Marek Migalski w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dzisiaj w Opolu gościł Marek Migalski – jeden z czołowych polityków formacji PJN, szef struktur tej partii w województwach śląskim i opolskim. Celem wizyty europosła było spotkanie z liderami terenowych struktur PJN z Opolszczyzny i zaprezentowanie ich szerszej opinii.

Na zorganizowanej po spotkaniu konferencji prasowej Marek Migalski przedstawił ekipę PJN na Opolszczyznę, której główną twarzą i liderką została Poseł Lena Dąbrowska-Cichocka oraz streścił założenia programowe i strategię, którymi będzie się kierował PJN w naszym regionie. Migalski, przy obecnym układzie, czyli słabości PO i PiS na Opolszczyźnie widzi szansę powodzenia dla swojej partii i przyciągnięcia elektoratu tych ugrupowań do PJN. A obecny układ partyjny uważa za skandaliczny – sprawowanie rządów przez PO i udawanie przez PiS opozycji. Według jego słów jedyną poważną alternatywą na ten układ jest poparcie PJN. Poseł Dąbrowska-Cichocka dodała, że na Opolszczyźnie mają w swoich szeregach mocnych kandydatów, którymi są liderzy gmin i powiatów. I tak, w prezydium wojewódzkim partii znaleźli się: Mieczysław Walkiewicz, były poseł PiS, Elżbieta Adamska-Wedler, była posłanka AWS i Marek Samborski z Kongresu Liberalno-Demokratycznego oraz opolski radny Marcin Ociepa

Lider PJN na Śląsk i Opolszczyznę zapewniał też, że jego partia jest jedynym ugrupowaniem, które na pewno nie ma zamiaru wejść w koalicję z SLD jednak na pytanie z kim planują wejść w ewentualny sojusz, skoro PJN odcina się od rzekomych działań PiS i PO, Migalski nie udzielił jasnej odpowiedzi tylko zadeklarował, że sprawa ta zostanie rozstrzygnięta po wyborach.

Jednym z bardziej wyrazistych stwierdzeń wypowiedzianych przez Migalskiego było hasło: „My lewicy mówimy – nie!”, co było wyraźną aluzją do zamiarów PiS wejścia w koalicję z SLD. Niestety europoseł nadal tkwi w błędnych założeniach lub specjalnie nie chce z nich wyjść, gdyż już ponad dwa tygodnie temu lider PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Uważam Rze” wyraźnie zadeklarował, że żadnego sojuszu z SLD nie będzie. Insynuacje Migalskiego są jedynie podtrzymywaniem sztucznego medialnego zjawiska wytworzonego po to, by zasiać ferment w elektoracie prawicowym.

By wypowiedź Migalskiego nie zamieniła się w totalną krytykę obecnego obozu rządowo-opozycyjnego „puścił on oko” w stronę członków średniego i niskiego szczebla PiS i PO mówiąc, że w szeregach tych partii jest wielu „fajnych” ludzi, którzy są jednak ograniczeni przez lenistwo, które ogarnęło struktury tych formacji, więc alternatywą jest PJN, który powstał – jak twierdzi Migalski – „aby zakończyć wojnę polsko-polską”.

Co wyjdzie z tych słów i ile z nich nie okaże się jedynie pustymi frazesami? – zobaczymy. To spotkanie było na razie wstępem przed „głównym przeglądem kadr”, czyli walnym spotkaniem członków PJN, które ma się odbyć w Opolu 30 marca 2011 r. Wtedy to poznamy realną siłę jaką dysponuje ta partia w naszym regionie.

Autor: Grzeogrz Bieniarz

 1. Henryk Zwak
  | ID: 3dab4aa2 | #1

  30 marca Panie Grzegorzu-hmmmm…. BARDZO INTERESUJĄCE .Wspólnie z współmałżonką wybiorę się na tą „imprezę”
  Pozdrawiam i dziękuję za informacje.

 2. Henryk Zwak
  | ID: 3dab4aa2 | #2

  PJN-Platforma Jest Najważniejsza lub Pieniądz jest Najważniejszy-obydwie zabawne nazwy tego skrótu trafnie określają charakter tej Partyji Politykierów, Karierowiczów, Bajkopisarzy. Jest to ciało abstrakcyjne na Polskiej Scenie Politycznej,ktore poza Opolem nie ma szans bytu.
  Ano dlatego że Ludzie w Gminach i Powiatach są przyzwyczajeni do obecnej „bandy czworga”.Ludzie nie oddadzą głosu na coś co nie przyniesie efektu-nie dostanie się do sejmu.

  BA !

  Społeczeństwo nie jest głupie i naiwne jakby się to mogło Karierowiczowi Migalskiemu wydawać

  SPOŁECZEŃSTWO WIE JAK W SEJMIE GŁOSUJE PJN – TAK SAMO JAK PARTYJA PANA PŁEMIEŁA-PO

  FINITO

 3. Truskawka
  | ID: 3dab4aa2 | #3

  Pionki-PJoNki :) ;)

 4. svatopluk
  | ID: 4858d1a5 | #4

  te PJN to tylko jeszcze jedna opcja prawicowa.
  raczej nie wejda do Sejmu.
  wyznawcow prezesa nie przekonaja a mlodych zawiedzinych PO tez nie przyciagna bo za daleko im do centrum.

  @autor: Kamień Śl. już nie leży na Śląsku?

  1. Anonim
   | ID: 95e2fabd | #5

   Proszę rozwinąć określenie „wyznawcy prezesa”.

 5. Anty-Komuch
  | ID: bdb487b3 | #6

  svatopluk a ty jesteś Wyznawcą Gorzelika? ,Rudego 102? ,a może dominika ramba tarasa? :) ;)

 6. svatopluk
  | ID: 4858d1a5 | #7

  wyznawcy to dla mnie ludzie bezkrytyczni.

  a ciagu ostatnich 12 miesiecy mielismy niezla wolte pogladow pana prezesa.

 7. Anty-Komuch
  | ID: ae15b894 | #8

  svatopluk ty Mężowi Stanu Doktorowi Jarosławowi Kaczyńskiemu do pięt nie dorastasz ! ! !

  BA! Mogę się założyć że gdy Pan Jarosław zapisywał się w kartach Historii to ciebie jeszcze nawet w planach ! nie było

  Pan Jarosław jest zrozumiały ale nie dla idiotów !

  wersja poprawiona-błąd spowodowany zbyt szybkim pisaniem

Komentarze są zamknięte