List otwarty nauczycieli akademickich do polityków za prawem do życia

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Środowisko akademickie skupione na Politechnice Śląskiej w Gliwicach zbiera podpisy pod listem otwartym za prawem do życia. Akademicy wzorem prawników, dziennikarzy i lekarzy postanowili zaapelować do posłów i senatorów o poważne i właściwe potraktowanie pracy nad społecznym projektem ustawy o ochronie życia poczętego. Do tej pory list podpisało ponad 70 osób.

Stwierdziliśmy, że nauczyciele akademiccy też powinni zabrać głos w tak ważnej sprawie. Jesteśmy osobami, które kształtują młodych ludzi. Wszyscy, którzy publicznie wypowiadają się za lub przeciw życiu, zostali uformowani przez środowiska akademickie – podkreśla dr hab. Piotr Gawor, nauczycieli akademicki na Politechnice Śląskiej.

List nauczycieli akademickich pojawił się w związku ze społecznym projektem ustawy o ochronie życia poczętego. – Jest to wsparcie tych 600 tys. ludzi, którzy poparli inicjatywę legislacyjną – dodaje Piotr Gawor.

Głos środowiska akademickiego ma skłonić posłów i senatorów, tej albo przyszłej kadencji, do poważnego potraktowania społecznego projektu. Inicjatywę poparło już ponad 70 osób głównie z Politechniki Śląskiej.

Lista popierających list jest otwarta i nauczyciele akademiccy mogą ją uzupełniać przesyłając swoją zgodę na adres [email protected] Więcej o tej inicjatywie można przeczytać na stronie www.za-zyciem.pl.

Źródło: KAI

  1. Piotr
    | ID: c417a7bc | #1

    Piękna postawa naukowów z Gliwic. Szacunek! Ochrona życia, to dla prawicy sprawa fundamentalna

Komentarze są zamknięte