Po zjeździe Klubów Gazety Polskiej [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Około 500 uczestników, kilkudziesięciu zaproszonych gości, kilka paneli dyskusyjnych, wizyta Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, a na koniec jeszcze demonstracja – tak oto wyglądał 3 dniowy (27-29 maja br.), VI Zjazd Klubów Gazety Polskiej, który odbył się w Sulejowie nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego.

Pierwszy dzień zjazdu, tj. piątek 27 maja, od razu rozpoczął się od mocnego akcentu jakim była wizyta Antoniego Macierewicza. Podczas ponad 3 godzinnego spotkania były minister MSW najpierw wygłosił, porywającą i głęboko zapadającą w pamięć mowę, w której nakreślił najważniejsze nurty i zjawiska z jakimi mamy do czynienia w realiach rzeczywistości „po smoleńskiej”, a potem odpowiedział na szereg pytań zadawanych przez członków klubów GP.

Nazajutrz – w sobotę odbyła się główna część zjazdu złożona z szeregu paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez dziennikarzy GP bądź zaproszonych gości, jak na przykład panel poświęcony „zakazanym filmom”, w którym uczestniczyli Jerzy Kening jako prowadzący oraz Anita Ferens i Mariusz Pilis, panel dotyczący oświaty lub też spotkanie z gośćmi zza wschodniej granicy – Białorusi, Litwy i Ukrainy dotyczące tamtejszych problemów.

Jednym z głównych tego dnia spotkań było te, w którym uczestniczyli były szef ABW w rządzie PiS – Bogdan Święczkowski, Maciej Wąsik – zastępca szefa CBA i Tomasz Kaczmarek, szerzej znany jako „agent Tomek” temat spotkania brzmiał: „Walka służb z korupcją, walka korupcji ze służbami”

Jednak największym zainteresowaniem tej części zjazdu cieszył panel o nazwie „Polska kibolska”, prowadzony przez Piotra Lisiewicza i przedstawicieli Ogólnopolskiego Zrzeszenia Stowarzyszeń Kibiców. Dyskusja, podczas tego spotkania, oprócz poważnych wypowiedzi naświetlających dogłębnie problem walki obecnej władzy z kibicami odznaczał się również atmosferą niejako zaczerpniętą z realiów stadionowych – używano ciętych i dosadnych komentarzy w stosunku do poczynań rządu Tuska, w pewnym momencie wszyscy zgromadzeni zaczęli skandować słynne już hasło : „Donald matole twój rząd obalą kibole” a na koniec cała sala zaczęła skakać wykrzykując „kto nie skacze ten za Tuskiem”.

Głównym wydarzeniem całego zjazdu była wizyta Jarosława Kaczyńskiego. Oficjalnym powodem przybycia szefa PiS na spotkanie z sympatykami GP było odebranie nagrody  Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej”, która została przyznana śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Jarosław Kaczyński po jej odebraniu wygłosił przemówienie dotyczące obecnej sytuacji Polski i roli jaką w tej rzeczywistości odgrywa Gazeta Polska i jej kluby, zrelacjonował też swoje wrażenia ze spotkania z Prezydentem USA Barackiem Obamą po czym odpowiedział na pytania zadawane z sali. Redaktor Naczelny Gazety Polskiej – Tomasz Sakiewicz wręczył Jarosławowi Kaczyńskiemu koszulkę z cytatem Mariana Hemara „Dla najemnych Judaszów/Po(b)olszewickiej bestii/Nie będzie przebaczenia/Nie będzie amnestii„, a na koniec prezes PiS wysłuchał koncertu Marcina Wolskiego, Pawła Piekarczyka i Stanisława Markowskiego.

W ostatnim dniu zjazdu, czyli w niedzielę zorganizowano w Piotrkowie Trybunalskim demonstrację uliczną o nazwie „Marsz pustych garnków”. Marsz rozpoczął się pod dworcem PKP w Piotrkowie po czym jego uczestnicy przeszli ulicami miasta w stronę tamtejszego rynku gdzie minister  Antoni Macierewicz wygłosił przemówienie, którego tematem była trudna sytuacja ekonomiczna naszego kraju i powiększające się bieda i ubóstwo Polaków i na tym wydarzeniu zakończył się VI Zjazd Klubów Gazety Polskiej.

Dokładnie relacje z poszczególnych części zjazdu ukażą się na łamach NGO w najbliższych dniach.

Tekst: Grzegorz Bieniarz

Zdjęcia: Paweł S.

 1. Ksenia
  | ID: 116b08cf | #1

  Żałuję, że mnie nie było:(

 2. PK
  | ID: 98418045 | #2

  Zjazd rewelacyjny i bogaty w merytoryczną dyskusję, zaszczepiający optymizm i wolę walki, jaka będzie niebawem potrzebna w dzień ostateczny :) – wybory parlamentarne. Grzesiu tekst rewelacyjny – czekam na dalsze relacje i teksty. :)
  Myślę, że miło by było, gdyby każdy z uczestników napisał kilka zdań o swoich odczuciach, dzieląc się tym samym z czytelnikami. Rozważ proszę propozycje.
  pozdrawiam
  PK

Komentarze są zamknięte