Listy od czytelników NGO

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W miarę naszych możliwości staramy się również rozwiązywać problemy, z którymi się Państwo o nas zwracacie. Poniżej publikujemy list otrzymany od naszego czytelnika i odpowiedź uzyskaną z Urzędu Miasta Opola w tej sprawie.

Mam pytanie: Czy Urząd Miasta Opola nie łamie prawa zlecając właścicielowi koni z pod opolskiej wsi wykonanie przemarszu ułańskiego orszaku konnego w czasie defilad organizowanych przez UM w rocznicę świąt państwowych. Rozmawiałam z osobą kompetentną, która wyjaśniła mi że, aby konie mogły uczestniczyć w jakichkolwiek imprezach publicznych bezwarunkowo muszą posiadać paszporty, być odrobaczone i zaszczepione a prze samą imprezą muszą przejść badania weterynaryjne. Dodatkowo prowadzący taki orszak musi być instruktorem jazdy konnej. Podobno właściciel koni, który stale współpracuje z UM Opola nie spełnia żadnych z tych wymogów. Żeby było ciekawiej to ten sam pan od wielu lat na tych samych koniach prowadzi hipoterapię dla pacjentów Szpitala Neuropsychiatrycznego w Opolu i to bez żadnych uprawnień jeździeckich i terapeutycznych. Zgroza!!!

[personalia autora listu do wiadomości redakcji]

Zwróciliśmy się z tym pytaniem do władz Miasta Opola i otrzymaliśmy taką odpowiedź:

Konie, które brały udział w defiladzie 3 maja miały paszporty, bo były to konie z Ostrogi w Bierkowicach jak również osoba, która przewodziła defiladzie posiada odpowiednie patenty instruktorskie.
Dorota Michniewicz-Witkowska, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Opolu

Oprac. Tomasz Kwiatek

  1. 25.O5.2011
    | ID: 228d9745 | #1
Komentarze są zamknięte