Radni PiS przygotowali projekt uchwały w sprawie uhonorowania ofiar tragedii smoleńskiej [wyniki ankiety: 76% za uchwałą]

Niezależna Gazeta Obywatelska18

Radni Klubu PiS w Radzie Miasta Opola przygotowali projekt uchwały upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej. Inicjatywę tę wstępnie poparli radni z klubu Razem dla Opola, którzy zaoferowali, że przygotują jej lepszą wersję. Radni klubu PO i SLD póki co milczą w tej sprawie. Pomysł nie spodobał się oczywiście „Gazecie Wyborczej”. Poniżej publikujemy projekt uzasadnienia uchwały przygotowanej przez radnych PiS-u:

My, radni miasta Opola VI kadencji, oddajemy cześć i hołd wszystkim uczestnikom tragicznego lotu rządowego samolotu Tu 154M, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się w Smoleńsku na terenie Federacji Rosyjskiej.

W historii państwowości innych krajów trudno odszukać podobną tragedię, która za jednym razem dotknęłaby w takiej skali najważniejsze instytucje państwa oraz przedstawicieli tak wielu grup społecznych, którzy zginęli w dramatycznych okolicznościach katastrofy lotniczej oraz w tak symbolicznym miejscu dla polskiego narodu. W tej bezprecedensowej katastrofie śmierć poniosły postaci, które również do pewnego stopnia były związane z naszym miastem. Przypomnijmy tylko symbolicznie, iż Pan Ryszard Kaczorowski, ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie otrzymał tytuł Honorowego Obywatela miasta Opola, a Pan Prezydent Lech Kaczyński kilkakrotnie, jako urzędujący prezydent, odwiedzał nasze miasto. Można by wspomnieć o kilku jeszcze ofiarach z 10 kwietnia 2010 r., którzy w mniejszym lub większym stopniu byli związani z naszym miastem. To tragiczne wydarzenie, podobnie jak w całej Polsce, spotkało się ze wzruszającą reakcją również wielu opolan, którzy ponad podziałami połączyli się w bólu i trosce o losy naszej ojczyzny.

U progu zbliżającej się pierwszej rocznicy tej jednej z największych tragedii w powojennej historii Rzeczypospolitej apelujemy o jak najbardziej rzetelne wyjaśnienie wszelkich okoliczności tej katastrofy lotniczej oraz godną pamięć ich ofiar i szacunek dla ich pozostawionych rodzin. Niech przelana polska krew ponownie w tym szczególnym miejscu lasów smoleńskich, podobnie jak krew zamordowanych polskich oficerów w Katyniu, nie pójdzie na marne, ale stanie się zaczynem odnowy moralnej i zjednoczy nas wszystkich u progu kolejnych wyzwań dla dobra i rozwoju naszego narodu.

Cześć ich pamięci !

[polldaddy poll=4787941]

 Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Jarek
  | ID: a85e83e0 | #1

  Dobrze tak trzymać-Prawo i Sprawiedliwość-jedyna partia prawicowa w Polsce

  Tak Trzymać Chłopaki :)

 2. Jarek
  | ID: a85e83e0 | #2

  Trochę z innej beczki

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9320560,Co_Tuskowi_zarzucaja_celebryci__Wykaz_pretensji__Czy.html

  Mam obawy czy Program „Drugie śniadanie mistrzów” będzie swego rodzaju merytoryczną targowicą celebrytów-artystów względem Rudego 102.

  Rudy 102 jakby nie patrząc posługuje się rozbudowanym PR i znając życie jest już przygotowany na wszystko,tym bardziej że już wie co Artyści będą i co mogą mu zarzucać.

  Proszę się nie zdziwić jeżeli kogoś rozczaruje ten program. Nie od dziś zresztą też wiadomo jaki jest Zbiogniew Hołdys. Mogę się założyć że będzie on pełnił rolę „rozjemcy”.

  Filmik z udziałem Marcina Mellera znajdujący się na stronie której link podałem powyżej w pewnym stopniu uzasadnia moje obawy.

  Celebryci będą chcieli usłyszeć nowe bajki,oczywiście każdy z nich będzie w mniejszym lub większym stopniu próbował podstawić nogę Rudenu 102-ale on już jest na to przygotowany.

  Program będzie miał emisję za godzinę od teraz na antenie tvn.

  „Młodzi Demokraci” prawidłowo- Młodzi POstkomuniści zapewne już szykują się w pokaźnych ilościach do kłamliwego fałszywego oceniania programu. Będą komentować artykuły pojawiające się w sieci,będą tworzyć fora niby obiektyne itp itd.
  Facebook i strony tvn w pierwszej kolejności będą przez nich oblegane.

 3. gość
  | ID: ac123c7c | #3

  Szkoda, że nie przyjąłem zakładu w sprawie Hołdysa, bo Panie Jarku chyba Pan przegrał ;)) Niestety co do reszty trudno się nie zgodzić. Tusek, choć bardzo chciał odejść od skompromitowanej już retoryki straszenia PiS-em, nie powstrzymał się na koniec i stwierdził: „Nie boicie się bo PiS od trzech lat nie rządzi…” ;)
  I ch… w bąbki strzelił. Cała misternie przygotowana strategia wzięła w łeb.

 4. Jarek
  | ID: eac0d4c1 | #4

  Tak, co do Hołdysa w tym programie pomyliłem się ! LECZ ! ! ! stanowisko Hołdysa mogło być spowodowane tym że jeden z jego artykułów który miał zostać opublikowany w tygodniku „WPROST” nie dostał zgody na publikację od redaktora naczelnego.Hołdys jest tym faktem wyraźnie niezadowolony ! i to mogło pośrednio przyczynić się do ataku na Tuska.
  Tusk się skompromitował.Mimo iż goście oraz prowadzący mówili aby nie straszył PiSem ten jak uparty-butny osioł poszedł tą drogą.
  Straszenie PiSem w dzisiejszej rzeczytwistości,jest jakby oderwaniem się od rzeczywistości-jest to bardzo populistyczny pogląd niczym nie uzasadniony,podparty.
  „Straszak” jest nie modny i PiSu nie można się bać bo on kijem nie bije jak JKM :) ;)
  Tuskowi w kilku momentach zabrakło mowy w gębie. Zapewne za niedługo będzie miał pod ręką szklaneczkę z wodą-tak jak kiedyś Gomułka :) ;).
  Temat tego programu jest tematem rozległym oraz wielowątkowym,godnym wielokrotnej analizy. W skali od 1 do 5 daję programowi 3,7-ale tylko temu odcinkowi ! tego programu-bo każdy poprzedni był tubą propagandową PO.
  Oczywiście zdziwiłem się pozytwnie bo w poprzedniej ocenie (przed emisją) nie miałem zbyt przychylnego nastawienia.

 5. yhy
  | ID: 1a03ddaa | #5

  to po kiego oglądasz? odpowiedz sobie

 6. yhy
  | ID: 1a03ddaa | #6

  ach, jeszcze jedno, jakby JKM miał codziennie 150 tysi na partie to moglibyśmy sobie pogawędzić, dlaczego nie ma też sobie odpowiedz

 7. Jarek
  | ID: eac0d4c1 | #7

  po to by sprawdzić obawy

 8. yhy
  | ID: 1a03ddaa | #8

  kurka, 150 dziennie:)
  acha, są obawy jest dobrze?
  eee tam, Kaczyński coś się palił do wygranej nie będzie, ale Ci tego nie powie:)

 9. Jarek
  | ID: eac0d4c1 | #9

  JKM-Jego Kosmiczna Mość

  Kaczyński i PiS wygrają wybory-Rudy pójdzie do Lamusa ,a Kosmita będzie zawsze na marginesie-tam gdzie jego miejsce :) ;)

 10. Jarek
  | ID: eac0d4c1 | #10

  Kosmita nie może dostać 150 patyków ,bo gdy dostanie taką sumkę to pokupuje pistolety i będzie reżim nie Kadafiego tylko Korwiniego :) dać takiemu Kosmicie broń to pół Warszawy i cały sejm powystrzela :) ;) tym bardziej że w swoich ostatnich wypowiedziach szanowny kosmita pluje jadem zazdrości i nienawiści.

  Kosmita skwitowany przez profesora Józefa Wójcikiewicza z Uniwersytetu Jagielońskiego

  http://www.youtube.com/watch?v=98lDCw8x4ZE

 11. yhy
  | ID: 1a03ddaa | #11

  Kosmita ma broń:) i radziłabym Ci zrewidować poglądy Kaczyńskiego w tym temacie:) profesor z U „JagieLońskiego”:) mnie nie interesi, a jadem to pluje pis i po ku uciesze służb…
  „Kaczyński i PiS wygrają wybory-Rudy pójdzie do Lamusa” – tego Tobie życzę, ale konstytucji nie zmieni, czyli nic się nie zmieni:)
  JKM musi wejść do sejmu!!!!!!!!!!!!!!:)

 12. RedSkin
  | ID: ff3e6b38 | #12

  Zajęliby się poważnymi sprawami, a nie jakieś honory na rzecz ofiar wypadku lotniczego wypisują.

 13. | ID: bbc9412b | #13

  Sekta smoleńska radykalizuje się, co widać we fragmencie de facto zrównującym Katyń z jakimś wypadkiem lotniczym.

 14. | ID: 544fa3d5 | #14

  Jarku – mam nadzieję, że socjaliści nie wygrają wyborów – a że PiS to rasowi socjale – to życzę im porażki – tak jak PSLowi, SLD i PO. Bo chyba nie powiesz mi, że idiotyczny pomysł PiSu z dotowaniem najbiedniejszych 1000 złotych był dobry? Wiadomo nie od dziś wszakże, że żeby dać 1000 złotych trzeba najpierw zabrać w formie podatków. Więc PiSowcy dadzą biednym po 1000 złotych wcześniej podnosząc podatki. Bo skąd mieliby wziąć po tym tysiączku? Między innymi od biednych. Tak więc – STOP socjalistom – także tym z PiSu, bo choć prawica – to jednak nie taka jaką bym chciał w Polsce. Co złego to nie ja ;)

 15. Ksenia
  | ID: 8bfa9fb6 | #15

  Nie wiem czemu ludzie uczepili się teorii, że PIS zajmuje się tylko Smoleńskiem. Chyba wiąże się to z tym, że media uczuliły ludzi na to słowo, wmawiają, że to już nieistotne i jest już tego za dużo. Moim zdaniem nie jest za dużo póki nie poznamy prawdy. Czy osoby, którym to tak przeszkadza zrezygnowałyby z walki o prawdę, gdyby chodziło o ich rodziny? Poza tym wystarczy posprawdzać strony dotyczące PIS, aby się przekonać, że temat katastrofy to jeden z wielu poruszanych. Media wykorzystują zasadę: kłamstwo powiedziane sto razy staje się prawdą.

 16. Johny Walker
  | ID: 7cb87dbd | #16

  Szanowne POstkomunistyczne szmaciarstwo proszę o opuszczenie tej witryny a także wyznawców sekty JKM.

  Janku widać że także należysz do sekty JKM

  Z sektą jest tak – jest was 2% albo i mniej,ale na internecie każdy z członków sekty ma po 20 kont i stwarza to wrażenie jakby sekciarzy JKM było 12%

  1. Patriota
   | ID: 01433d77 | #17

   Każde politczne środowisko to ma charakter zamknięty. Sądzę że ten wasz pisowski grajdołek jest nawet bardziej sekciarski niż platfusi. Dlaczego wyzywasz ludzi, których nie znasz?

 17. Andrzej
  | ID: e10a490e | #18

  Pis jest partią antypolską i antyeuropejską, jest zwykłą zorganizowaną grupą przestępczą, inspirowaną i popieraną przez kler, za pośrednictwem ojca Rydzyka „RADIO MARYJA”.. Które to radio jest oczywistym centrum rekrutacyjno – szkoleniowym sługusów i lizusów tych agentów, tego obcego mocarstwa, które to MOCARSTWO w sposób podstępny przejmuje terytorium Polski w postaci rzekomo odzyskiwanej ziemi, oraz inne sprytnie wyłudzane od PAŃSTWA POLSKIEGO korzyści majątkowe, zawłaszczone za pośrednictwem PiSu i tym podobnym sprzedajnym zdrajcą polskiego narodu. Natomiast istniejąca w Polsce SEKTA RELIGIJNA – KOŚCIÓŁ KATOLICKI jest oczywistą placówką i przyczółkiem WATYKANU, który będąc obcym MOCARSTWEM, za pomocą tej SEKTY korumpuje Polskie partie polityczne, kusząc i oferując wymierną kożyść – w postaci oferowanych głosów wyborczych. Co wymaga szczególnej uwagi, albowiem rodzi to przerażenie i budzi głęboki niepokój wobec bezkarności i przenikania się, materialno – prawnego i czysto biznesowego interesu kleru i polityki, a w szczególności okazywanej nonszalancji państwu polskiemu, w kontaktach korupcyjno – biznesowych między PiSEM a KLEREM. Bowiem żadna grupa społeczna, nigdy nie zaszkodziła Polakom oraz wolności i demokracji, jak zwolennicy i członkowie MAFII PiSOWSKIEJ !!! – zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która to grupa kierując się własnym przestępczym interesem, inspiruje służby panstwowe, do niegodnych i własnych, czysto mafijnych celów, co skutkuje przekształcaniem tych służb, w zbrojne bandy, napadających na ludzi o szóstej rano, dokonując bezkarnych wyrafinowanych zbrodni, przeciw wolności i godności człowieka.

Komentarze są zamknięte