Migalski robi coś znacznie gorszego?

Niezależna Gazeta Obywatelska

Przeminęła, niczym z wiatrem, wielka niedziela, 13 marca dzień, w którym Marek Migalski wraz z Leną Dąbkowską-Cichocką odwiedzili wspaniałe miasto Opole. Jak twierdzą złośliwi pani poseł Lena była w Opolu już kilka razy: raz była zjeść u nas obiad, drugi raz – pokłócić się z zarządem regionu PIS, trzeci raz – była, bo była, a czwarty raz…

Oczywiście wielkim zaskoczeniem dla każdego było to, że pani poseł Dąbkowska-Cichocka została liderem PJN w regionie – Marcin Ociepa może więc zapomnieć o ewentualnym mandacie posła. Ale jestem wredny i bezczelny, tak szydzę z PJN. Ale czy Marek Migalski robi coś innego? Robi coś znacznie gorszego – kłamie! Człowiek, który raptem 9 miesięcy temu był jednym z twórców kampanii Jarosława Kaczyńskiego, teraz na każdym kroku krytykuje PiS wraz z garstkę narwańców, chcących coś ugrać na niczym innym jak właśnie na Jarosławie Kaczyńskim i PiS. Jeszcze dziewięć miesięcy temu na swoim blogu europoseł Migalski opisywał wspaniałe pomysły PiS, twierdząc, że tylko ta partia może być inicjatywą dla „gnuśnych rządów PO”. Teraz już stworzył alternatywę dla PiS i PO… Popierając kampanię JK w 2010 r. kłamał? Stworzył mit „zizoli”- zwolenników Zbigniewa Ziobry, którzy chcą przejąć władzę w partii. Kreował pogardę do Mariusza Błaszczaka, Adama Hofmana czy Mariusza Kamińskiego, twierdząc, że to źli politycy. Co teraz Pan Migalski może powiedzieć o Adamie Bielanie i Michale Kamińskim, którzy podobno już w PJN długo nie zagrzeją? Co powie o kolegach, którzy zaraz do PiS pewnie wrócą, bo poczują strach przed utratą płynności mandatowej do Sejmu RP? Zdrajcy? Oni jednak niebyli alternatywą? Sam jednak jak się zachowuje? Zdecydował się na publiczną krytykę Jarosława Kaczyńskiego, za co został wyrzucony z frakcji PiS w europarlamencie. Gdy pojawiły się w PO pewnie oznaki krytyki wobec Donalda Tuska (poseł Halicki publicznie ośmielił się skrytykować wodza), wszystkie sprawy zostały zduszone w środku i problem znikną. W PiS problem polegał na tym, że „secesjoniści” chcieli publicznie krytykować Jarosława Kaczyńskiego, czując swoją siłę medialną po wyborach prezydenckich więc dążąc do tego, aby się oderwać od partii dla dobra własnego projektu.

Obecnie w Prawie i Sprawiedliwości nie ma osób inicjujących przecieki do mediów, które wymyślały skandale na siłę. Partia jest dość przejrzysta i silna – chce być jedyną alternatywą dla leniwych rządów PO. Pokazują to pomysły dotyczące OFE, gospodarki oraz badania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jedno jest pewnie, PJN na siłę zbiera (bardzo lubię to słowo) „plankton polityczny”. W woj. opolskim jest to dość dobrze widoczne – Walkiewicz, Adamska – Wedler, Samborski… Ludzie, którzy jeszcze kilka minut temu, gdy widniała szansa zdobycia „jakiegoś” mandatu, deklarowali wiarę w Prawo i Sprawiedliwość. Teraz ich chwilową „pożywką” jest PJN, następnie pewnie będzie Przymierze dla Polski (PdP), potem Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe (SKL), a przygodę z polityką zakończą zapewne w Związku Słowiańskim i wraz z liderem Włodzimierzem Rynkowskim będą bronić bardzo fajnej idei słowiańskiej w kraju, szukając sojuszników wśród krajów byłego bloku wschodniego.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. chello
  | ID: 178283ec | #1

  CYTAT: „Człowiek, który raptem 9 miesięcy temu był jednym z twórców kampanii Jarosława Kaczyńskiego, teraz na każdym kroku krytykuje PiS wraz z garstkę narwańców, chcących coś ugrać na niczym innym, jak właśnie na Jarosławie Kaczyńskim i PiS.”
  UWAGI TECHNICZNE DO PANA ŁUKASZA: zdanie są zbyt długie. Zdania krótkie są lepsze. Zdania współrzędnie i podrzędnie złożone wymagają przecinków. Fraza powinna brzmieć: „…chcących coś ugrać na NIKIM innym, jak…” Pańskie sformułowanie mogłoby sugerować, że traktuje Pan Prezesa, jak rzeczownik nieożywiony.

  1. Łukasz Żygadło
   | ID: b040dfcf | #2

   Drogi Panie Chello- z pierwszą uwaga się nie zgodzę, gdyż zawsze uczono mnie budować zdanie długie. Co do drugiej uwagi ( NIKIM)- zgadzam się. Może tak być jak Pan sugeruje.
   Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

   1. życzliwy
    | ID: 361a1ce3 | #3

    Panie Łukaszu, nie wiem kto Pana uczył i czego, ale na pewno nie pisania. Chello przedstawił zasadę zawsze obowiązującą i nie pamiętam jakiejś rewolucji, która miałaby to zmienić. Oczywiście można pisać zadnia długie – ale (upssss…) trzeba to umieć. To raczej Pana nie dotyczy.
    Pozdrawiam serdecznie.

 2. Anty-Komuch
  | ID: 27b465eb | #4

  Niech zajmie się lepiej publicystyką. Po Nieuniknionych przegranych wyborach parlamentarnych w 2011 roku tylko to mu pozostanie.
  Może pisać w takich tytułach jak gw, wprost, newsweek bo do innych go nie wezmą.

  Za Rzeczpospolitą może tylko pomarzyć,podobnie z Uważam Rze, nie wspominając już o ścisłej prawicowej prasie typu Gazeta Polska,Nasz Dziennik,Nasza Polska.

  Maruś to Bajerant Karierowicz-cieńki Bolek, a do tego cierpi na zaniki pamięci-zapomniał kto go wciągnął do polityki.

 3. Anty-Komuch
  | ID: 27b465eb | #5

  Adam Hofman to Rocky Balboa w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Druga osoba po Jarku Kaczyńskim. Adam Hofman dwukrotnie i z pasją kładł merytorycznie na łopatki psychola Niesiołowskiego w programie POmasza Lisa.

  Adam Hofman to Terminator-rozłożył na łopatki nawet pasibrzucha komucha Kalisza w Tusk Vision Network.

  co do PJN-Ela Jakubiak to taka ciotunia-WSTYD już każdy w PiSie rozwala Niesiołowskiego,Eluni niestety się to nieudawało-raz prawie płakała-porażka. Ona powinna być Kurą Domową a nie w Politykę się bawić.

  Wstyd budzi również to że partyja Platforma Jest Najważniejsza (głosują nawet tak samo) śmie się nazywać Dziećmi Lecha-ale Marta Kaczyńska na szczęście wzięła sprawy w swoje ręcę i kilkukrotnie odniosła się do tych haniebnych słów Aśki Kluskowej i reszty klusek.Obszerny wywiad w Uważam Rze-nr 2

  Jedyne mądre słowa powiedział Paweł Kowal że Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory w Uważam Rze nr 3

  Co do platformy-strzaszak PiSem już nie działa-Sam Schetyna mówił o tym w wywiadzie dla Uważam Rze nr 1

  PR-owiec Tuska już szuka nowej pracy.Celebryci (ci którzy kiedyś skórę by oddali za PO) publicznie krytykują Rudego 102 i jego ekipę.

  Platforma nie ma nawet czym ! ! ! wygrać tych wyborów-I ICH NIE WYGRA.

  Ba! Ludzie POdziękują za ceny cukru, chleba,benzyny
  Ba! Ludzie nie lubia jak ktoś robi szacher macher z ich pieniędzmi-OFE ?

  Jesienne Wybory parlamentarne będą swego rodzaju sprawdzianem logicznego i przede wszystkim samodzielnego myślenia.

 4. Barabasz
  | ID: b040dfcf | #6

  dobre dobre

 5. Anty-Komuch
  | ID: 27b465eb | #7

  Z ostatniej chwili-WIADOMOŚCI TVP1-PSL MA 18 000 Długu pochodzącego jeszcze z kampanii z 2001 Roku-Jacek Rostowski uciekał prze dziennikarzami pytany o to co zamierza w tej sprawie zrobić:) Fajnie-już miliony polaków to widziało. Następny minus POstkomunistów.
  Nie mam zielonego pojęcia czym to PEŁO chciałoby wygrać te Wybory.Sczerze to nic mi nie przychodzi do głowy hmmm… a juz wiem tym że Rudy jest cool i kopie piłkę :) ;)

  WIADOMOŚCI TVP1-Rzecz Obowiązkowa

 6. Alicja Rembiszewska
  | ID: 8625990a | #8

  Pan Migalski dał sie poznac jako słaby chwiejny człowiek i w dodatku jest zdrajcą dla PiS, partii od której dostał miejsce na liście do Europarlamentu , poniewaz PiS nie wiedziała ze to fałszywiec i karierowicz i to teraz widać że dla kariery jest zdolny nakłamać .

 7. Kriss
  | ID: ac17061b | #9

  PJN – co to jest ja się pytam?

 8. Kaja
  | ID: 130b2a42 | #10

  Brawo Marcin Ociepa! Tak trzymać!

Komentarze są zamknięte