Zagadkowe samobójstwo Andrzeja Leppera …?

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Mimo, że ze sp. Andrzejem Lepperem różniła mnie przepaść działalności w PRL, a na moim blogu wielokrotnie krytykowałem jego działalność, to jego śmierć w ostatni piątek stanowi dla mnie zagadkę. Kilka lat temu „popełnił samobójstwo” były wicepremier Ireneusz Sekuła, który według śledczych trzykrotnie się postrzelił … Niewyjaśnionych zgonów w polityce było więcej. Dla przykładu śmierć w tzw. „wypadku” b. prezesa NIK Waleriana Pańko czy lidera WZZ Sierpień’80 Daniela Podrzyckiego …

Wróćmy do „sprawy Leppera”.

W dniu 4 sierpnia br. Andrzej Lepper rozmawia z byłym posłem Januszem Maksymiukiem i kreatorem wizerunku Piotrem Tymochowiczem. W godzinach wieczornych – wg. Maksymiuka – Lepper stwierdza, że ma ważne spotkanie, o którego wynikach poinformuje byłego posła swojej partii w dniu 5 sierpnia. Pyta, o której będzie on w biurze. Maksymiuk deklaruje godzinę 11stą. Według ustaleń o 8:30 w dniu 5 sierpnia Lepper jest widziany w pomieszczeniach biurowych Samoobrony RP przy Al. Ujazdowskich 31. Potem zięć odnajduje jego ciało około godz. 16:20.

Prokuratura i media ustaliły, że Lepper popełnił samobójstwo ok. godz. 12stej. W tym dniu od godz. 10:00 w warszawskiej prokuraturze w sprawie tzw. „afery gruntowej” zeznawał Jarosław Kaczyński. Ta afera kosztowała Leppera wypchnięcie z koalicji PiS-Samoobrona-LPR. W tzw. „seksaferze” skazany został eksposeł Łyżwiński, a sprawę lidera Samoobrony przekazano do powtórnego rozpatrzenia. W 2010 r. A. Lepper w wyborach prezydenckich uzyskał 214 tys. głosów, co było wynikiem lepszym od np. byłego marszałka Sejmu RP Marka Jurka. Nie mogło więc martwić Leppera. W tym samym czasie media podały, że Samoobrona RP wystawi kandydatów wspólnie z Polską Partią Pracy Bogusława Ziętka. Zmiany w ordynacji i jednomandatowe okręgi wyborcze były dla lidera Samoobrony RP bardzo korzystne.

Trzeba przypomnieć, że „afera gruntowa” była przygotowywana z inspiracji CBA. To w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym pracował jako doradca Mariusza Kamińskiego były pracownik MSW PRL Tomasz Warykiewicz – rozbijający w latach 80-tych w Krakowie pochody KPN … Czy to oznacza, że elitarnie budowana formacja miała zostać podobnie do policji czy UOP/ABW uformowana przez „specjalistów z czasów PRL”? Prowokacja z „afera gruntową” dobiegała końca. Można zadać również pytanie: czy Jarosław Kaczyński nie został celowo wprowadzony w błąd w sprawie „afery gruntowej” – co de facto rozbiło mu koalicję? Czy od tego ważnego spotkania, o którym mowił A. Lepper miało coś wypłynąć? Czy lider Samoobrony RP miał otrzymać dowód na podsterowanie zarówno Samoobrony jak i PiS w dniach „afery gruntowej”?

W październiku 2010 r. jedna z osób ze środowiska KPN-OP rozmawiała z Andrzejem Lepperem i Januszem Maksymiukiem na temat wyborów w województwie opolskim. Dosłownie 2 – 3 dni później OKW zakwestionowała wiarygodność podpisów komitetów wyborczych z udziałem Konfederacji i Samoobrony RP akurat na tym terenie. Rozmówca przyprowadził 4 rozmowy telefoniczne … to oznacza, że był wobec kogoś zastosowany podsłuch … Jeśli 4 sierpnia Andrzej Lepper miał odbyć ważne spotkanie to zapewne musiał otrzymać telefoniczne potwierdzenie. Było wiadome gdzie będzie i co będzie robił rankiem 5 siernia … poinformuje o efekcie spotkania J. Maksymiuka … Znając system pracy Leppera konferencja prasowa na temat jakiś rewelacji była być może pewna. W czasie spotkania z Piotrem Tymochowiczem lider Samoobrony umawiał się z nim na „sobotniego grilla”. Czas był określony … o 11stej  w dniu 5 sierpnia Janusz Maksymiuk miał coś usłyszeć … Pytanie co?

Na sąsiadującej z warszawskim biurem Samoobrony RP posesji Al. Jerozolimskie 30 znajdowały się rusztowania budowlane. Czy można było się z nich dostać do okien biur Samoobrony RP? Czy między 8:30 gdy A. Lepper był widziany żywy a spotkaniem do którego miało dojść z Januszem Maksymiukiem coś się wydarzyło w części mieszkalnej? Do tego niedawne samobójstwo doradcy Leppera w MRiRW Wiesława Podgórskiego …

Cześć eksposłów Samoobrony RP to ludzie majętni. Myślę, że gdyby A. Lepper poprosił ich o wsparcie finansowe nie spotkałby się z odmową. To oczywiste, że w czasie choroby syna mógł na takie liczyć. Brak tzw. „listu pożegnalnego” jest dziwny. Żadnego choćby „przepraszam”? Czy sekcja zwłok A. Leppera wyjaśni coś w poniedziałek po 3 dniach od śmierci …?

Tak jak śledczy ustalili, że Ireneusz Sekuła trzykrotnie do siebie strzelał, by popełnić samobójstwo… Daniel Podrzycki stracił panowanie nad swoim BMW w czasie kampanii prezydenckiej. Barbara Blida miała ukryty pistolet naładowany specjalnym nabojem antyterrorystycznym… Adam Słomka miał kierować zbrojną bandą fałszującą dokumenty wyborcze…, a Jarosław Kaczyński ma stanąć przed Trybunałem Stanu i wraz ze Słomką określić swoje zdrowie psychiczne… Do tego prezes NIK Walerian Pańko i jego śmiertelny wypadek wiele lat temu…

Jeśli to tylko zbieg wypadków a A. Lepper popełnił samobójstwo to… trudno. Smutne… Ale jeśli coś jest na rzeczy …to nie można dać wiary warszawskim śledczym… bo w sprawie śp. Sekuły dali już popis…

Autor: Adam Słomka, lider KPN-OP

 1. Anonim
 2. luxjacek
  | ID: ce763610 | #2

  Wkradł wam się błąd.Al.Jerozolimskie 30.Nie Ujazdowskie.

 3. Marcin
  | ID: 233ead15 | #3

  A czy to nie ten Pan, przeciwko któremu toczy się proces o wyłudzenie środków na pomoc dla osób biednych i bezrobotnych?

Komentarze są zamknięte