Ustawa o związkach partnerskich w Sejmie

Niezależna Gazeta Obywatelska5

SLD złoży dziś w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich. Przewiduje on możliwość zawierania związków partnerskich przez osoby tej samej płci, prawo do wspólnoty majątkowej, wspólne opodatkowanie i dziedziczenie po zmarłym partnerze. – „Uważamy, że już najwyższa pora, aby Polska dołączyła do tych państw Europy, w których związki partnerskie są dostępne. Moim zdaniem, opinia publiczna jest już przygotowana na takie rozwiązania, które dotyczą tak naprawdę uregulowania kwestii związanych z prawem spadkowym, czy administracyjnym” – powiedziała Katarzyna Piekarska, wiceszefowa SLD.

Projekt ustawy powstał we współpracy m.in. z działaczami Kampanii przeciw Homofobii. Oparty jest na rozwiązaniach francuskich. Tam osoby zarówno tej samej, jak i różnej płci, mają prawo zawierania specjalnych umów cywilnych, tzw. PACS („Pacte civil de solidarite” – „Paktu Solidarności”).

Ustawa proponowana przez SLD zakłada m.in. możliwość zawierania „umowy związku partnerskiego„. W umowie tej „dwie osoby fizyczne, pozostające faktycznie we wspólnym pożyciu” określałyby „swoje wzajemne zobowiązania o charakterze majątkowym lub osobistym, w celu organizacji wspólnego życia„.

Źródło: Info.wiara.pl; www.fronda.pl

 1. | ID: b7b0d391 | #1

  Obrzydliwe..
  Po dojściu do władzy w tym kraju ludzi normalnych ukształtowanych przez naturę , winno się także powrócić do tym bardziej normalnego postrzegania świata – także i nade wszystko przywrócić prawidłowe znaczenie prawu . Nie chodzi tu bynajmniej o jakąkolwiek formę odwetu czy innych form szykan , natomiast zależy mi na tym ażeby takie bądź podobnie brzmiące „oryginalne” prawa na powrót przywrócić społeczeństwu . Zaś dla potomnych owe zapisy i kodyfikacje umieścić w jednym określonym zbiorze zaś samych autorów , owych „racjonalizatorów , leczyć dopóty dopóki ich komórki nie zaczną funkcjonować normalnie.

  Na czym ma polegać owa „racjonalizacja” ? Na wyręczaniu Pana Boga w swym , chciałoby się rzec – doskonałym akcie twórczym.

  A między nami mówiąc. Dupa , zwłaszcza męska , to przede wszystkim narząd do wydalania ekskrementów i nic poza tym. Każde inne „zastosowanie” tego organu ludzkiego do celów innych niż wyznaczyła to sama natura , jest niczym innym jak objawem odchylenia od normy przyjętej jako heteroseksualnej czyli zgodnej z prawidłowym funkcjonowaniem i naturalna tendencją do zbliżenia seksualnego dwóch różnych płci tego samego gatunku w celu przedłużenia gatunku w tym przypadku chodzi o człowieka.

  Dlaczego na tą okoliczność owi cudacy nie wybrali np: ucha czy może inną część twarzy ..

  W ogóle samo rozprawianie w tej materii przyprawia mnie o mdłości ..

 2. Konrad
 3. squr3byk
  | ID: 4c2388c8 | #3

  Proponuję Pani Piekarskiej aby sama prze okres próbny np. 6 m-cy żyła w związku partnerskim z osobą tej samej płci (dotyczy także godzin nocnych). Potem niech się wypowie jeszcze raz ws. związków partnerskich. A tak poważnie to jetem za tym aby znaleźć tym biednym i chorym ludziom kawałek miejsca na Ziemi np. gdzieś w Afryce. Tam mogą sobie mieszkać, pracować i żyć zgodnie ze swoją naturą. Gwarantuję Wam że natura ich wyeliminuje. A niech mają prawo chodowania zwierzyny – oczywiście też homoseksualnej – może i one załapią się do zwiąków partnerkich.

 4. Porażka z wami ludzie
  | ID: c764977f | #4

  Widzę, że i ten portal zrobił się totalnie homofobiczny. Gratuluję wszystkim rozumu.

 5. Błażej
  | ID: 0057b547 | #5

  @Andrzej K „Andruch”

  „A między nami mówiąc. Dupa , zwłaszcza męska , to przede wszystkim narząd do wydalania ekskrementów i nic poza tym.”…

  Normatywnie przyjęte jest, iż ust służą do wprowadzania pokarmu do organizmu w celu jego dalszego przerobienia na substancje wchłaniane przez odpowiednie organy – cele tego wiadome.
  Dlaczego dzieje się tak, że heteroseksualni mężczyźni lubują się w aktach oralnych? „Każde inne „zastosowanie” tego organu ludzkiego do celów innych niż wyznaczyła to sama natura , jest niczym innym jak objawem odchylenia od normy…”

  Za czym idzie wniosek, że każda jednostka ludzka, hetero- czy homoseksualna, gwałci w równym stopniu tą samą zasadę.

  A między nami mówiąc. Praktyki seksu analnego są równie dobrze znane ze środowiska ludzi heteroseksualnych.

  Moje pytanie zatem. Gdzie jest sens w Twoim komentarzu?

Komentarze są zamknięte