz Kaczmarek, znany szerzej jako „agent Tomek”, wystartuje z kieleckiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Według naszych informacji, „agent Tomek” będzie startował z ostatniego miejsca na liście.

Tomasz Kaczmarek ukończył socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaczynał karierę zawodową w 1995 r. w policji. Szybko zdał testy do oddziałów antyterrorystycznych. Brał udział w poważnych akcjach związanych z walką z przestępczością zorganizowaną.

Potem przeniósł się do oddziału policyjnych wywiadowców – funkcjonariuszy, którzy po cywilnemu rozbijali siatki dilerów narkotyków. To wtedy, rozpracowując handlarzy amfetaminą i marihuaną, nabierał doświadczenia, działając w przebraniu. Kolejnym etapem była praca w kryminalnym wydziale walczącym z gangami złodziei samochodów.W 2002 r. zaczął się szkolić jako przykrywkowiec w pionie operacyjnym policji. Jedną z jego pierwszych akcji w tym charakterze była słynna sprawa Starachowic, podczas której nastąpił przeciek do przestępców z MSWiA, za co na ławie oskarżonych zasiadł wiceminister Zbigniew Sobotka (SLD) i posłowie Sojuszu Andrzej Jagiełło i Henryk Długosz.

Po pewnym czasie działał wraz z innymi przykrywkowcami w środowiskach handlarzy bronią i narkotykami. Rozpracowywał największych gangsterów, za co był wielokrotnie wyróżniany.

W Centralnym Biurze Antykorupcyjnym kierowanym przez Mariusza Kamińskiego zajmował się m.in. sprawami ustawionego przetargu na Helu (Beata Sawicka), prywatyzacji Wydawnictw Naukowo-Technicznych czy willi w Kazimierzu Dolnym.

W 2009 r. został Człowiekiem Roku „Gazety Polskiej” za „bezkompromisową walkę z korupcją”. Polecamy przy tej okazji ciekawą książkę o operacjach „agenta Tomka”, o której pisaliśmy na NGO.

TK za: Niezależna.pl

 1. Eleonora
  | ID: 3f81b043 | #1
 2. Miłość, szmaragd i CBA
  | ID: e421ddc3 | #2

  I bardzo przystojnymi, nieprawdaż pani Eleonoro. Może na widok takich przystojniaków zacznie pani w końcu popierać PiS?

 3. Ozi
  | ID: e4ee3cdb | #3

  Wolę Tomka niż Arłukowicza czy Kluzik!
  Srebrniki i patologie nie można zestawiać z służbą dla ojczyzny.

  Pozdrowienia dla redakcji.

 4. Ozi
  | ID: e4ee3cdb | #4

  Najgorszy Tomek jest lepszy niż np.Arłukowicz czy Kluzik.
  Nie da się praca dla ojczyzny zestawić z srebrnikami i patologią.

  Pozdrowienia dla redakcji.

Komentarze są zamknięte