Janusz Kwiatkowski członkiem zarządu MZK?

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Jest dwóch kandydatów na członka zarządu MZK, w tym dwóch z Opola” – potwierdził w rozmowie z NGO Wiesław Wróblewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej organizującej konkurs na członka zarządu Miejskich Zakładów Komunikacyjnych Sp. z o.o. w Opolu. „Musimy wybrać takiego który będzie mógł dobrze współpracować z Panem prezesem, a także zrobić konsultacje z właścicielem spółki (dop red. Prezydentem R. Zembaczyńskim) i 31 sierpnia br. wybierzemy jednego kandydata” – wyjaśnia opisując postępowanie rekrutacyjne Rady Nadzorczej.Papiery złożyło 7 osób, jedna odpadła z przyczyn formalnych. Ze wszystkimi pozostałymi odbyliśmy rozmowę” – dodaje szef rady nadzorczej. Wśród nich był Janusz Kwiatkowski – przyznał w końcu pan Przewodniczący, gdy zapytaliśmy wprost o byłego zastępcę Prezydenta Zembaczyńskiego, członka PO.

Mniej więcej poziom tych sześciu kandydatów podczas rozmowy był dość wysoki, każda z tych osób ma doświadczenie, a niektórych znałem z wcześniejszych aplikacji w konkursie na prezesa MZK” – opisuje całą szóstkę kandydatów Wróblewski. Pytam więc konkretnie, czy wśród finałowej dwójki kandydatów jest były wiceprezydent Janusz Kwiatkowski? – Przewodniczący Wisław Wróblewski nie chciał potwierdzić ani zaprzeczyć.

Jak wynika z naszych informacji, Janusz Kwiatkowski jest faworytem konkursu na członka zarządu MZK. Zresztą, ostatnio często się pojawia na imprezach organizowanych przez Ratusz. Z rozmowy z Wiesławem Wróblewskim, Przewodniczącym Rady Nadzorczej MZK wiemy, że nowy członek zarządu, czyli prawdopodobnie Kwiatkowski, miałby się zająć m.in. sporządzaniem analiz przed inwestycyjnych, gdyż w MZK rozważa się nowe pomysły na rozwinięcie dodatkowych działalności takich jak np. rozwój usług czyszczących czy naprawy busów. Jeśli tym miałby się zajmować Kwiatkowski, to można mieć poważne obawy. Przez ponad 8 lat nie wybudował żłobka w Opolu, co teraz trzeba pilnie nadrabiać. Jak się dowiedzieliśmy, obecnie w Opolu sprawnych jest ponad 70 autobusów. Stan zatrudnienia w spółce MZK kształtuje się na około 360 osób.

Autor: Tomasz Kwiatek

 

Komentarze są zamknięte