Dla Amerykanów Internet stał się ważniejszym źródłem informacji niż prasa

Niezależna Gazeta Obywatelska

Doroczny raport Pew Reaserch Center nie pozostawia złudzeń co do kierunku rozwoju mediów. Po raz pierwszy w historii, Amerykanie chętniej korzystają z internetu niż z prasy jeśli chodzi o zdobywanie informacji.

Raport na temat „stanu mediów” w USA pokazuje, że 46% mieszkańców USA korzysta z internetu by zdobywać informacje – wzrost o 17% w porównaniu z poprzednim tego typu raportem. Prasa jest źródłem informacji dla 41% mieszkańców Stanów. Tylko telewizja lokalna jest bardziej popularna od internetu – osiąga 50% wynik w tym raporcie. Co ważniejsze, aż 47% badanych deklaruje, że używa mobilnych urządzeń – smartfonów przede wszystkim – w zdobywaniu informacji.

Najmocniej ucierpiała w tym zestawieniu telewizja kablowa, tracąc ponad 13,7% widzów.

Po raz pierwszy w historii ilość wydanych pieniędzy na reklamy w internecie przekroczyła wydatki na reklamy w prasie. W tym pierwszym segmencie zanotowano wzrost nakładów aż o 13,9%.

Trendy wyznaczane przez ten raport są jasne: przyszłość mediów to internet i rozwiązania mobilne (smartfony, tablety). Nie ma od tego wniosku ucieczki.

Oprac. TK

 1. Jarek
  | ID: 553229b6 | #1

  Tak Tomek to jest prawda .2 moich Wujków w USA Czyta Polskie Blogi-Ziemkiewicza, Wildsteina…,czytają Interię,czytają blogpress,salon24 itp.

  http://www.naszdziennik.pl/ również jest popularny

  Jeden z nich jest na bieżąco ,drugi słabiej.

  Wiedzą czym śmierdzi GW :) ;)

Komentarze są zamknięte