Subiektywny przegląd tygodnia już nie tylko o Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska7

Kolejny tydzień za nami, więc czas na subiektywny przegląd wydarzeń. Postanowiłem wprowadzić nową formułę – podział na wieści z Opola oraz informacje krajowe. Tak wiele dzieje się w polityce ogólnopolskiej, że aż korci mnie do skomentowania pewnych spraw, oczywiście z przymrużeniem oka.

 Z Opola

Najważniejszą sprawą jest wtorkowe spotkanie ONR, na które został zaproszony Paweł Kukiz, a nad którym patronat medialny objęła Niezależna Gazeta Obywatelska. Czy można zabronić dyskutować ludziom w demokratycznym kraju? Można! Stało się tak w Opolu, pod władaniem Ryszarda Zembaczyńskiego i mam nadzieję, że za 30 lat – jak naród stanie się bardziej demokratyczny, a ludzie zaczną rozumieć, że każdy ma prawo w sposób normalny dyskutować na każdy temat – ta negatywna postawa Prezydenta Zembaczyńskiego zostanie mu wypomniana. Brawo dla Pawła Kukiza za jego postawę! Wielkie brawa należą się również Tomaszowi Kwiatkowi, który zorganizował spotkanie w innym miejscu i udowodnił to, co my wszyscy już wiemy – GW wraz z włodarzami miasta są tak obiektywni jak Stefan Niesiołowski mówiący o działaczach PiS. Spotkanie się odbyło na przekór. Na całą sprawę zareagował nawet z Londynu Janusz Korwin – Mikke. Swoją drogą ciekawe co tam robi? Może zarabia wszak kampania się zbliża, trzeba nazbierać na plakaty. Zresztą już niedługo będzie gościł w Opolu.

Rozbawiła mnie sprawa Przewodniczącego Sejmiku Bogusława Wierdaka. Otóż nasz lokalny Jose Manuel Barroso chciałby otrzymywać rentę. Twierdzi, iż od wypadku jaki miał miejsce w 2007 r., w którym brał udział również Marszałek Kabestan, ucierpiał tak bardzo, że do pracy nie jest zdolny… Rozumiem, że do wykonywania funkcji radnego sejmiku już tak? Podobno jest teraz za granicą. Tak twierdzą koledzy z GW.

Radni Prawa i Sprawiedliwości napisali uchwałę, która ma na celu upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej, mające związek z Opolem. Jest wśród nich oczywiście śp. Prezydent Lech Kaczyński. Wywołali tym burzę. Opolska PO – odrzuca pomysł, SLD – oczywiście też. Natomiast RdO z Marcinem Ociepą na czele zaproponuje swój, lepszy plan. No proszę, Pan Marcin jest alfą i omegą wszech czasów. Takiego polityka dawno nie było. Raz tu, raz tam. Zapewne pierwszy ucieknie z PJN w regionie, gdy tylko wyczuje zagrożenie. The one and only Marcin Ociepa.

Stanisław Nicieja, Wiesław Fąfara oraz Kazimierz Łukawiecki wystartują do Senatu. Wcale się nie zdziwię, jeżeli SLD zaliczy najgorszy wynik w tych wyborach. Dlaczego? Mając takie nazwiska? Tomasz Garbowski zapomina jakich ma wyborców! Taki starszy Pan, który podejdzie do urny, zobaczy nazwiska powie: „ Pi…., na kogo głosować?!! Pi… to wszystko, vivat Generał”. 

Rafał Ziemkiewicz gościł w Opolu. Powiem szczerze, że media opolskie „olały” wizytę tak wspaniałego gościa. „Gazeta Wyborcza” zamieściła na swojej stronie 4 minutowy filmik z wykładu redaktora. Zresztą sam Ziemkiewicz wspomniał o tym w ostatnim felietonie na łamach rp.pl http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/03/26/jacek-%E2%80%9Ejas-fasola-zakowski/. Wielka szkoda. Jednak Panie Redaktorze, my Pana bardzo doceniamy –  dziękujemy!

Z Polski

Paweł Poncyliusz w RMF powiedział, że Jarosław Kaczyński jest podróbką PJN. Musiałem zatrzymać samochód, aby dobrze się wyśmiać po usłyszeniu tego tekstu. Rozumiem, że hasło „Polska jest najważniejsza” jest własnością Pana Poncyliusza i Pani Kluzik- Rostkowskiej? Rozumiem, też, że to oni dali możliwość, kandydować z list PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Teraz Prezes ma czelność ich podrabiać – wstyd!

Zrobiła się taka afera o zakupy Jarosława Kaczyńskiego, jakby chłop zrobił coś strasznego. Poszedł do sklepu, zapłacił krocie za kilka produktów, miał rację, więc trzeba dołożyć? Rozdmuchanie afery z Biedronką jest również celowe. Tak to już jest w Polsce. Nie liczy się, że ktoś ma rację, że udowodnił, że jest źle, że trzeba coś zmienić. Lojalnie trzeba dowalić opozycji. W Polsce jest to standard niespotykany nigdzie indziej w Europie. Ocenia się opozycję zamiast rządu.

Przyjęto uchwałę dotyczącą OFE. Zapewne prof. Rybiński rozpocznie starania dotyczące wszczęcia procesu zbiorowego w tej sprawie. Taki proces jest oczywiście bardzo kosztowny. Apeluję! Gdy tylko pojawi się opcja składkowa na proces dajmy po 1 zł. Cała sprawa może kosztować około 100 tys. złotych. Więc 100 tys. osób po 1 zł i wygrana nasza!

Minister Klich stwierdził, że latanie tupolewem jest jednak niebezpieczne i lepiej, aby najważniejsze osoby w państwie latały innymi samolotami. Oczywiście inne osoby, tak jak np. Posłowie PIS, niech latają TU154. Co tam, dadzą radę. Oczywiście Prezydent Komorowski również dałby radę. Prezydent to nawet na drzwiach od stodoły poleci.

Adam Bielan już nie jest w PJN. Zastanawiam się jak ogólnie można być w czymś co jeszcze nie powstało. Adam zdezerterował, bo wie co robi. Przyjdzie czas na resztę, jestem pewien. Podobno Paweł Kowal jest następny na liście, jak informuje tygodnik Wprost na swoje stronie internetowej.

Czy będzie Afera Grasia? Rzecznik Rządu Paweł Graś podobno miał pomagać w umorzeniu kary w wysokości 900 mln złotych wobec Rafinerii Trzebinia. Czego się czepiać, pewnie dostał tylko 0,01% od wysokości całej kary –  grosze!

Miło jest mi poinformować, iż tygodnik „Uważam Rze”, sprzedaje się w wysokości ponad 140 tys. egzemplarzy tygodniowo! Gratuluję! Osobiście czytam dosłownie od deski do deski.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. LOve PIS
  | ID: cd95a446 | #1

  bardzo fajny przegląd, oby tak dalej!

 2. Karol
  | ID: b0dad40b | #2

  Zgadza się, fajna ta nowa formuła przeglądu.

 3. Ksenia
  | ID: 8a7d72f9 | #3

  Też mi się podoba! :)

 4. nto
  | ID: b04479a0 | #4

  dlaczego nie ma komentarza na temat zakupow J.Kaczynskiego? jak dorosly czlowiek nie umie zrobic zakupow i musza mu pomogac inni w wyborze towarow? czlowiek, ktory mowi ze droga jest benzyna jak nigdy jedzie 15 km limuzyna zeby zrobic zakupy.. a potem mowi, ze w biedronce kupuja najbiedniejsi! dlaczego nie ma nic o tym? bo to szef partii ktoremu postawic sie mozna i zlego slowa powiedziec nawet jak jest oderwany od rzeczywistosci i zyje sam sobie w swoim dziwnym swiecie.. nawet najprostszy zabieg marketingu politycznego nie potrafi wykonac.. to jest wstyd!!!

 5. mat
  | ID: b04479a0 | #5

  no wlasnie dlaczego nie ma komentarzy na temat PiS? czyzby to byla swieta krowa? dlaczego nie ma nic na temat biedronki i koszyka kaczynskiego

 6. demokrata
  | ID: b04479a0 | #6

  to jest wstyd jeśli się komentuje tylko co złego zrobili politycy PO i ludzie niechętni PiSowi, to jest komentarz działacza PiS więc to raczej kampania wyborcza bo tak to się czyta tutaj. poziom bardzo słaby niestety.

 7. Ludzie
  | ID: 08777840 | #7

  to nie czytajcie! Czytajcie GW!

Komentarze są zamknięte