Wspólne oglądanie wydarzeń sportowych w Amfiteatrze?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Radny Miasta Opola Patryk Jaki (PiS) jutro złoży interpelację w sprawie wykorzystania Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu do wydarzeń sportowych. Z treści uzasadnienia wynika, że jest to pomysł na wykorzysztanie amfiteatru w tygodniu, a nie tylko w weekendy. W tę środę jest liga mistrzów, w której Wisłą Kraków spotka się z cypryjskim zespołem. Pojawiały się już w historii Amfiteatru takie transmisje. Jednak były to imprezy  incydentalnie. Może się to zmieni. O sprawie będziemy informować. Poniżej treść uzasadnienia radnego Jakiego:

Budowie nowoczesnego amfiteatru w Opola towarzyszyła obawa, że za wyjątkiem Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki nie znajdziemy możliwości efektywnego korzystania z jego zasobów, i przez większą cześć roku będzie stał pusty. Ostatnie starania kierownictwa Narodowego Centrum Polskiej Piosenki zadały kłam tym obawom, a ilość organizowanych w nim wydarzeń może budzić podziw. Jednak nie da się ukryć, że duże koncerty i wydarzenia zwyczajowo są związane z okresem wakacyjnym bądź weekendem. Nadal brakuje nam pomysłu na zagospodarowanie amfiteatru w ciągu dni roboczych.

W związku z powyższym idealnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie przedmiotowej infrastruktury do organizacji wspólnego oglądania wydarzeń sportowych. W samym tylko zbliżającym się tygodniu czekają nas:

W środę – walka mistrza Polski w piłce nożnej o Ligę Mistrzów.

W czwartek – rywalizacji Legii Warszawa o Ligę Europejską.

Tydzień później są rewanże. A w kolejnych tygodniach mecze z udziałem co najmniej jednej polskich drużyny w rozgrywkach grupowych.

W zbliżających się miesiącach czekają nas: walka bokserka Tomasza Adamka o Mistrzostwa Świata w wadzę ciężkiej, rywalizacji aż dwóch polskich żużlowców o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na Żużlu, Mistrzostwa Europy w koszykówce z udziałem polskiej drużyny, czy mecze dorosłej reprezentacji piłkarskiej z reprezentacją Niemiec. Natomiast początek przyszłego roku przyniesie już przygotowania do Euro 2012 z udziałem polskiej drużyny oraz Igrzyska Olimpijskie w Londynie, które również wygenerują niespotykany popyt na wspólne przeżywanie wydarzeń sportowych.

Tłumy kibiców wypełniających opolskie puby, stadion przy ul.Oleskiej czy ul.Wschodniej są wystarczającą rekomendacją potwierdzającą popyt na tego typu usługi.

W związku z powyższym wnioskuje o zorganizowanie wspólnego oglądania i kibicowania polskim sportowcom w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu oraz stworzenia rocznego kalendarza transmitowanych imprez sportowych. Taki kalendarz pójdzie nie tylko w województwo, ale i w Polskę – a kibice, którzy niezałapią się na bilety, aby z bliska towarzyszyć polskiej drużynie z całą pewnością będą przyjeżdżali do Opola, aby w gronie ponad 3 tys. ludzi kibicować sportowcom z białym orzełkiem.

P.S

Treść tej interpelacji nie dotyczy ewentualnych sukcesów Śląska Wrocław w pucharach.    

Autor: Patryk Jaki, Radny Miasta Opola i Przewodniczący Klubu Radnych PiS

  1. Ozi
    | ID: 206350a8 | #1

    Panie Patryku, kolejny dobry pomysł po wątku wypożyczalni rowerów!!
    Choć wydaje mi się,że POwskim „fachowcom” i to się nie spodoba bo to nie ich.
    Mam nadzieję,że znajdzie się pan na liście PiS do parlamentu, tak by można było zagłosować na pana. Wytrwałości i wielu ciekawych inicjatyw.

Komentarze są zamknięte