Zaproszenie na Marsz ONR – za tydzień 16 kwietnia o godz. 16 w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Motto: Wybacz mi żono, że Polskę ukochałem bardziej niż Ciebie i dziecko. Zdanie z ostatniego listu Stanisława Piaseckiego, narodowca, działacza Stronnictwa Narodowego, pisanego na Pawiaku przed rozstrzelaniem w Palmirach 14 czerwca 1941 roku.Mam zaszczyt zaprosić Państwa,  na marsz organizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny z okazji 77 rocznicy podpisania Deklaracji Ideowej ONR.

Tegoroczna edycja marszu jest upamiętnieniem działaczy Polskiego Ruchu Narodowego zamordowanych z rąk Niemców w okresie II Wojny Światowej.

Przejdziemy z pod placu przy Opolskiej Katedrze na plac Wolności pod pomnik Bóg-Honor–Ojczyzna, gdzie zostanie odczytany między innymi Apel Poległych polskich narodowców.

Z pośród wszystkich ruchów politycznych II RP, to narodowcy złożyli największą daninę krwi na ołtarzu ojczyzny w okresie II Wojny Światowej.

Na polach bitewnych Kampanii Wrześniowej 1939 roku, w cywilnych, masowych egzekucjach m.in. w Palmirach, ścinani toporami w Poznaniu i Berlinie, w obozach koncentracyjnych Auschwitz-Bierkenau, Dachu i Stutchoff,  wreszcie w Powstaniu Warszawskim i w dziesiątkach potyczkach leśnych, ginęli działacze polskiego obozu narodowego z rąk nazistowskich okupantów, dziś sami określani mianem „faszystów” wołają o sprawiedliwość i dobre imię.

16 kwietnia spadkobiercy idei narodowej przejdą ulicami Opola oddać sprawiedliwość i cześć poległym i zamordowanym.

Przyjdź i pomóż nam zadać kłam fałszywej propagandzie.

Autor: Tomasz Greniuch

  1. | ID: 59b49aa2 | #1

    Dziś w Opolu widoczne byly afisze kserowan nawolujące opolan do wygwizdania gwizdkami marsz ONR w Opolu o godz16 na Placu Wolności pod pomnikiem”Bojownikom o wolnośc Śląska Opolskiego „ul.Krakowska.No no gazeta wyborcza wspólnie z Ras będą walczyc o wolność Śląska Opolskiego.Będą wyzwalać Śląsk od Polski.Brawo gazeta wyborcza!

Komentarze są zamknięte