Paweł Kowal: „gdyby ktoś chciał zaszkodzić Polakom, to podsunąłby taką właśnie konstytucję”

Niezależna Gazeta Obywatelska7

W środę 3 sierpnia br. gościł w Opolu eurodeputowany, prezes partii Polska Jest Najważniejsza, Paweł Kowal. Przyjechał na zaproszenie opolskich struktur PJN. Podczas konferencji prasowej na opolskim rynku poinformował, że przewodniczącym regionalnej struktury ugrupowania został Marcin Ociepa, wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola. Stwierdził, że opolski PJN ma już skompletowaną listę kandydatów do Sejmu RP i, że zostanie ona przedstawiona w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

O godzinie 17:00 w jednym z ogródków na opolskim rynku rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami Opola zainteresowanymi tym, co to nowe ugrupowanie ma do zaoferowania obywatelom. Tematem spotkania był przygotowany przez PJN „Pakt na rzecz gospodarki i rodziny”. Paweł Kowal, w scenerii dosyć niecodziennej jak na spotkanie polityczne, przedstawił podstawowe założenia polityki prorodzinnej PJN. Stwierdził, że obecnie Polska przeznacza na ten cel ok. 1% budżetu przy średniej europejskiej 2 razy wyższej. Nie to jednak jest istotą problemu. Pieniądze te dystrybuowane są przez kilkanaście funduszy i instytucji, które przydzielają je na konkretne cele: „becikowe”, dofinansowanie do podręczników czy butów.  Jest to sytuacja nienormalna, bo zamiast rodziców jakiś urzędnik decyduje o tym, co dzieciom jest bardziej potrzebne. Gdyby pieniądze trafiały bezpośrednio do rodzin, byłyby z pewnością lepiej spożytkowane, no i korzyść uboczna – urzędnicy, którzy dziś się tym zajmują nie byliby już potrzebni. PJN nie nawołuje do dodatkowych obciążeń budżetu – te pieniądze są już wydatkowane – postuluje jedynie, aby decyzję co do ich wykorzystania oddać rodzicom, a dystrybucję przeprowadzić np. w formie ulg podatkowych.

W dosyć swobodnej atmosferze, przy kawie, Paweł Kowal odpowiadał na pytania Opolan. W dyskusji oprócz głównego tematu spotkania dużo miejsca zajął wątek systemu politycznego Polski, szkodliwego dla obywateli dualizmu władzy wykonawczej i działań klasy politycznej, która na pierwszym miejscu stawia interes własnej partii, a nie interes państwa. „Gdyby ktoś chciał zaszkodzić Polakom to podsunąłby taką właśnie konstytucję z podziałem na dwa ośrodki władzy wykonawczej, które w naturalny sposób będą ze sobą konkurować” – stwierdził Paweł Kowal. Zmiany, które Kowal uważa za konieczne w tym zakresie to: ujednolicenie władzy wykonawczej, rozhermetyzowanie sceny politycznej poprzez zmiany w ustawie o partiach politycznych i ordynacji wyborczej czyli np. wprowadzenie okręgów jednomandatowych lub zmianę zasad finansowania partii politycznych.

Dyskutując z zainteresowanymi, w bezpośredniej rozmowie, Paweł Kowal przekonywał do programu PJN, odpowiadał na pytania, słuchał uwag i propozycji mieszkańców Opolszczyzny.  Szef PJN spędził na opolskim rynku dwie godziny.

Autor: Tomasz Kucharski

 1. motex
  | ID: 3a7e866a | #1

  Rzeczywiście powiedział, co wiedział! Rewelacji żadnej i skutku z takiego ble ble również żadnego. Jedyny konkretny powód, co od początku zaistnienia Posada Jest Najważniejsza – zmontowanie kolejnej listy wyborczej, która dałaby szansę kolejnym partyjnikom do zdobycia poselskiego stołka. Trudno się dziwić. Posada posła, to w polskim życiu społeczno-politycznym niezła fucha, nie wymagająca, jak widać z powyższej relacji wielkiego wysiłku, szczególnej wiedzy, umiejetności czy polotu.

 2. Estera
  | ID: a58840e5 | #2

  Korzystajmy z możliwości wypowiedzenia się. Posłuchajmy co inni mają do przekazania. Działajmy na rzecz naszej lokalnej społeczności. Spróbujmy swych sił, aby coś zmienić – małymi kroczkami – na przykład tworząc nowe ugrupowania i działając w środowiskach partyjnych. Od tego się zaczyna demokracja. Narzekanie zostawmy malkontentom.

 3. Jota10
  | ID: d7aa4530 | #3

  Zamieszczając na łamach NGO zaproszeń, relacji ze spotkania z Pawłem Kowalem, któremu towarzyszy p. Ociepa popieracie PJN! Bravo panie Kwiatek!

 4. Eleonora
  | ID: 818c94cd | #4

  Zamieszczając informacje o norweskim szaleńcu Andersie Breiviku, znanym na świecie zamachowcu, popiera pan terroryzm! Bravo panie Kwiatek!

 5. Tomasz
  | ID: 22ddf040 | #5

  Zamieszczając na łamach NGO teksty Greniucha, popiera pan ONR! Bravo panie Kwiatek!

 6. Eleonora
  | ID: 818c94cd | #6

  O!
  A pisząc o homoseksualistach?!
  Hmmm…. to kogo pan popiera panie Kwiatek!?

 7. Polak
  | ID: 85b31cd7 | #7

  Ciekawe czy 9 Października Pan Ociepa ostentacyjnie będzie rwał papiery?

  PJN -Pieniądz Jest Najważniejszy lub POsada Jest Najważniejsza.

  9 października PJN będzie oznaczało Porażka Jest Nieunikniona.

Komentarze są zamknięte