Subiektywny przegląd tygodnia: Król Bronisław I Niezdarny i pierwszy pirat drogowy, który chadza pieszo

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Z Opola 

Bez zamieszek, awantur, bójek i wyzwisk odbył się I Opolski Marsz Niepodległości. Gazeta Wyborcza w sposób wyjątkowy podkreślała atmosferę, bojkotowała inicjatywę Tomasza Kwiatka i Tomasza Greniucha. Marsz pokazał jak w sposób pokojowy i przyzwoity można z dumą zaprezentować patriotyzm. Ciekawe, czy gdyby homoseksualiści chcieli paradować w samej bieliźnie po mieście, GW zdecydowałaby się objąć patronat honorowy nad imprezą, czy tylko symboliczne ograniczyłaby się do sponsoringu z małą wzmianką o całej akcji…

Opole zostanie zamknięte dla tirów. Przynajmniej na czas remontu i oczywiście w określonych godzinach. Decyzja powinna zostać podjęta przez aklamację. Pierwszy powinien wstać i klaskać Prezydent Zembaczyński. W końcu coś się udało!

Uwaga, uwaga! Stanisław Tyka, Dyrektor MZD w Opolu odchodzi na emeryturę! Dzień 30 czerwca będzie jego ostatnim dniem w pracy! Podobno w mieście szykowana jest huczna impreza. Zatrąbią klaksony w samochodach, w powietrze poleci setki tysięcy balonów. Wszystko na cześć. BYŁEGO Dyrektora.

Mamy w Opolu pierwszego pirata drogowego, który chadza pieszo. Jest nim Przewodniczący Rady Miasta Roman Ciasnocha! Chłopina tym razem wlazł na pasy, gdy światła na przejściu świeciły kolorem czerwonym… Wtargnięcia na jezdnie, przejścia na czerwonym świetle, wymuszania pierwszeństwa na drodze, konkludując – dobrze, że Roman jednak chodzi pieszo. Pewnie można się do mnie przyczepić, że wzorem Patryka Jakiego czepiam się Romana. Jednak muszę przyznać, iż nie wzoruje się na koledze. Roman Ciasnocha jest działaczem, którego udział w polityce, choćby regionalnej jest niezrozumiały. Może koledzy Romka też tak myślą? Dlatego został Przewodniczącym Rady Miasta? Dobra nagroda, za brak działań… Swoją drogą, to pewnie bardzo fajny człowiek. Poczciwie mu się patrzy z oczu i mówię to z największą uwagą. Zapewne udział w wielkim grillowaniu z Romanem byłby wspaniałym przeżyciem. Jednak w polityce Roman nie piecze wspaniałej karkówki, wręcz przeciwnie, potrafi spalić każde mięsiwo.

Ratusz część swoich pomieszczeń chce przenieść do pustego budynku po dawnym akademiku przy ulicy Struga. Bardzo fajny pomysł. Już dawno temu pisaliśmy o tym zmarnowanym obiekcie. Tylko jeden problem – kasa. Nie ma kasy…. Więc teraz będzie gadania i gadania a budynek będzie dalej gnił.

Zapraszam serdecznie na nowo powstałą stronę internetową Radnego PiS Marka Kawy. Znajdują się na niej bardzo ciekawe przemyślenia, opinie które będą na bieżąco dodawane. Zapraszamy więc na stronę http://marekkawa.info/

Z kraju

Podczas historycznej pierwszej sesji Sejmików Województwa Śląskiego i Opolskiego w Katowicach, radni PiS wyszli z sali obrad podczas przemówienia RAŚ. Jerzy Gorzelik miał zasadniczo nie przemawiać, jednak lider RAŚ, którego mam w planie szerzej opisać w najbliższym tygodniu nie wytrzymał i wtrącił swoje trzy grosze. Jerzy Buzek, który również w tej sesji uczestniczył stwierdził, iż Ślązacy rozumują po polsku, ich twórczość to Mickiewicz, nie Goethe.

Uwaga Donald Tusk wkracza do walki z kibicami. Jest to podejście numer 124 do problemu przez obecny rząd. Ostrzegamy! Skończy się na obietnicach i groźnych minach Premiera w TV.

I „El Donaldo” pokazał, że jest chłop z zasadami. Pozamykał stadiony Lecha i Legi. Taka odpowiedzialność zbiorowa. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Życie, drodzy kibice, życie… Więc kibice zaatakowali Rząd Polski z Premierem na czele. Transparenty, hasła mówiące prawdę pod adresem obecnej władzy pojawiły się na ulicach i pojawią się na stadionach. Bo prawda jest taka, że jak się nie potrafi sprawować władzy w ustroju demokratycznym, tylko podejmuje się prewencyjne działania systemowe, podobnie jak w poprzednim ustroju, to trzeba się liczyć z protestami ludzi. Premierze, tylko Pana wyborcy mają najmniejszą świadomość polityczną. Cała reszta wie, dlaczego głosuje na swoje ugrupowanie.

Dobrze, że deszcz nie padał podczas wizyty Króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Podobno zapasy parasoli przyszykowano, więc wszystko było pod kontrolą. Bronek też siadał z wielkim taktem. Dlaczego ja muszę drżeć z nerwów jak ktoś przyjedzie z oficjalną wizytą do Polski?

PJN upomina się o prawa Polaków w Niemczech. Szefowa tego zacnego stowarzyszenia Joanna Kluzik-Rostowska stwierdziła, iż rząd za mało robi w tej kwestii. Ameryki nie odkryła. Od dawna wiadomo, że polska polityka zagraniczna jest na najgorszym poziomie od wielu lat. Powoli przestają się z nami liczyć znaczące kraje, co pokazuje sytuacja u naszych zachodnich sąsiadów.

Wiedziałem, że Prezydent Komorowski musiał z czymś wypalić podczas wizyty Szwedzkiej Pary Królewskiej. Bronek podczas toastu zabrał kieliszek z szampanem Królowej! Ja chcę, aby w Polsce zapanowała monarchia i aby Bronisław Komorowski został mianowany królem. Byłby to Bronisław I Niezdarny.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. :)
  | ID: f6c7bca9 | #1

  fantastyczne jaja :)

 2. Ksenia
  | ID: 359d8b7e | #2

  Super:)

 3. kaczyński musi odejść
  | ID: 50da7034 | #3

  śmiali się z nas jak L.Kaczyński był prezydentem i każda zagraniczna gazeta opisywała jak to w Polsce brat wykonuje polecenia braciszka z kompleksami, który żeby mieć władzę dzieli ją z Lepperem i Giertychem

Komentarze są zamknięte