Z każdego wyjazdu do Lublina, a jestem w tym pięknym mieście co najmniej cztery razy w roku, przywożę jakieś magiczne wspomnienia. Tym razem Lublin przywitał mnie deszczem a pożegnał ulewą. Przemoczony, idąc na peron, gdzie oczekiwał pociąg powrotny, marzyłem o przedziale, z miękkimi fotelami, tylko dla siebie. Jednak dalekobieżny, o dumnej nazwie „Bolko”, okazał się zwyczajnym, popularnym na trasach osobowych, „żółtkiem”. Pozostały mi więc twarde siedzenia i towarzystwo kilkudziesięciu Czytaj więcej…
Msza Święta za Ojczyznę już w środę
2Jak co miesiąc, tak i 13 lipca o godz. 18.30, zapraszamy Państwa do opolskiej Katedry na Mszę Świętą za Ojczyznę. Po Mszy św. odmówimy Różaniec Święty błagając Boga o wszelkie możliwe łaski dla naszej Ojczyzny. Rodzina Radia Maryja, OSPN i NGOpole gorąco zachęcają do tej jakże łatwej możliwości wsparcia naszego kraju./TK/
Sanocki: „do takiego zdziczenia dziennikarskich obyczajów, jakie możemy obserwować dzisiaj w wydaniu głównych asów tzw. „salonu” nie dochodziło nawet w czasach komunizmu”
3Wystąpienie Janusza Sanockiego w Opolu na uroczystościach z okazji upamiętnienia ofiar największej katastrofy lotniczej w powojennej Polsce pod Smoleńskiem, zorganizowanych 10 lipca br. przez Klub „Gazety Polskiej” w Opolu, Prawo i Sprawiedliwość oraz Młodych Konserwatystów.
„Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
Po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę Czytaj więcej…
Wyjaśnienienia Jakiego dot. biura eurodeputowanego Legutki
3Na stronie internetowej Radnego i szefa Klubu PiS Patryka Jakiego, można przeczytać odniesienie się do art. opublikowanego w GW dotyczącego braku oficjalnego biura w Opolu Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszarda Legutki. Oto treść: „Zarzuca się nam, że nie ma odrębnego biura dla Profesora Legutki (mimo, że biuro partii jest w centrum Opola otwarte dla wszystkich – również dla osób, które chcą skontaktować się z Posłem Legutko) – tymczasem: Ja już dawno podjąłem działania w celu zorganizowanie Biura dla Profesora: Czytaj więcej…
Wiśniewski nieprzygotowany do dyskusji o parkowaniu niepełnosprawnych
To piracki termin – tak określiła Violetta Porowska (PiS) uchwałę, która trafiła w dniu obradowania na 12 sesji Rady Miasta Opola. Uchwała dotyczyła dopłat dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych. W dniu sesji złożył go klub Platformy Obywatelskiej. Uchwała była wcześniej przygotowana, jak można było stwierdzić po jej złożoności, i nie trafiła wcześniej (jak to wymaga statut) przed komisję Rady Miasta. Postulat dotyczył wsparcia 400 zł dla żłobków i 200 zł dla tzw. klubów malucha, czyli mini żłobków. Ominęła też wcześniejszy wymóg opinii ratuszowego radcy prawnego. Czytaj więcej…
Czy nasi bracia polegli w katastrofie, zostali zdradzeni o świcie? [fotorelacja]
5W niedzielę 10 lipca 2011 r. obchodziliśmy piętnastą miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Opole jak zwykle pamiętało o tragicznie zmarłym Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim i pozostałym ofiarom tragicznego lotu do Katynia. Obchody zorganizowały: Klub „Gazety Polskiej” w Opolu, Młodzi Konserwatyści i Prawo i Sprawiedliwość. W piękny słoneczny wieczór po Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy w opolskiej katedrze, nastąpił jak zwykle przemarsz pod pomnik Żołnierzy Wyklętych na Pl. Wolności. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 68. rocznica rzezi Polaków na Wołyniu
1O świcie (godzina 3.00 nad ranem) w niedzielę 11 lipca 1943 r. oddziały UPA dokonały skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości, głównie w powiatach horochowskim i włodzimierskim pod hasłem Śmierć Lachom. Po otoczeniu wsi, by uniemożliwić mieszkańcom ucieczkę, doszło do nieludzkich rzezi i zniszczenia. Ludność polska ginęła od kul, siekier, wideł, kos, pił, noży, młotków i innych narzędzi zbrodni. Polskie wsie po wymordowaniu ludności były palone, by uniemożliwić ponowne osiedlenie. Była to akcja dobrze przygotowana i zaplanowana. Czytaj więcej…