Tusk zapowiada podwyżki dla nauczycieli w 2012 r. Obiecanki?

Niezależna Gazeta Obywatelska2

We wrześniu przyszłego roku nauczyciele dostaną 3,8-procentową podwyżkę pensji. Takie założenie ujęto w projekcie budżetu na 2012 rok. Rząd przyjął w czwartek wstępny projekt budżetu na 2012 rok, który zakłada m.in. zwiększenie nakładów na edukację i naukę.- „Kontynuujemy program wyższych uposażeń dla nauczycieli. W 2012 r. osiągniemy ten pułap, jaki pragnęliśmy osiągnąć w ciągu czterech lat” – powiedział premier Donald Tusk. Jak poinformował, nauczycielskie podwyżki ujęte w projekcie budżetu, to 3,8 proc. wzrost pensji we wrześniu 2012. Premier zaznaczył, że podwyżki planowane na 2011 r. będą także zrealizowane. – „To powinno oznaczać, że przygniatająca większość nauczycieli w 2012 r. uzyska per saldo 50-proc. wzrost wynagrodzeń w porównaniu do 2007 r.” – podsumował.

oprac. /aba/ źródło: www.samorzad.pap.pl

Komentarz Tomasz Kwiatek, NGOpole:

Moja propozycja dla Donalda Tuska jest taka, aby był bardziej śmiały w obietnicach. Podwyżki w 2012 r. dla służby zdrowia, wojska, policji, straży granicznej, służby więziennej w nagrodę z dobre notowania PO wśród więzionych. Bardzo „realną obietnicą” jaką może złożyć premier Tusk, to zagwarantowanie Polakom wygranej reprezentacji Polski w Euro 2012, pod warunkiem wygrania Tuska w wyborach. Obiecacnki cacanki. Potem zawsze można sie wycofać jak z tego „4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i  zlikwidujemy NFZ, 5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych”lista 10 obietnic wyborczych PO.

  1. OPOLANKA
    | ID: dfa80f9f | #1

    platformerskie kupowanie głosów.!!!!tym coś w kryzysie damy, bo mozemy mieć cos w zamian , pozostałym nic, bo cóż oni moga nam dać ??? Polska to nasz wspolny dom,a jak jest kryzys to wszyscy razem musimy przez niego przejsć, bez dzielenia Polaków na lepszych , którzy w kryzysie dostana podwuyżki i tych gorszych , którzy nic nie dostana ,za wyjatkiem podwyżek cen . Wygląda na to ,że dla Platformy Obywatelskiej liczy sie tylko hasło ” dziel i rządź „, a naród jako całość ma głeboko gdzieś, liczy sie tylko jak osiągnąć efekty wyborcze ,a nauczyciele to elektorat !!!!!!!!!!!!!!!! O zgrozo, dokad zmierzasz Polsko pod takim przydwództwem ???

  2. Ghost Rider
    | ID: 1a6d1919 | #2

    Kolejny Tom Baśni Bracii Grimm – Rudy 102 + Rostek

Komentarze są zamknięte