Arkadiusz Karbowiak dopiero kilka tygodni jest dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, ale już widać jego wkład w dobre funkcjonowanie tej instytucji. Osobiście bardzo mu kibicuję. Mam nadzieję, że wszystkie decyzje podejmowane przez nowy zarząd będą trafne i, że wszystko będzie się dobrze układało. Jest to w moim interesie oraz w interesie wszystkich mieszkańców miasta Opola. Być może z wyjątkiem Prezydenta Zembaczyńskiego, który porusza się po mieście piechotą (zazdroszczę mu trybu życia) i ma w nosie problemy komunikacyjne. Dowodem na to, może być utrzymywanie przez kilka lat Stanisława Tyki na stanowisku dyrektora MZD. Czytaj więcej…
PiS bije na alarm, jest nas coraz mniej na Opolszczyźnie
14Wczoraj (tj. 19.07 br.) w opolskiej siedzibie PiS odbyła się konferencja prasowa opolskiego lidera tej partii – posła Sławomira Kłosowskiego, która dotyczyła sytuacji demograficznej województwa opolskiego.
Poseł Kłosowski przedstawiając ten problem podparł swoje tezy kilkoma realnymi danymi statystycznymi oraz szczerymi wypowiedziami z forów internetowych, które tą całą społeczną atmosferę uwiarygodniają i nie wystawiają Opolu i całemu naszemu regionowi najlepszej opinii. Czytaj więcej…
Konkurs na zagospodarowanie Małego Rynku i Placu św. Sebastiana
2Miasto Opole ogłosiło konkurs na realizację zagospodarowania terenu Małego Rynku i Placu św. Sebastiana. Wreszcie zaniedbane rejony miasta mają szansę zyskać nowy kształt i wygląd. Władze miasta przeznaczyły na ten cel 4 miliony złotych, a projekt na realizację zostanie wybrany na drodze konkursu. Autor najlepszej pracy zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia publicznego z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej. Z tego, że od wielu lat miasto w ten sposób wybiera projektanta jest zadowolony opolski architekt Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 195. rocznica opublikowania pieśni „Boże coś Polskę”
Słowa i muzykę do pieśni Boże coś Polskę napisał Jan Nepomucen Piotr Kraszewski. Wyrosła ona z hymnu Alojzego Felińskiego napisanego na cześć cara i króla Królestwa Polskiego (Kongresowego) „Boże, zachowaj Króla” z 1816 r. (od 1818 r. pod nazwą Pieśń narodowa za pomyślność króla) powstałej na zamówienie wielkiego księcia Konstantego i adresowane do cara Aleksandra I i angielskiego hymnu God save the King. Pierwotnie w refrenie pieśni Felińskiego padały słowa: Naszego króla zachowaj nam Panie!, jako hołd dla cara i króla Aleksandra I Czytaj więcej…