Propozycje PiS do opłat za żłobki w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Radni PiS proponują wprowadzenie poprawki do projektu uchwały Rady Miasta Opola dotyczącej miesięcznych opłat za żłobki. Obecnie składka ta wynosi 320 zł i jest najwyższa w kraju. Oprócz tej opłaty rodzice maluchów muszą ponieść dodatkowe koszty związane z pokryciem dziennej stawki żywieniowej, która obecnie wynosi 4 zł dziennie a może zostać podniesiona nawet do 10 zł. Łączne opłaty mogą wynosić ok. 400-600 zł miesięcznie.

Dla porównania w Łodzi miesięczna opłata wynosi obecnie 70 zł a od lipca ma zostać podwyższona do 139 zł. Natomiast w Krakowie i Poznaniu wynosi 180 zł a w Warszawie 207 zł. Radni zaproponowali by stawka została obniżona chociaż do tej z poziomu stolicy. Patryk Jaki decyzję o wprowadzeniu tej uchwały określili jako skandaliczną, a Michał Nowak stwierdził, że politycy PO przegłosowując uchwałę, w takim kształcie chyba tak już „napchali portfele, ze już całkiem oderwali się od rzeczywistości i jeżeli zostanie ona wprowadzona w pierwotnej postaci to nie powinniśmy się wtedy dziwić, że zwiększy się migracja mieszkańców Opola do innych miast, takich jak Wrocław lub Katowice, gdzie jest dobrze płatna praca a koszty życia są niższe”.

Kolejną inicjatywą – zaproponowaną przez radną Violettę Porowską jest obniżenie opłat za drugie dziecko z 50%  do 25 %  stawki podstawowej. Ta ulga nie będzie zbytnio odczuwalna dla budżetu miasta, gdyż takich przypadków jest niecałe 10% dzieci uczęszczających do opolskich żłobków. 

Autor: Grzegorz Bieniarz

 1. Right
  | ID: b744a906 | #1

  Radni Prawa i Sprawiedliwości – EKIPA na Medal – z takich radnych można być tylko dumnym :)

 2. Karol
  | ID: 51f63978 | #2

  Proponuję zmienić nazwę portalu z „Niezależna” na Pisowska – tak będzie uczciwiej wobec czytelników.

  1. Astrid
   | ID: 12941163 | #3

   Niezależna to nie związana z żadną partią. NGO jest tubą propagandową PiS. Co to za „niezależność”?

  2. Grzesiek
   | ID: 0df3f1a0 | #4

   Nie jestem związany z redakcją i nie rozumiem Twojego komentarza (zarzutu?). NGO prezentuje własne poglądy, które są łatwe do zidentyfikowania – niezależność, w tym przypadku, oznacza wolność ich wyrażania. Poglądów tych nie identyfikowałbym jednoznacznie z PiS – dotyczy to choćby osoby Pana Brauna czy poparcia dla ONR.

Komentarze są zamknięte